PDA

View Full Version : имам проблем с 33



19-04-2005, 12:52
Свети ми лампата за наклатките. Нее от тях. От ел. инсталацията или от някакав датчик. Помогнете. Мерси предварително.

Venci
19-04-2005, 14:06
Единият вариант на"датчик" който знам е една жица да се прекъсне от триенето върху диска когато вече няма феродо.Тогава check control-а си казва "Аха жицата се прекъсна значи паля лампата за накладките" Тази жица си върви с накладките и се свързва с ел.инсталацията на колата.Провери може да не контактува.
Другият вариант не знам дали се ползва в АЛФА жицата е закрепена за металната основа на накладката така, че да опре в диска и да даде "маса" като намалее дебелината на феродото тогава пак ти светва лампата.На моята Алфа 75 тази жица минава покрай спирачната тръбичка на предно ляво колело.При теб може да се е протрила на ламарината на коша или нещо подобно.
Тази лампа не е ли и за нивото на спирачната течност?

Mury
20-04-2005, 10:58
Да то4но и за нивото на спира4ната те4ност е така 4е си я провери първо нея

Dodo 155
20-04-2005, 21:36
Ако маслото ти е ОК, значи кабелчето при апарата се е протъркало и дава на маса, затова ти свети лампата постоянно. При мен беше така и махнах тия кабелчета :wink: Важното след това да не забравяш да си поглеждаш накладките :wink:

75 2.0 turbo
21-04-2005, 00:30
а аз си купих едни накладки на феродо с малко по спортен характер които така или ина4е си нямаха кабел4ета но за да угасне лампата трябваше да се окъсят двата кабела