PDA

View Full Version : За какво е този въздуховод



Venci
13-04-2005, 18:07
Колеги имам един въпрос. Като изваждах парното на моята кола се оказа, че освен двата водни маркуча към радиаторчето има още една гофрирана тръба която е свързана към задната стена на кутията.Другият и край е закачен за пода, а от вън стърчи една пластмасова човка, която се пада от дясно на маховика :shock: Първоначално си мислех, че през тази тръба би могло да се оттича антифризът ако ми протече радиаторчето :bath: . В последствие :idea: се оказа, че тръбата е закачена много високо на кутията. Не, че съм прекарал много безсънни нощи в размисли, но ми е интересно с каква цел чичко италианец е сътворил тава инжинерно решение? :lol:

alf
13-04-2005, 18:46
мисля че тва е за да се оттича конденза :unsure:

virusalfa
13-04-2005, 19:26
Ако е предвидено да се монтират климатици,значи при работа на климатика се получава конденз,сигурно е за това :yes:

Venci
14-04-2005, 09:55
Имам приятел, чиято Джулиета е имала климатик. Той ми е казвал, че кутията е съвсем различна.Освен това отворите на кутията от които трябва да тръгне каквото и да е по тръбата навън евентуално като посока са на доста кофти място и трудно биха уловили каквато и да е било течност освен ако със спринцовка не наливаш вътре :wallbash:

ilian75
16-04-2005, 22:26
това нещо служи за да оттича водата която може да попадне през отвора който се намира под челното стъкло