PDA

View Full Version : очакван разход GTV



aya
29-10-2007, 10:47
Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. :? при това още зимата не е започнала :shock:
Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате :?:

aya
29-10-2007, 10:51
Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. :? при това още зимата не е започнала :shock:
Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате :?:

Сори-но пак нещо съм направила сподписа си :? GTV 2.0 16V 1997

proper
29-10-2007, 11:32
Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. :? при това още зимата не е започнала :shock:
Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате :?:

а колко ти дава сега като разход, преди промените???

аз не съм сменил генерация имам конус (вероятно зацапан сега) и нямам чип....и михарчи 16 вече от месец...лятото до 13 си беше...ех

aya
29-10-2007, 11:38
ами аз така я взех..и не знам преди какъв разход е давала :? Сега разходът е някъде към 16/100 градско- без климатик...

proper
29-10-2007, 11:54
ами аз така я взех..и не знам преди какъв разход е давала :? Сега разходът е някъде към 16/100 градско- без климатик...

ами и моята е така.....градско 16 извънградско 8 до 9....
Отиди я разбери.....Защо е такава разликата незнам...
Скоро ще сменя свещи и имам опасения,че може да се подобри защото са ми за смяна моите... Иначе сонда съм сменял и дебитомера е ок ужким по последните тестове пролетта при Бобо и веднъж в Бош. А и нямам "дупка" в оборотите...до прекъсвач си е ок....мисля че е от свещи и непран конус филтър...ще видим.

aya
29-10-2007, 12:12
Ами не знам,- уж всичко й е наред, а продължава да гори поече, по - странното е, че от ауспуха направо си мирише на неизгорял безнин :? :?
ще я наблюдавам зимата и успех с твоята :wink:

proper
29-10-2007, 12:16
Ами не знам,- уж всичко й е наред, а продължава да гори поече, по - странното е, че от ауспуха направо си мирише на неизгорял безнин :? :?
ще я наблюдавам зимата и успех с твоята :wink:

абсол'тно така е и при мене и затова ме навежда на мисълта за свещите.... ако не е дебитомера поради който може да работи богато колата, то би трябвало да са свещи и просто не съвсем перфектно да изгаря сместа..... да кажат майсторите?!

aya
29-10-2007, 14:18
ами супер..само дето се оказа, че едва ли има майстор във Варна, който познава ГТВ-тата и може да каже нещо със сигурност :?

bouncer
29-10-2007, 15:28
на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!

proper
29-10-2007, 15:37
на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!

И аз така...Имам сипвам..нямам не...
И тва с лекото каране.....Братче карам Спайдер и давам 30лв на 100км е га я карам лекинко...

BAKA
29-10-2007, 23:25
на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!

И аз така...Имам сипвам..нямам не...
И тва с лекото каране.....Братче карам Спайдер и давам 30лв на 100км е га я карам лекинко...

хахаха много ясно! Тя лекинко се тормози психически. Имам чувството, че изпада в стрес и харчи още повече. Удри на газта, форца, ръчка и те така!
Иначе в София трафика е ужасен нормално е в задръстванията да харчат много. Във Варна не знам как е положението...

Bobo
29-10-2007, 23:29
Кво се нервите бре на Вльо дизела харчи 14-15 вие бензинките ги мислите :lol: - Сериозно - вземете си вкарайте в час колите че резил 15+ разход хич не е цветущ за колите ви и говори освен за харча и за невървеж :wink:

proper
29-10-2007, 23:30
Тя лекинко се тормози психически. Имам чувството, че изпада в стрес и харчи още повече. Удри на газта, форца, ръчка и те така!..

Хахахаха супер :):)

aya
30-10-2007, 13:58
Иначе в София трафика е ужасен нормално е в задръстванията да харчат много. Във Варна не знам как е положението...

Абе във Варна хич няма такъв трафик като в София.. 2-3 месеца през лятото само става много готино :D

Еинственото, което остава е да харчи много докато е студена, така че сутрин повеко ще изчаквам на място, пък дано й помогне :?

joroalfa
30-10-2007, 17:09
Що не пробваш с по-хубав бензин,Редекс добавка,може и някаква добавка за маслото.При мен определено падаше разхода със 100 октана и добавка Редекс-по-скъп бензин,но се изплаща..друг въпрос колко е здравословно за двигателя..не знам дали му се отразява,чувал съм най-разл.мнения

aya
30-10-2007, 17:24
да, определено съм забелязала че с 100 октана и върви повече и харчи по - малко :D за добавката не знам дали е здравословно :?

Novachev
30-10-2007, 18:56
Даже е по добре за двигателя да е малко по високо октановото число на горивото.

aya
31-10-2007, 10:36
това няма ли да му попречи при положение че по книжка дават 95 :?

proper
31-10-2007, 10:54
това няма ли да му попречи при положение че по книжка дават 95 :?

за съжаление в БГ никой 95 май не е 95, а кой знае дали имат и 90-92 октана :)
реално със 100 ти вероятно си караш с около 95 октанов.... абе кофти са горивата за съжаление и това дава отражение..

aya
31-10-2007, 11:04
е сега вече съвсем ме депресирахте :(

proper
31-10-2007, 11:40
е сега вече съвсем ме депресирахте :(

спокойно то за всички е еднакво.... аз като сложа 95 на някоя различна от ЕкоЕлда и ми играят оборотите на празех ход....сложа ли ЕкоЕлда спира.......явно има нещо :):):) иначе 100 ЕкоЕлда карам

aya
31-10-2007, 12:22
затова значи са ми играли оборотите :shock: :shock: :shock: Като започнаха да играят от 200 до 1000 оборота вече започнах да си набивам атаки, че нещо съм направила на колата.. Гадове :twisted:

proper
31-10-2007, 12:33
затова значи са ми играли оборотите :shock: :shock: :shock: Като започнаха да играят от 200 до 1000 оборота вече започнах да си набивам атаки, че нещо съм направила на колата.. Гадове :twisted:

възможно е разбира се да има и други причини понякога, но много често е от бензина. При мене е много силно изразено особено веднага след палене...играят иска да угасне колата........ Но щом почнах да зареждам само ЕкоЕлда и вече го няма тва с оборотите... абе веселби кво да ти кажа:)
Считай после как се отразявз това на вървене и разход.
Явно има коли които са по-чуствителни към горива и други които не са...

aya
31-10-2007, 12:47
жалко, че живеем в такава "таркълджийска" държава :( вече мнооого ще внимавам от къде ще зареждам.Аз за първи път чувам за ЕкоЕлда между другото- даже не знам къде има във Варна :oops: - ще поразпитам..а за оборотите...имаше и друга причина.. бяха забравили да закачат един датчик..ама както и да е...почнах да свиквам с такива "дребни" неща ...

proper
31-10-2007, 12:55
Във Варна като минавам зареждам на едно ЕкоЕлда, което е преди ОМВ на пътя от Златните към Варна след май Пикадили център някъв се слиза на дясно.....се едно към Бъргас си вървиш...и съвсем скоро след това са 2-те бензиностанции...
Малко преди едно триъгълно крастовище....абе централния път си е...

aya
31-10-2007, 13:04
ееее голям съм заплес :D тя била под носа ми :D :D мерси!

proper
31-10-2007, 13:24
ееее голям съм заплес :D тя била под носа ми :D :D мерси!

хаха радвам се, че си разбрала, че аз как обясних самооо.... ама не знам имената на улиците там точно :):):)

aya
31-10-2007, 13:36
:D ами това, за което ми говориш (бензиностанциите) се падат под стадион юрий гагарин - for your info- отдолу(като погледнеш наляво) се пада квартал чайка :D
Ти като заминаваш за Бургас от Златните от там ли минаваш??

proper
31-10-2007, 18:16
:D ами това, за което ми говориш (бензиностанциите) се падат под стадион юрий гагарин - for your info- отдолу(като погледнеш наляво) се пада квартал чайка :D
Ти като заминаваш за Бургас от Златните от там ли минаваш??

Е как... :) без гюрук винаги се минава през най-видимия и обиколен маршрут :):) хехеххе

aya
01-11-2007, 09:23
:D :D :D

BAS_SEEKER
09-11-2007, 19:21
На доста юркане с 25 лв. 98 (12 литра) минах около 80 км. тва е около 15/100. бая е но за усоволствието което изпитваш определено си заслужава.

aya
15-11-2007, 13:08
в крайна сметка успях да засека с точност колко харчи...13.8/100- градско с юркането...не е толкова зле :lol:

proper
15-11-2007, 13:44
в крайна сметка успях да засека с точност колко харчи...13.8/100- градско с юркането...не е толкова зле :lol:

ееее ти пък сега ще ме караш да ти завиждам :):):)
аз успях да го сваля до 14.7 последното пълнене......на мен цяло пълнене на резервоар ми е кажи речи минималната заплата за страната....

aya
15-11-2007, 14:00
:D :D :D честно казано очаквах да покаже към 16/100, защото и често я карам студена...но това е добър резултат..при мен грешката излезе малко смешна...след като се разбра, че някой просто не е закачил както трябва датчика (тука ще ме извиниш за профанското обяснение :oops: ) който се вкл към "тръбата" която отива до дебитомера и възд. филтър (и както ми обясниха също показва на компа колко възд следователно и колко бензин)...всички проблеми се решиха! Спря да мирише на бензин, спряха д играят оборотите... :shock: може пак просто да са ме излъгали майсторите, но определено вече мнооооого внимавам къде ходя :evil: и кой какво пипа.. :wink:

proper
15-11-2007, 18:32
:D :D :D честно казано очаквах да покаже към 16/100, защото и често я карам студена...но това е добър резултат..при мен грешката излезе малко смешна...след като се разбра, че някой просто не е закачил както трябва датчика (тука ще ме извиниш за профанското обяснение :oops: ) който се вкл към "тръбата" която отива до дебитомера и възд. филтър (и както ми обясниха също показва на компа колко възд следователно и колко бензин)...всички проблеми се решиха! Спря да мирише на бензин, спряха д играят оборотите... :shock: може пак просто да са ме излъгали майсторите, но определено вече мнооооого внимавам къде ходя :evil: и кой какво пипа.. :wink:

а сега пък е редно да ни споделиш кой е този датчик, че да го погледнем и ние??? :):) да нямаш предвид кабела на дебитомера или ???

направо го снимай ако не ти е голям проблем и как е бил неправилно закачен??? интересно ми стана извини ме за въпросите...ама дет се казва...да сме от помощ :):) иначе поздравления!!!

рали
16-11-2007, 08:22
8,9/100км.-бензин 100 октана Еко София-Пловдив скорост 130-140км.ч.

Mury
16-11-2007, 16:11
:D :D :D честно казано очаквах да покаже към 16/100, защото и често я карам студена...но това е добър резултат..при мен грешката излезе малко смешна...след като се разбра, че някой просто не е закачил както трябва датчика (тука ще ме извиниш за профанското обяснение :oops: ) който се вкл към "тръбата" която отива до дебитомера и възд. филтър (и както ми обясниха също показва на компа колко възд следователно и колко бензин)...всички проблеми се решиха! Спря да мирише на бензин, спряха д играят оборотите... :shock: може пак просто да са ме излъгали майсторите, но определено вече мнооооого внимавам къде ходя :evil: и кой какво пипа.. :wink:

а сега пък е редно да ни споделиш кой е този датчик, че да го погледнем и ние??? :):) да нямаш предвид кабела на дебитомера или ???

направо го снимай ако не ти е голям проблем и как е бил неправилно закачен??? интересно ми стана извини ме за въпросите...ама дет се казва...да сме от помощ :):) иначе поздравления!!!

Това е датчика за температурата на въздуха бре Влади :idea:

proper
16-11-2007, 19:32
:D :D :D честно казано очаквах да покаже към 16/100, защото и често я карам студена...но това е добър резултат..при мен грешката излезе малко смешна...след като се разбра, че някой просто не е закачил както трябва датчика (тука ще ме извиниш за профанското обяснение :oops: ) който се вкл към "тръбата" която отива до дебитомера и възд. филтър (и както ми обясниха също показва на компа колко възд следователно и колко бензин)...всички проблеми се решиха! Спря да мирише на бензин, спряха д играят оборотите... :shock: може пак просто да са ме излъгали майсторите, но определено вече мнооооого внимавам къде ходя :evil: и кой какво пипа.. :wink:

а сега пък е редно да ни споделиш кой е този датчик, че да го погледнем и ние??? :):) да нямаш предвид кабела на дебитомера или ???

направо го снимай ако не ти е голям проблем и как е бил неправилно закачен??? интересно ми стана извини ме за въпросите...ама дет се казва...да сме от помощ :):) иначе поздравления!!!

Това е датчика за температурата на въздуха бре Влади :idea:

ок ама как така е закачен неправилно ми е интересно??

aya
22-11-2007, 17:33
съжалявам за късния отговор :oops: мисля, че е точно това. А за неправилното закачане- да се извиня..имах прд вид, че не беше закачено въобще, а просто се "подпираше" отстрани..Proper още веднъж извинявай ако съм те подвела с погрешното си изказване :(

proper
22-11-2007, 17:37
съжалявам за късния отговор :oops: мисля, че е точно това. А за неправилното закачане- да се извиня..имах прд вид, че не беше закачено въобще, а просто се "подпираше" отстрани..Proper още веднъж извинявай ако съм те подвела с погрешното си изказване :(

:) е ти пък :) няма проблем :):)

mikestars
22-12-2007, 01:16
затова значи са ми играли оборотите :shock: :shock: :shock: Като започнаха да играят от 200 до 1000 оборота вече започнах да си набивам атаки, че нещо съм направила на колата.. Гадове :twisted:

четох някъде из нета, че така като ти играят оборотите се оправя със смяна на дебитомер, ама не помня дали за GTV ставаше въпрос.

leshoiad
22-12-2007, 08:46
а бе я не си пипайте дебитомерите че там боли глава!!! от суми!