PDA

View Full Version : Какво да правя с рейката ?



Venci
05-04-2005, 10:01
Свалих си рейката. Преди да разхвърлям колата бях забелязал че волана е много тежък. Като я разглобих вътре цялата грес беше с ръждив цвят. Имаше и малко боклуци. Лагерчето и разбито, но втулката е здрава и няма луфт. Направи ми впечатление, че лагера не е капсулован. В един магазин ми предложиха лагер с гумена капсуловка. Какъв лагер да взема? Втулката е здрава, но един ми вика "Кога пак ще я свалиш тая рейка да я правиш?Смени и втулката"Струва ми се, че и трябва да има някакво уплътнение, което да пази да не влиза вода покрай стеблото. И сега??? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Bobo
05-04-2005, 11:59
Пиши ко е станало с акъла детти дадох че ми е интересно ква цена ше ти обявят :whistle:

Venci
05-04-2005, 12:12
Сетих се още нещо. Единият ми накрайник конусът му не стърчи право нагоре от ябълката, а под ъгъл? :shock: :shock: :shock: Все едно, че е изкривен, но със сигурност не е. Внимателно го огледах под маншончето и така си е стругован! :wallbash: ЗАЩО му е да е такав? :wallbash:

Venci
05-04-2005, 14:23
Ей сега ходих до сервиза дето рециклират рейки на окръжна болница.... 90 лв. за да им оставя моята рейка и ми дават рециклирана с рециклирани накрайници и т.н. Моята "Нищо, че няма луфт на втулката.Щом има ръжда, а тя ръждата е като рак за метала!Трябва задължително да се шлайфа стеблото и да се направи нова втулка" Така ми каза един чичка там ????
Дайте мнения. :wallbash:

Dodo 155
05-04-2005, 19:10
Значи този сервиз е доста добър :yes: На мой познат рециклираха рейката преди 6-7 години и от тогава няма ядове, все още :wink:
Аз съм взимал рециклирани карета и накрайници за Рено 5 от тях и вече 6-та година не мърдат каретата, накрайниците се разтропаха на 40 хил.км., което е много добре за нашите улици :D Познавам и хора, които работят с тях - много са доволни :yes:
Моят съвет е да я взимаш тази дето ти я предлагат, да си я качваш и да си караш количката. Рециклираните части, които предлагат имат и гаранция :wink:
УСПЕХ!

Dexer
05-04-2005, 20:14
тези пичове на окръжна (не ги знам кои са ) не правят ли рециклиране с тефлон????

рали
19-08-2005, 14:39
не ходи на окръжна при жан ударил го е съвсем през просото меи катедра хидравлика там са професори наистина 120лв.но кажи че си сервиз ще ти струва 100 в началото ще ти бъде малко тегава но ще слегне след 500 км.и си вземи 2 литра хидравлична течност