PDA

View Full Version : подходящо масло за автомобили на газ



evro82
28-09-2007, 15:36
Колеги,
не видях мениня по темата с маслото при автомобилите на газ. Селения имат някакво масло - VS Gas 15w40.Някой пробвал лиго е дали е добро. Пише, че е на минерална основа.
Аз досега карам с Mobil 10w40, ама мисля да го пробвам това горе, т.к. при газта изгарянето е "сухо".

code
28-09-2007, 17:40
Това за "сухото горене" го остави дали гориш бензин или газ не е много от значение защото маслото няма работа в горивната камера, разликата с обикновенните масла е много тънка и тя е в съдържанието на сяря, мисля че беше и във пламната температура. Дават го, че издържа с 50% повече, ама те всички масла на газ издържат повече :D Абе има много начини да си вдигнеш продажбите и "маслата за газ" са един от тях :)

Crusader
28-09-2007, 18:59
Почти всяко масло пригодено за работа на бензин става и за работа на LPG, отделно че на газ маслата запазват по дълго качествата си, но ако си сменяш маслото на интервалите определени за бензин, то двигателя че ти е гарантирано добре запазен. Виждал съм отворен двигател на Опел, който има 200 К на газ, спред спецовете износването е в пъти по малко отколкото на бензин, да не говорим че двигателя буквално блестеше от чистота, като направиш 2-3 смени на маслото, че видиш че при източваме на маслото то е бистро. Бе Селенията е много добър вариянт като отношение цена-качество.

Слав
28-09-2007, 19:44
Разбира се, че няма значение дали маслото е за бензин или газ. :)
Сипваш си Селения 20к и въобще не се притесняваш.
Това, че на газ се запазва по-добре двигателя също е вярно.И действително маслото е по-бистро, когато караш на газ :wink: Въобще не слушайте разни квартални разбирачи и майстори на Голфове и лади. че газта съсипвала двигателя.Пълни глупости!

Защо е така?
Когато колата работи на бензин горивната смес при сгъстяване, вследствие на високото налягане се образува конденз по стените на цилиндъра и отмива масления слой.Това е особено силно изразено при студен двигател.
При газта нещата стоят по друг начин.Там този отрицателен ефект не се получава.Причината е, че газта се изпарява още при 60 градуса в изпарителя и постъпва в цилиндъра в газообразно състояние :idea:

code
28-09-2007, 21:15
Почти всяко масло пригодено за работа на бензин става и за работа на LPG, отделно че на газ маслата запазват по дълго качествата си, но ако си сменяш маслото на интервалите определени за бензин, то двигателя че ти е гарантирано добре запазен. Виждал съм отворен двигател на Опел, който има 200 К на газ, спред спецовете износването е в пъти по малко отколкото на бензин, да не говорим че двигателя буквално блестеше от чистота, като направиш 2-3 смени на маслото, че видиш че при източваме на маслото то е бистро. Бе Селенията е много добър вариянт като отношение цена-качество.
:) Това е абсолютно вярно, вчера сменях на Мондеото гарнитура и съм писал същото във форума на Форд:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?p=99112&highlight=%EE%E3%EB%E5%E4%E0%EB%EE#99112

evro82
01-10-2007, 11:00
Колеги,
мерси за мненията. Явно ще слагам 20 К, въпреки, че VS Gas също е на Селения, просто струва 7,50 лв. литъра, докато 20 К е 15,50 лв. за литър.

Amorphis
04-11-2007, 12:12
Да но Селенията 20к ще си я сменяш на малко повече от 15-16000 км.(сменяли са мои прятели и на 22000 км, без доливане , никакви ядове , но е малко прекалено, лично аз и до 20,000 не бих чакал) и няма да имаш ядове.Т.С. са много капризни към масло.Ако ги глезиш със скъпата Селения, ще ти кара доста повече, което си е мн.добре от икономическа гледна точка.

VFTI
04-11-2007, 19:18
Аз незнам много по темата, но ми е интересно....
За маслото...Единтсвеното, което мога да направя е да ти препоръчам Agip 10в/40 на цена за съфорумец :P

pr_00f
05-11-2007, 09:36
И селения 20к си се сменя на 10 000 км.
Това си е напълно нормално масло.