PDA

View Full Version : Ел. седалки



Boby
07-10-2007, 12:19
Има ли някой с ел. седалки :?:

От предните седалки освен кабелите за моторчетата висът и 2 кабела в една букса който не мога да ги разбера за какво са.Няма копче за подгряване както и инсталация на колата където да се включи буксата.
Та ако някой има ел. седалки и още повече ако са с подгряване да сподели за какво може да са тия кабели. :roll: Като ги меря с мултицета нищо не показват,но мисля,че подгряването се включва под определена температура и затова не показва нищо. :roll:

Ако имате и схема на ел седалките ще е перфектно. :D

Grigor
07-10-2007, 17:07
Аз имам 2 комплекта. По спомени има 2 букси - за моторите и за подгряването.

Ти с ел. седалки ли се сдоби ?

Boby
07-10-2007, 17:17
Тя винаги е била с ел. седалки.

Има 1 червена букса 1 Черна и 1 бяла.

На бялата кабелите са черен и 2черни с две бели.Точно както го дават на ел.схемата.
Знаеш ли колко букси трябва да излизат от пода?При мен са червената и черната.Може би седалката има подгряване,но инсталацията я няма. :roll: Някакви идей дали винаги се пуска подгряването или трябва да падне под определени градуси температурата за да включи?И преди малко мерих на буксата и нищо не отчита.

icedoc
07-10-2007, 22:43
Обурнете се кум AndreW неговата 164ка е с наи много екстри от всички нас ! тои трябва да знае

virusalfa
08-10-2007, 13:31
Аз имам 2 комплекта. По спомени има 2 букси - за моторите и за подгряването.

Ти с ел. седалки ли се сдоби ?Нещо ми беше обещал за некакви ел.седалки....

Andrew
08-10-2007, 18:06
Ел. седалките се включват с бутон отстрани на седалката (поне при мойта е така). Кабела който стърчи е за подгряването, но май само кожените салони са с подгряване (и то не всички). Това, както му се вика на заводски - подготовка. Не съм сигурен дали обаче имаш нагреватели в седалките. Ако нямаш бутон за подгряване, то най-вероятно е да нямаш.

Boby
08-10-2007, 21:27
Ел. седалки има както плюш така и кожа.Колата няма инсталация за ел.седалки.Бушон има,но кабели до седалката няма.ОТ СЕДАЛКАТА ВИСЪТ КАБЕЛИ.

ПО ВСЯКО ВРЕМЕ ЛИ ВКЛЮЧВА ПОДГРЯВАНЕТО ИЛИ САМО ПОД ОПРЕДЕЛЕНА ТЕМПЕРАТУРА?

virusalfa
09-10-2007, 11:46
Моята си има копчета за подгряване,шофьорската даже на таблото индицира,че грее,ама нещо не се усеща,май и тая кола е наводнявана.Много пък ми дреме,нали върви :idea:

Boby
09-10-2007, 21:31
Моята си има копчета за подгряване,шофьорската даже на таблото индицира,че грее,ама нещо не се усеща,май и тая кола е наводнявана.Много пък ми дреме,нали върви :idea:

Абе то върви,ама наводниш ли ел. инсталация и елекроника един път,заеби после всичко да е наред :!:

Абе и аз ше и турна копче както си трябва.Само ме интересува тия свободните кабели дето висът от седалката дали са за подгряване. :roll:

alfa_164
14-10-2007, 13:36
и аз имам едно въпросче относно ел седалките ... почнаха да дават проблеми първо облегалката спря да се движи на пред... след извесно време спря и на зад да се движи сега вече цялата седалка не иска да се мърда,а от време на време работи за по ден два ,после пак не иска.. та свалял съм цялата седалка моторчетата до последно са здрави... според мен ,колата не е наводнаявана поне последните 5 години, а до скоро си работеха... дайте съвет какво да правя

Boby
15-10-2007, 19:10
Отвори и изчисти копчетата.Мойте се бяха така задръстили с прахоляк и пясък,че неможех да ги натисна.