PDA

View Full Version : Сериозен проблем



pepi166
13-10-2007, 22:43
Първо,здравейте всички,казвам се Петър и скоро открих този форум.
Отскоро съм горд собственик на Алфа 166 2.4 JTD от 1999г.
Колата е страхотна,но с нея има един голям проблем.
За месеца,от който я имам,вече на два пъти се случва да строша картер.
Колата се държи много лошо по неравностите на пътя.
Някой имал ли е такъв проблем,и знае ли на какво може да се дължи това?

Благодаря ви предварително! :wink:

aMoHuaK
14-10-2007, 01:45
Заден Мост! Като има неравности колата почва да ходи цялата и като чукнеш спирачката се оправя...

pepi166
14-10-2007, 13:59
Да,такъв горе-долу ми е проблема,плюс това на неравностите,заради тежкия двигател,предната част се удря в асфалта..

trustworthy
14-10-2007, 15:12
...плюс това на неравностите,заради тежкия двигател,предната част се удря в асфалта..

Що не пробваш да минаваш с по-ниска скорост през неравностите като за начало ;) Ниския картер е проблем при алфите, с който трябва да се примириш. Още повече, възможно е да имаш и спортно окачване, което допълнително снижава колата, но определено това обяснение с 'тежкия двигател' не е меродавно ;) по Български пътища караме, трябва да се съобразяваме :?

pepi166
14-10-2007, 21:13
Не говорим за неразумно шофиране,просто не е нормално от някоя бабуна,която нормална кола не би усетила,тази да се удря в асфалта :?:
А за спортното окачване,как може да се разбере имам ли такова?

pinko
14-10-2007, 21:26
Не говорим за неразумно шофиране,просто не е нормално от някоя бабуна,която нормална кола не би усетила,тази да се удря в асфалта :?:
А за спортното окачване,как може да се разбере имам ли такова?

Всичко е относително. Какво разбираш под "нормална кола"?

Алфата 166 е доста по-висока от Шкода Октавия ТДИ, но е доста по-ниска от Тойота Авенсис Д-4Д. (споменавам тия три модела, щото и трите съм ги карал много, а на Шкодата съм трошил картер 2 пъти).

Ако говорим за нормално, колата си е нормална, пътищата ни не са нормални.

Просто карай по-внимателно или си купи жипка. Но имай предвид, че просто предницата на 166 ЖТД е тежка. Много тежка.

А на въпроса ти - пъхни се под колата и измери разстоянието (просвета, клиренса) между най-долната точка на картера и асфалта.

Ако е 125-129 мм - колата ти е чисто нова. (теоретично клиренса на 166 според производителя е 130 мм, но винаги колата малко "виси" отпред, особено дизеловите).

Ако е ~105-110 мм - всичко е нормално, малко са омекнали пружините, и моята е толкова, и повечето дизелови на над 6-7- години са по толкова. Това е дължината на кутия цигари 100 мм, да ти е по-лесно да се ориентираш.

Ако е под 90-100 мм - имаш или спортно окачване, или някакъв друг проблем (счупена пружина и кво ли не).

pepi166
16-10-2007, 20:26
Мдаа,проучихме въпроса и се оказва,че трябва да се сменят носачите(май всичките).Явно ще се изръся доста..

nasty
16-10-2007, 22:11
Носачи или тампони някой само с тампони минават....

proper
17-10-2007, 00:44
Мдаа,проучихме въпроса и се оказва,че трябва да се сменят носачите(май всичките).Явно ще се изръся доста..

смени само тампоните. Виж в нашия раздел съм описал и къде може да го направиш на супер добра цена. Моята кола сега е толкова стегната, че направо не ми се вярва преди колко различно беше.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15163&postdays=0&postorder=asc&start=15

Да чукна на дърво засега съм мега доволен. Дано дълго е така. Отпред си смених НОСАЧИТЕ просто защото цената им е смешна и въпреки, че са "оригинални" и нови не е така стегната както задницата с новите тампони тип Rose Joints (Уни Бау както им казват другаде). Така, че смяната на само тампони се оказа и по-добра за сега..