PDA

View Full Version : чистачки



bouncer
08-10-2007, 15:09
колеги до сега не забелязах никой да обелва и дума за чистачките на нашите красавици. то е ясно че ще са от милано моторс, но някой знае ли цени, технология на слагане (предвид пръскалките) и т.н.
ще съм ви благодарен ако споделите опит

proper
08-10-2007, 15:14
ми аз съм решил да си сложа от хубавите Бош АероТуин, че наистина са най-добрите ми се струва. Но ще си преправям тръбичката на пръскалките...ще я скъсяи ще я монтирам към рамото само.....ако скоро го направя ще споделя...
Всъщност единствения ни лимитиращ фактор са именно пръскалките.....

joroalfa
08-10-2007, 19:23
оригиналните са 60 лв.бройката,ако искаш да слагаш други трябва да сменяш и рамената иначе не става,предполагам ще е същото и за Бош

proper
11-10-2007, 13:53
колеги до сега не забелязах никой да обелва и дума за чистачките на нашите красавици. то е ясно че ще са от милано моторс, но някой знае ли цени, технология на слагане (предвид пръскалките) и т.н.
ще съм ви благодарен ако споделите опит

Смени ли ги колега? ако ги смениш сподели от къде ги взе и как са? 10х

Venci
12-10-2007, 05:38
Аз днес монтирах Аеротуин на обикновенните рамена на Фиат Купе-то. По принцип знам, че като се купуват нови в комплекта трябва да има щипка-преходник за обикновенни рамена. Аз нямах. За това се наложи да си поиграя един следобед, но съм доволен от резултата. Ако искате да ви покажа снимки.

proper
12-10-2007, 06:14
Аз днес монтирах Аеротуин на обикновенните рамена на Фиат Купе-то. По принцип знам, че като се купуват нови в комплекта трябва да има щипка-преходник за обикновенни рамена. Аз нямах. За това се наложи да си поиграя един следобед, но съм доволен от резултата. Ако искате да ви покажа снимки.

да, мерси предварително..пусни снимки!
много ли играчка беше??

Venci
13-10-2007, 00:27
Играчката беше докато реша точно как да застопоря Аеротуин-а върху обикновенните рамена и да не изглежда грозно. Освен това трябва и да е достатъчно стабилно за да не паднат в някой порой. Не можах да се въздържа и ползвах телоподаващото за по 2 капки на чистачка. Не е толкова страшно колкото звучи :lol: . Снимки, надявам се утре. :D

Venci
16-10-2007, 14:51
Ето снимките, които бях обещал на чистачки Аеротуин закрепени за обикновенни рамена. Съжалявам за закъснението, ала тия дни съм много зает.

Venci
16-10-2007, 14:54
Още една в близък план :D

proper
16-10-2007, 15:45
Еее Мерси Венци!!! Добре е станало. Аз мислих, че по лесно ще е слагането, но ще видим. А "свинската опашка" на рамото за какво е?? при мен най-големия проблем е, че пръскалките са ми хванати на самите чистачки и представляват (предполагам си ги виждал) едни тръбички, та съм решил да ги скъся и променя за да мога да сложа като твоите :):)

Мерси за снимките още веднъж!!!

Venci
16-10-2007, 17:37
Свинската опашка на рамото държи тръбичката за пръскалката. При Фиат Купе-то пръскалките са закрепени за рамената. Моите за съжаление са счупени. Има няколко подробности при Аеротуин-а като ги сложих на нормалните рамена. Първата и най важната е, че съм чувал че като си ги купуваш от магазина може и в кутията да има щипки-преходници за нормални рамена. Аз нямах на разположение такива. После имаме по един винт М5 който се капва във втулката на чистачката. Там където влиза оригиналното рамо. Отвора на щипката за обикновенна чистачка се зазширява малко за да мине през нея винтчето. На края се слага по една гайка с периферия от неръждавейка за да се стегне към щипката. Аз лично реших и нея да капна съвсем деликатно за да не се развие и изпилих ликичко капката да не е грозна. Крайният резултат го виждате на снимките като важна подробност е, че запазваме възможността чистачките да се свалят от рамената при желание по нормалния начин.

proper
16-10-2007, 17:43
Венци, много ти Благодаря за подробната информация!!! Много полезна. Аз когато стигна до смяната ще гледам и снимки да направя и да покажа при мен как е било.
Мерси!!

BAKA
16-10-2007, 22:21
А ако се вземат оригинални за GTV не се ли решава по-лесно проблема с пръскалките, щото и ние с брат ми се чудим ка да стане работата? Сега сме с обикновени чистачки и е малко придобрена история, а в оригиналните дали си има място на което се закрепват тия ленти-пръскалки?

DeX
17-10-2007, 01:34
Не знам кво са мъчите да си търсите преходници или да се чудите как да ги закрепите като продават аеро туйн за нормални рамена на същата цена като другите.

proper
17-10-2007, 01:38
А ако се вземат оригинални за GTV не се ли решава по-лесно проблема с пръскалките, щото и ние с брат ми се чудим ка да стане работата? Сега сме с обикновени чистачки и е малко придобрена история, а в оригиналните дали си има място на което се закрепват тия ленти-пръскалки?

има да!! но "оригиналните" са си съвсем нормални чистачки с пера....но оригинални.
А АероТуин-а си е сериозна чистачка!

Абе трябва да се пробва и ще се разбере:)


Не знам кво са мъчите да си търсите преходници или да се чудите как да ги закрепите като продават аеро туйн за нормални рамена на същата цена като другите.

Да, това го проверих днес и скоро точно такива ще взема!!
Просто Венци е уцелил от другите... но пък си ги е направил супер.

Mir0
17-10-2007, 09:53
аз ги захванах изцяло с малки конски опашки, по 3 на рамо стана доста здраво и красиво, скоро ште кача снимка...

proper
17-10-2007, 12:20
аз ги захванах изцяло с малки конски опашки, по 3 на рамо стана доста здраво и красиво, скоро ште кача снимка...

супер! Ще чакаме снимки!

Mir0
18-10-2007, 23:00
ето и снимките дава ми ниакаква грешка при качването ще пробвам по касно да ги кача пак

само да те помоля на латиница, че съм длъжен да съблюдавам за правилата :)

proper
18-10-2007, 23:33
сървъра вероятно е пълен в момента и затова, пробвай по-късно или можеш да ми ги пуснеш на Е-мейла ми и аз ще ги кача на моя сервер.

Mir0
30-10-2007, 19:56
ето

Mury
30-10-2007, 21:39
А раменната от каква кола са :?:

proper
30-10-2007, 21:41
А раменната от каква кола са :?:

Аз мислих, че колегата АероТуин е сложил.... иначе и моите така са хванати с опашки :)

А рамената май са си му от нашите си! не виждам разлика!?

рали
15-11-2007, 12:26
33лв.2броя от магазина на шампион на Ботев + закопчалки за маркучите на водата,спойлерче за шоферската чистачка

proper
15-11-2007, 12:56
33лв.2броя от магазина на шампион на Ботев + закопчалки за маркучите на водата,спойлерче за шоферската чистачка

Би ли го описал къде точно на Ботев, че той не е много малък:)
И всичко от там ли взе?
Мерси Рали!

рали
15-11-2007, 17:52
посока пете кьошета от дясната страна след лаюш кошут и ботев се оглеждаш за табела ремус. Чистачките чистат доволен съм.