PDA

View Full Version : 156 1,8TS на газ първи впечетления



alex052
07-10-2007, 16:52
Преди няколко дни си сложих газов инжекцион /Италиански/ с бутилка 30 литра/побира се точно м/у бомбетата и не пречи на отсека на резервната гума/
-Първо скъсах си нервите с газаджиите за да застане всяко едно нещо където аз мисля та да не ми загрозява много двигателния отсек,след това демонтирах бутилката за да я поставя симетрично и кората да легне под нея - все нормални неща.е трябва и да намеря малко време да се занимая с мадкучите на газовата уредба.
-Огромен за мен недостатък е че ми се наложи да преживея отвор в задната броня за зареждане.Можеше да съберем издод под капачката за резервоара но трябваше при всяко зареждане да навивам щуцер и да се моля на господ газаджията който зарежда да не ми издраска колата което щеше неминуемо да се случи.
-Почти не се забелязва разлика във вървенето и поведението на колата/на практика няма/
-пали малко по тежко на газ но не е болка за умиране
-предупредиха ме и е така-не работи скалата за отчитане на количеството гориво/не че ме интересува/
-въобще не се усеща прехода газ- бензин
-А разхода на гориво е повече от задоволителен-
преди 20 лв=83 -85 км
сега 20 лв = 167 км-първи път
всичко ми струваше 1520 лева с узаконяването.
Прочетох много и различни мнения по темата но
За мен си струва и съм доволен.
Ако изникне нещо ново ще пиша пак

mboge
07-10-2007, 21:03
колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много :) а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход

raiders
07-10-2007, 21:07
Честито, и веднага питам, къде и как стана слагането, и тел. или адрес :D

alex052
10-10-2007, 20:26
При мен паленето на бензин е задължително при студен двигател.
После при 50 градуса сама прехвърля на газ.Ако колата е загряла и я паля а температурата е над 50 градуса пали директно на газ.
освен това мога по всяко време ръчно да я превключа на газ от бутона
Газовата уредба ни е монтира един индивид на име Боби в София сервза му е посредата на нищото в овча купел ,той си е кадърен и внимателен ама аз съм параноик на тема колата ми и тежко преживявам всякаква намеса направа на несъществували отвори и т.н.
.Настройките ги прави друг човек който само с това се занимава и според скромното ми мнение е много наясно какво точно прави и защо.

nikolaaaay
24-10-2007, 15:59
Може ли координати на тоя човек с настройките. Аз съм с ГИ БСМ - КарГас и от време на време ми светва лампата за контрол на двигателя. ГИ е в гаранция и ми махат грешката, но явно настройките за газ не са достатъчно добри. На бензин лампата не ми е светвала.

JORDI
26-10-2007, 09:58
колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много :) а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход
Колега! На такова кратко растояние мотора не влиза в режим и на каквото и гориво да си ще си в голям преразход! Лично мое мнение е, газта да си я ползваш за дълги разстояния а в случая си карай на бензин! Но ако пък искаш непременно да изминаваш тези 2км. на газ, то ще трябва да ти оправят настройките на компютъра за температурата и ще можеш буквално докато я запалиш почти веднага да се превключи на газ! Успех!

Mind_Control
14-11-2007, 10:54
колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много :) а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход

Що не ходиш пеша тия два 2км :roll: тва са ти 20 мин ходене, а с колата не е по малко от 10 мин като имаш предвид задръстванията..

manolito
14-11-2007, 21:01
При моят модел ГИ ,може да се пали директно на газ (в сервизен режим) но НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО!!! Задържа се бутона (газ бензин) ,натиснат много дълго време (около 9-10сек.) докато светне светодиода "на газ" и палиш. :wink: Но лично аз никога не бих я палил така. Просто изнудих газаджията да ми каже ,ако имам проблем с бензиновата помпа как да паля директно на газ. :wink:

code
14-11-2007, 21:37
-Огромен за мен недостатък е че ми се наложи да преживея отвор в задната броня за зареждане.

Това и аз не мога да го преживея, не бих си пробил бронята на никаква кола, освен ако е заводски черна.