PDA

View Full Version : бензиностанция/разход



търтей
13-05-2004, 09:30
колего вие къде зареждате?
защото имам тайното чувство че при еко петролеум бензина е най-качествен - колата харчи по-малко

Emus
13-05-2004, 12:39
По въпроса с разхода.

Общо взето до сега наливам от Шел - V-Power 95 и OMV - 95. Прави ми впечатление обаче, че като че ли на OMV бензина свършва по-бавно. Разликата не е фрапираща но определено съществува. Разлика пък във вървенето въобще не усещам :!: :(

KGB
13-05-2004, 12:44
До преди две седмици на ОМВ. Разход градско с климатроник 7литра.

Сега минах на Гръцкото ЕКО (сини букви на бял фон) и разхода ми е 6,5литра а и колата върви по-добре. Разликата е че на ОМВ нафтата е от Румъния или нефтохим, а на гърците си е от Гърция. Ако някои не знае ЕКО-Елда България е собственост на Хеленик Петролиум или с други думи Гръцкия нефтохим :wink:

WhitePower
13-05-2004, 14:52
mai tam e nai nekachevtveno v eko elda s chervenite novite benzinostancii

KGB
13-05-2004, 16:22
Ебре Бели Поовере,

Ти въобще имаш ли кола???и ако имаш, като я караш две години с свещи които са за смяна... :evil: :twisted:

И относно Кирилицата....ТОВА ТИ Е ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!!

WhitePower
13-05-2004, 16:41
i mai shte me uvolnite ;)
hubavo samo shte cheta ot tuka na tatuka

pak i nikade ne vidjah v foruma v nachaloto kato se registrirah

" ZADALZITELNO E IZPOLZVANETO NA KIRILICA "

Alfa_fen
13-05-2004, 17:38
Моя фиат понеже е на газ ,сипвам само от shel.Най много кйолметри минавам като сипа на shel,по другите газостанции е менте работа.
Така ,че само SHEL.

Alfa User
13-05-2004, 21:57
Честно да ви кажа, май зависи за кой град говорите. Понеже поради независещи от мен обстоятелства засега прекарвам повечко време в Ямбол, мога със сигурност да кажа, че тук най-добрия бензин е на 2 места - OMV и Петрол (да, колкото и странно да ви звучи...). За в Плевен пък най-добре се държи колата ми с бензин от Genimex. Но пак да кажа - зависи от града, защото заредих от Genimex в Ловеч и колата сякаш се спъна ... :evil:

MrX
13-05-2004, 22:18
преди известно време работех на една бензиностанция SHELL и по цял ден навивах хората да си зареждат от прословутия shell V-power 95/99+
минала седмица имах възможност да напълня резервоара на моята "баба" със V-power 95 и какво установих ,никаква разлика даже отначало ми се струваше че е по-зле вижте за количеството бензин което са ми сипали съм сигурен че не лъжат защото са подложени на много голям контрол,но за качеството........не е тожа което казват
аз предимно карам на газ а там вече е по-сложно с подбирането на газ-станции

hf hpe
13-05-2004, 22:40
да ви кажа честно аз зареждам от една бензиностанцийка в банишора на която цената обикновенно е с 12 стотинки по евтина от на всякъде другаде, дори и ланчията съм я зареждал там и не съм имал никога проблеми от рода на това да чуствам че автомобила върви по-малко или тем подобни
само веднъж един приятел беше взел една от моите коли Fiat Brava 1.4 12V и като я върна каза че ми я е напълнил с шел ви пауър, след това ходих с колата до Нова Загора и колата си вървеше без проблем със 150 по магистралата.
Като се върнах я дозаредих от моята бензиностанция, след което ми се наложи да пътувам до Пловдив, колата пак си вървеше със 150 по магистралата, но каточели беше малко по-шумна и една идея каточели се напъваше
но навремето съм карал ланчията със 98 и не съм намирал разлика, така че може би наистина зависи къде точно се зарежда

Dexer
13-05-2004, 22:46
според мен истината е, че субективното мнение е над всичко - ако някой ми похвали дадено гориво и сипя, аз си навивам на пръста, че маааалко повече върви :D :D а кой може да каже? трябва да има няква ебаси очевидната разлика...

Alfa_fen
13-05-2004, 23:21
Чесно да ви кажа ,на мене ми се струва ,че стандарта се пойзравни от натиска на конкоренциятя.При наличие на толко много силни фирми на пазара ,като SHEL ,OMV,LUKOIL просто по малките не могат да си позволят да предлагат не качствени горива ,защото просто ще загинат.

hf hpe
14-05-2004, 09:11
на тази силно казано бензиностанция (има само една колонка за 95) виси една табела с изискванията към 95 безоловен бензин и изпитания от техният бензин, та въпросното сравнение показва че техният бензин е по добър по всички показатели средно с 1-2%
дори пише че октановото число трябва да е минимум 95 а на техният бензин е 96

Bobo
14-05-2004, 10:49
Много пъти сме говорили на тази тема за дизела твърдо ви казвам V-Power - като имам предвид френски дизелови коли и едно ивеко. Според мен всяка кола си е за себе си в зависимост от износването и конкретните настройки на "PC-то" :), а за бензина - аз карам само с V - Power. Причината е само една и тя е че колата върви перфектно и НЯМА РАЗЛИКА НА КОЙ Shell зареждам!!! а това за мен е важно, докато за ОМВ на всяка бензиностанция е различен и в 90% от случаите е по-зле от Shell. LUKOIL въобще не ми говорете там НЕ зареждам след като три пъти се почуствах че карам москвич с разцентрован ъгъл на запалването, а за дизела им само използвайте записващо устройство за звук и запишете звука на колата преди и след зареждане - не сте си купили трактор от дизела е!

KGB
15-05-2004, 03:11
Днеска ходих до Кюстендил и обратно през Дупница. Ето резултатите от разхода.

Разстояние: 206км, средна скорост 79км/ч, разход 4.9литра на 100км :D


Дизел от Еко-Елда на околовръстния път до Цар Борис 3ти.

п.с: преди от ОМВ съм зареждал от тази на околовръстното при бояна, но не тази където са гонките другата в края и ОМВто на дървеница.

Bobo
15-05-2004, 10:03
КГБ ти да не взимаш процент от тези Еко Елда :wink: Я кажи колко е там 95 бензина ?