PDA

View Full Version : До всеки който иска да стане официален член на клуба!



KGB
12-05-2004, 03:44
До една, две седмици ще започне официалната регистрация на клуба.

Определеният членски внос ще е в размер на 60лв. годишно или 5лв. на месец. Срещу него ще се ползват намаления в определени магазини, сервизи, бензиностанции и т.н. Както и достъп до официалните клубни събития.

В следващите няколко дена ще има повече инфо.

Условията за членство са: лицето да е навършило 18 години и да бъде прието от Управителният Съвет на Клуба, чрез гласуване.

МОЛЯ всеки който мисли да стане член на клуба да пише тук, за да знаем горе долу колко човека ще сме първоначално.

Dexer
12-05-2004, 10:21
az

MrX
12-05-2004, 10:29
ми май ще излезе че и аз ще искам да ставам член :D

търтей
12-05-2004, 11:49
аз също съм заинтересуван но ще изкачакам да видя устава и повече подробности
знам че не съм бил редовен на срещите (да не кажа хич) но в неделя обикновено съм зает :(

hf hpe
12-05-2004, 12:09
аз

Bobo
12-05-2004, 12:12
И АЗ искам

pooh
12-05-2004, 18:57
...

valjo
12-05-2004, 20:19
аз също бих искал

Alfa User
12-05-2004, 21:57
И със сигурност можете да впишете и мен :)
Очаквам обаче да се разбере по какви начини ще се правят вноските.

KGB
12-05-2004, 23:57
Alfa User,

В момента обмислям допълнението към устава за "регионалните представители". За да можем да развием клуба извън София.

Скоро ще има повече инфо.

AlximikA
13-05-2004, 00:20
AZ 100% fen na markata :)
Sega ako kajete i niakoi tenekejia koito da raboti dobre i da ima i otstypka...

KGB az imam edni momcheta sas serviz.... siguren sam che shte napraviat odstypka za 4lenove na kluba (i te imat ena alfa) a i bachkat mnogo dobre... osobenno centrovki i t.n.

Shte se vidim v nedelia :)

ЯВОР4О
13-05-2004, 11:47
ПИШЕТЕ МЕ И МЕНЕ МЕЖДО ДРУГОТО НА НИАКОИ ДА МУ СЕ НАМИРА СПИРАЧНА ПОМПА ЗА 155ЦА :oops:

Quadrifoglio
13-05-2004, 16:50
za men si znaete nali

Alfa User
13-05-2004, 21:53
Ще се радвам, ако мога да бъда полезен в този аспект. Тука (в Ямбол де...) напоследък забелязвам доста Алфи и ще се опитам да ги привлека към идеята, макар малко да се съмнявам, защото манталитета на тукашните е доста ... хмммм ... странен... :shock:

147
30-05-2004, 23:06
Mislia, che Alfa kato moiata e grehota da ne stane chlen na kluba. Imam predvid tolkova burza...:-))) Za krasotata i ste cheli i vuv prikazkite na Sheherezada..:-))

Kuku
01-06-2004, 11:59
Az "FIAT"-a sum go maskiral, moje i da mine za "Alfa" :wink: :lol: 8) 8) 8) - broite i men :P 8)

Dexer
01-06-2004, 22:39
Петко, на срещата така и не разбрах почнахте ли съберането на пари или още не?

KGB
01-06-2004, 23:15
В неделя...тази ще ги събираме ако сме готови с някои неща....


Споко ще ти вземеме парите :wink:

иначе ако сме 10 алфиста=30лв на човек....ако сме 15 по 20лв. на човек. Тази пари след това ще ги приспаднем от членския внос...

Dexer
02-06-2004, 18:04
а ако сме 13 алфисти? :lol: :lol:

KGB
03-06-2004, 01:30
който е 13тия плаща :lol:

krasyb
09-06-2004, 10:03
Count Me In !

KGB
09-06-2004, 11:39
На срещата се събрахме 7-8 човека.... :oops:

За тези които не са дошли, може да звънат на мен или на Григор, за да получат молбата за членство и да си платят членския внос от 30лв. до края на годината. Един месец фрее.

Нещата по регистрацията вече са задвижени и съвсем скоро клуба ще стане официален.

WhitePower
09-06-2004, 18:42
На срещата се събрахме 7-8 човека.... :oops:

За тези които не са дошли, може да звънат на мен или на Григор, за да получат молбата за членство и да си платят членския внос от 30лв. до края на годината. Един месец фрее.

Нещата по регистрацията вече са задвижени и съвсем скоро клуба ще стане официален.

a koito ne izkat da sa pismenni chlenove ???
shtoto ne vizdam nikakvi extri da davam 30 kinta i nishto da ne stava sreshtu teja pari

DiStefano
09-06-2004, 18:45
аз искам и аз .... да стана член
ама аре неква среща да заформим че да дам парите а и да се видим
:P

търтей
10-06-2004, 09:52
а ако земете да пратите и устава ще е прекрасно щото котка в чувал не се купува нали

KGB
10-06-2004, 15:16
WhitePower,

За които не искат да са писмени членове, не са членове!!! Иначе екстри ще има и то доста....

Членството в клуба е доброволно!!!

DiStefano, turtey,

Следи форума да видиш кога е следващата среща. Тогава ще се видим, ще прочетеш устава и ако си съгласен с него подаваш молба. След което на УС ще гласуваме твоето приемане и ако те приемем, тогава ще внесеш парите и ще станеш член. Естествено преди цялата тази процедура ще те запознаем с "екстрите" които ще можеш да позлваш ако станеш член.

hf hpe
10-06-2004, 22:21
все си мисля че клуба се учредява с идеята да се обединиме около неща, а не заради това че срещу 60 лева годишно ще получиш някакви супер преференции
защото както се видя на предишната сбирка събраните до момента пари не стигат дори за регистрацията на клуба

WhitePower
11-06-2004, 10:46
e de , pak ne mi stana jasno kakva e razlikata mezdu chlen i tova da ne si chlen ,
v tova dali mozesh da idvash na sbirkite na kluba ili na tova da ne mozesh da idvash , ili kakvo
objasnete sreshtu teja 60 leva kakvo puluchavash ili samo imeto
" chlen " :wink:

alfamilano
11-06-2004, 11:17
:lol: :D :lol: :!: :?:Eй Бяла Сила, много ме кефиш брато!!

А за нас селяните,каква ще е процедурата? Нали за тези отстъпки и прочие,те са в за магазини в София, тук в Пловдив също има магазини, и де да знам не мисля, че ще ми е по далавера да дойда до София за неква покупка! Или ние да си останем така и да се срещаме по национални събори и тн. мисля че така е най добре!

търтей
11-06-2004, 12:06
аз предлагам да постнете устава в форума по мейл или като решите + да кажете какви са тези супер екстри, аз да си ги чета бавно и напоително, пък ако ми изнася ще подам молба и прочее процедури
щото уайт рауър е прав - нещо не е ясно каква е "далаверата" от това да си член (освен да плащаш членски внос)

hf hpe
11-06-2004, 12:12
от сега да е ясно далвера няма
поне аз не виждам такава,
купувам резервни части в такива количества че на места получавам и повече от 20% отстъпки
мисля че ни обединява идеята Алфа Ромео а не супер далаверата

търтей
11-06-2004, 12:19
за идеято алфа определено ни обединява много си прав - но за да дам и 5 лева годишно трябва да знам какво получавам срещу тях - било то само лепенка "член"
така че би било прекрасно да го видим този устав и прочее обещани екстри и човек да може да помисли и прецени

защото да ме простят някои люде на тва прилича на супер тайна организация - ти ела пък ако си красив ще ти дадем да погледнеш устава и прочее - е не е клуб АА нали?

WhitePower
11-06-2004, 16:03
Vishte sega za otsupkite hubavo , az si vzimam chastite na takova ceni che edva li njakoi shte moze da mi predlozi po dobri i po kachesveni ,
a i ne mi e jasno hubavo shte si platim chlenskija vnos , a toi kade shte otiva , za kakvo shte se harchi shtoto za 60 leva godishno shte si imam 20 lepenki 5 fanelki i pak
ne mi stana jasno samo, ako az ne si platja vnosa kakvo shte mi kostva tova
njama li veche da hodja na sbirkite ili shte sprete da mi davate otgovori na tupite mi vaprosi , ili shte mi iztriete usera v kluba i shte sam gost ili kakvo ???

Dexer
11-06-2004, 20:46
никой на никай няма да трие юзър нейма в чата или нещо подобно...
става въпрос за това, че за да съществува тоя клуб ОФИЦИАЛНО, трябват ПАРИ. За регистрация, за устава, за адвокатски услуги и прочие. После има идея да се напечатат визитки, които всеки от нас да раздава на хора с алфи и на такива , които имат интерес към нас. парите са за такива неща, те ще се събират в няква "клубна каса", ще има отчетност и всичко ще е прозрачно. аз оставам с впечатлението че някои от вас се притесняват относно това да не бъдат "завлечени". В крайна сметка, член н аклуба ще стане тоя, който наистина го иска, а не, щото другите, видиш ли, могат да го отритнат...което за мен е немислимо, щото не сме на по 10 години.
Аз лично ще си платя членския внос, щото искам да има клуб "Алфа Ромео - България", а за отстъпките - те са само екстри.

Kuku
12-06-2004, 11:22
Защо когато става въпрос за пари, всеки се дърпа, иначе нема проблеми :roll: :oops: :?: :!:

KGB
12-06-2004, 22:28
Sorry ama na tova PC niamam kirilica a v nas niamam net v momenta :twisted:

Znachi Dalavera niama....tova e klyb koito e registriran kato dryzestvo s idealna chel....a ne za dalavera.

A inache tova che ako stanesh chlen i polzvash 5% otstapka na niakoi benzinostanchii, moze i da e dalavera zastoto si izbivash tia 60lv. dosta barzo. NO Klyba ne sa sazdava s tazi chel...nie koito ycheredihme klyba si gi polzvame tia otstapki taka ili inache....Ili sega ste kazete che nie ste sme na dalavera stoto ste nabytvame klienti na niakoi... Edna ot chelite na klyba e da podpomoga svoite chlenove, taka che ako niakoi si ima sobstven biznes i iskate da dade niakvi ostapki na drygi chlenove ot klyba...niama da ima nishto losho v tova...zastoto edni ste poluchat dadeno neshto na po dobra chena a drygi ste imat oborot naprimer....Vapreki che v povechto sluchei ste si e samo ei taka zaradi klyba niakoi da dava otstapki na chlenovete my a ne za da pravi dalavera. Sega koito go e iad che nie v klyba moze da si pomagame edin na dryg i zivee na princhipa che do balgarskia kazan v ada niama pazach problema si e NEGOV...takiva hora niamat miasto v klyba...zastoto klyba e sazdaden s idealna chel a ne za da ima intriganti i niakva razpravii i kretesteni.

Taka che koito ima leki samnenie che ste bade preeban ot tova da stane chlen na klyba ili si pravi niakvi tanki smetki, po dobre voobste da ne si zatormoziava glavata s Klyba.

INache vseki koito iska da si idva na sreshtite na klyba ste e poveche ot dobre doshal nezavismo dali e chlen ili ne i dali kara alfa ili ne....sastoto se otnasia i za foruma. Zastoto kolko i strano da my se vizda na niakoi vsichki tezi neshta se praviat zaradi nashite lubimi koli e ne za da sme na Dalaverka.

Otnosno ystava i negovoto postvane v internet, tova moze eventualno da stane kogato novata stranicha na klyba tragne...do niakolko sedmichi. No DA NE zabraviame che tozi ystav e pisan i che ne e dar bozi...taka che ne moze da go razdavame za stialo i ne stialo.

Za chelnovete ot provinchiata sme pomislili sashto...no za tam neshtata sa malko po slozni. Kogato stanat gotovi ste razberete, za sega ne sabirame pari na nikoi ot provinchiata vapreki che ima hora koito iskat da dadat pari e taka samo zaradi ideyata i te lydi kato nas :wink:

търтей
14-06-2004, 08:52
razpravii i kretesteni.
...
taka che ne moze da go razdavame za stialo i ne stialo.



не разбирам кое ти звучи кретенщина ама карай :roll:

устава на една организация с иделна цел за твя информация е публично достъпен

е именно понеже идеята не е в далаверата - затова трябва да има отчетност и прозрачност която видите ли се гарантира именно от този така секретен устав който не можела да се дава щото бил писан??? каквото и до значи това

айде със здраве

hf hpe
14-06-2004, 11:33
копирам го от БМВ форума като мисля че това важи в пълна сила и за нас

Членството в BMW Клуб България доказва Вашия ентусиазъм към марката и каузата на нашия клуб! Лесно е всеки да влиза, пише, обсъжда и чете в този форум, но едва ли много от Вас са си задавали дори най-дребнавия въпрос - "кой плаща поддръжката на този форум ..." За съжаление за създаването на нещо хубаво каквото е този Клуб, не е нужен само ентусиазъм, нужни са и пари. Средства, от които ние не печелим, а инвестираме за поддържането и развитието на Клуба, за рекламни материали, за организирането на Събори и сбирки. Възвращаемост от тези пари не очаквайте, макар да се стараем да направим членството апетитно с пакет преференции, които постоянно разширяваме с общи усилия.

WhitePower
14-06-2004, 12:40
"кой плаща поддръжката на този форум ..." .

eto i tuka idva drugija vapros A zashto se mahnahme ot Dir.bg-to kato dira e izvesten i imashe mnogo drugi sluchaini potrebiteli i bjaha mnogo poveche ot kolkoto sega i mozeshe da se razshirjava mnogo , a sega kakvo stana ako njakoi sluchaen doshul , edin na 1 mesec izkal da pita dali alfata e hubava ,
e kato njakoi izka da si napravi sobsven forum da go pravi no ako izka ot tova da pecheli pari , pone ot mene njama da vzeme ZA FORUMA ,
no ako njakoi dade njakakva osnovatelna prichina za kakvo da dam 60 leva shte gi dam
do tuka chuh samo " za idejata " za Markata "
i taka na tatuka

KGB
14-06-2004, 13:25
Пак ви казвам, Членството в Клуба е доброволно. И да колкото и странно да ви се вижда парите отиват за Идеята и за Марката :wink:



Устава не е секретен....Ако искаш да станеш член ще те запознаем с устава. Ама само да си играем на дай да го вида пък ще мислиме, и за колко време ще се избият парите...

Сега ги разбирам колеги от БМВ клуба, защо приемат членове само веднъж годишно

търтей
14-06-2004, 13:44
парите отиват за Идеята и за Марката :wink:
Устава не е секретен....
Сега ги разбирам колеги от БМВ клуба, защо приемат членове само веднъж годишно

е аз това се опитвам да разбера - как парите отиват да идеята и за марката - предполага се че е написано в устава който не е секретен
само дето не го давате да го види някой друг

а за клуб бмв - там има доста повече хората които пишат от 5-те редовни посетители тук (като в тези пет включвам и себе си)

да не говорим че вече сте избрали управителен съвет без дори да има учреден клуб (или греша)

ако греша някъде поправи ме

hf hpe
14-06-2004, 14:46
да не говорим че вече сте избрали управителен съвет без дори да има учреден клуб (или греша)

ако греша някъде поправи ме
юридически не можеш да регистрираш клуба без предитова да са избрани ръководните му органи, за което се прави учредителен протокол(или както там се казва)

KGB
14-06-2004, 14:49
Управителния съвет е избран преди повече от половин година :!: според указания в Българския закон ред. :wink:

Ако имате някакви нормални въпроси относно клуба....казвайте ако не....

Grigor
14-06-2004, 15:38
Част от устава вече беше публикувана в форума - случайно да си в виждал ?

Пичове,
Тази работата така НЯМА да стане - не защото НЕ искаме или нещо подобно, а защото просто така не се прави и така никога няма да стане....
Пускаме проекто указ и започват милиони коментари, мнения, забележки и какво ли не....
Пичове, това по ICQ или форум не става - няма кой да обсъжда един устав 2-3 месеца. Имаше среща на която който дойде обсъди устава - който не е дошъл - каквото ве прието това остава!

Никой не ви моли настоятелно да станете членове - то товеа зависи от вас.
Всеки член има достъп до всяка една изхарчена стотинка от клубната каса - който не е член няма никога да има подобен достъп!

По-горе е писано - парите отиват за регисттрация, визитки и др. разходи на клуба. Ако има повече пари ще могат и мероприятия да се организират.
СЛЕД, забележете - СЛЕД като се регистрира официално клуба ще може да се сключват договори за отстъпки на членовете.

WhitePower
15-06-2004, 16:24
hubavo znachi shte izchakam da vidja na kade shte otide taja rabota i togava shte resha dali da sam chlen ili ne

Quadrifoglio
16-06-2004, 00:27
A be zashto vseki triabva purvo da misli che drugia iska da go izmami ili neshto podobno i zashto vednaga triabva da se tursi negativnoto v taia rabota, to ako taka trugva suzdavaneto na cluba si se prevrushtame leko v podobia na sobstvenici na opredelen tip "nemski koli"
Ti whitepower kakvo ochakvash che sled edna godina shte se suberat tia koito subirat parite i shte deliat golemite pachki!
A sled kato si taka nastroen i ne ti haresva rabotata kakvo izobshto ima da komentirash kato taka ili inache si reshil che ne iskash da davash pari za tova i tui kato niokoi ne te nasilva pone ne kritikuvai tova koeto drugite sa napravili

WhitePower
16-06-2004, 17:57
Mnogo mi e chudno kade gore ima kritiki ????????????????
ima vaprosi kakvo kade zashto ...
na koito nikoi ne mi dade otgovor
an ne kritikivam
ako najkoi si misli che ve vi haresvam ili ne haresvam kluba greshi
obicham si kolata markata i kluba , imenno zatova vseki den sam tuka
no taka da se kaze ima i drugi po vazni neshta kadeto moga da poharcha tija pari , i izkah da razbera samo kade otivap parite ako se dadat

i po tova koeto razbrah stava vapros za danak che si chlen na kluba
tova e

KGB
17-06-2004, 13:01
БялоСило,

ТИ нещо май не си в час. КОЛКО ПЪТИ ТИ СЕ КАЗА, ЧЕ ПАРИТЕ ОТИВАТ ЗА РЕГИСТРАЦИЯТА НА КЛУБА, ВИЗИТКИ, ЛЕПЕНКИ.....И КОГАТО СЕ СЪБЕРАТ ПОВЕЧЕ ПАРИ ЩЕ СЕ МИСЛИ ЗА СЪБОРИ И ДРУГИ ПОДОБНИ....АКО СТАНЕШ ЧЛЕН НА КЛУБА ЩЕ ИМАШ ДОСТАП ДО ИНФОРМАЦИЯТА КЪДЕ Е ИЗХАРЧЕНА ВСЯКА СТОТИНКА НА КЛУБА.

Q4
17-10-2004, 20:01
I az bih iskal da stana 4len shte dam 60leva nemagriji samomi kajete kade daotida i skoi da govorq? ili daite telefon za vryzka s alfaclub

KGB
17-10-2004, 23:54
Още малко неща трябва да се оправят документално....предполагам до един месец всичко ще е готово....

navis
18-10-2004, 09:42
бих искал да стана член на клуба!!! Кажете процедурите!!!

KGB
18-10-2004, 11:06
Ще пусна нова тема....за да знаем колко хора искат да станат членове и като е готово всичко да действаме :wink: