PDA

View Full Version : 40.000km s Alfa Sportwagon JTD 16V M-Jet



M-jet
13-04-2005, 17:50
Sazaljavam, ce pisa na latinica ama njamam kirilica na PC-to :(

Ta mojata kola stana na 8 meseca i na 40.000km :D i vi obestah da napisa vpecetlenia ot neja. Za sega njamam nito edin tehniceski problem 8) , razhoda e okolo 5.5 na 100 nafta. Na autobana sam e probval vdiga 220 po kilometraz i e mnogo bezsumna

Mnogo sam dovolen ot kolata. Samo edin edinstven pat nesto se cu v prednicata kato metalen zvuk ama vednaga izcezna i posle ne se e pojavjaval vece. Njama nikakvi problemi s elektronikata ili dvigatela. Ne tece maslo ot nikade oste :yes:

Abe super e kolata, ako taka se zadarzi do 150.000km pak ste si kupa Alfa :D

P.S. Pisa vi ot Germania

KGB
14-04-2005, 12:48
Колега ти скоро ще ми настигнеш..моята е на 52 000км в момента...и аз да чукна на дърво нямам никви проблеми.

Мислил ли си да я направиш 175коня :wow:

M-jet
15-04-2005, 16:37
Ami kak da e naprava 175k.c. ? :wow: da ne stane nesto s motora ili skorostite? Osven tova imam i drugo pitane, vjarno li ce ne moze da im se vrasta kilomertaza na dieselite?

===========
Знам че си в Грмания и нямаш кирилица,
но използвай кредора.
http://pooh.alfaromeo-bg.com/zaforum/kredor.jpg

virusalfa
15-04-2005, 22:14
Ще я настигне и моята-на 700000км е :tongue:

KGB
16-04-2005, 01:00
Ми ето ти отговора: digitaltuning.ch

Става въпрос за ремап или по-точно за смяната на софтуара в компютара на колата. Иначе нищо физически не се сменя по нея както и дилъра не може да разбере, че нещо е пипано по нея. При теб както я караш колата с немска нафта ефекта ще си е на 100% а имай и в предвид, че спада и разхода на гориво. Единственото е, че по-често се препоръчва да сменяш маслото

За километража...до колко знам не става трябва да смениш цялото табло и излиза майка си и баща си...надявам се, че искаш да го направиш заради лизинга ако си надвишил км в договара ако е на лизинг де...а не за да прецакаш някой който би я купил.

M-jet
18-04-2005, 14:56
За километраzа питам просто от лубопитство. Колата не е на лиzинг, ами им дадох старата и доплатих. Има ли в Софиа такива коли? Дали сте мога да е продам догодина ? :?

KGB
18-04-2005, 23:40
Прати ми ЛС (когато си готов) и мисля, че още от сега може да ти я резервирам за един познат