PDA

View Full Version : Ново попълнение в раздела и първите проблеми :-)



bass
26-04-2005, 15:01
Здравейте отново, вече създадох предпоставки за влизане в клуба (е, засега "почти" създадох, че още не съм си прибрал колата - утре към обед ще стане това).

След много ровене в крайна сметка напазарувах следното:
155 1.8TS 8V '11.95
Купето е новото, цветът е бордо и изглежда точно като на poznai, вкл. задния спойлер (виж тази (http://http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1978) тема за справка и как се нахендрих на цвят :-P)
Джантите са 15" OZ Racing F1, гуми Michelin с още малко животец..
До ден-два, живот и здраве, ще пусна и малко снимки за протокола.

С външния вид, двигател и ходова част сме ОК, обаче с интериора и някои дребни детайли работата за мен е супер дразнеща - ако не беше цената, нямаше да ги преглътна.
Бих се радвал да ме упътите (вече прегледах пускани преди теми, но все пак):

1. Къде могат качествено (с боя по каталог) да ми пръснат една дръжка и едно огледало?

2. Дали има по моргите дребни джаджи като щипка (или както там се казва) за сенника, който виси, пружина на жабката, която познайте какво прави, и вътрешна дръжка за задна врата (която като нищо май ще трябва да напазарувам барабар с вратата :-\\)

3. И, според мен, най-трудното - съществува ли в природата тапицер, който може да изкопира качествено (без криви шевове, висене или набиране) някой от оригиналните модели тапицерия с добри материали? Джамбазите ме убеждават, че по Симеон може да се намери комплект седалки и кори за вратите за цялостна подмяна на салона, но ми се струва пускане по пързалката това...
Шибаният мърляч преди мен е надупчил иначе хубавата тапицерия с фасове и това ме побърква. Не ми се иска да сменям седалките, понеже иначе са хубави - не знам дали са сменяни, но са с по-спортна конструкция (задните са в същия стил) и като цяло стоят много добре, ако си притворя леко очите :-\\.

Благодаря и дано следващите ми постинги не са изпълнени с вулгаризми вследствие на неприятни открития :-P

alf
26-04-2005, 15:10
първо честито :wink:
по първия въпрос немога да ти помогна.
по втория за дребните джажви - едва ли някъде ще се навият да ти продадат такива дребни неща но примерно цял сенник мож да намериш или цялата закопчалка на жабката. по третия въпрос ако си мераклия и имаш парички си ги тапицирай с кожа - скъпичко е малко ама е 1 мания, 2 правят ги добре и 3 е по качествено и трайно и евентуално 4 можеш да и вземеш повече пари като тръгнеш за 156 8)

pr_00f
26-04-2005, 15:11
Честито колега,
Със здраве да си я караш :D
Всичко което описваш са дребни проблеми и лека полека ще си ги оправиш. :whistle:
Като знам колко време си я търсил се надявам от сега нататък само да те радва.
То и моята си има дребни проблемчета, и когато ми остане време гледам да си ги оправям едно по едно. Ама най- важното е да върви и толкова. Другото са бели кахъри

bass
26-04-2005, 15:27
Благодаря за подкрепата :-)
Ще имам нужда, че във времето съм отписал доста коли именно заради такива "дреболии".
Вече ходих до т.нар. Италианеца да проверя за салон но Ц. Огледало и дръжка в моя цвят също нямаше, та ще се мажат май (след като поогледам още някоя морга).

p.s. pr_00f, явно сме колеги не само по марка автомобили :-)

Dodo 155
26-04-2005, 20:28
ЧЕСТИТО колега :wink: :D Със здраве да си я караш :D
Нещата, които не са и в ред са бял кахър :yes: с времето ще ги отстраниш :wink: важното, че мотор, скорости и окачване са ОК.
Огледало при италянеца. Излиза към 70 лв. електрическо (ако имаш късмет и с подгряване) :wink: За боядисване на много места може да се направи добре, а номера на боята ти седи на задния капак, леко в дясно като го отвориш. С него ще ти направят като оригиналния цвят (стига да не са я пребоядисвали цялата и да са мръднали цвета в друг нюанс :wow: )
Работата в салона е грозна с тия изгаряния от цигара :wazuup: :wallbash: Може да си претапицираш само детайлите, които са изгоряли :yes: и да запазиш автентичния вид :wink: С кожа също ще стане PERFECT, ама излиза към 1000 лв. целия салон :yes:
Дъжката отвътре не е сложна работа, ама трябва да пообиколиш тук-там и ще я намериш :yes:
Ако колата е с CHECK-CONTROL провери дали всичко и работи, за да си сигурен, че ако нещо стане ще ти светне индикацията :yes:
И като за финал - ела на следващата среща да ни я покажеш :wink: :yes: :D

valjo
26-04-2005, 22:12
ние с Бобо боядисвахме огледала (и дръжка той) при един негов човек, и мога да кажа че са станали перфектни, работи бързо и качествено и доколкото разбрах не е някой кожодер, така че за боя поне ... там ...

bass
27-04-2005, 09:21
работи бързо и качествено и доколкото разбрах не е някой кожодер, така че за боя поне ... там ...
Координати? :yes: Може и на бележка.

Иначе съвсем близо до офиса има едни младежи, които се справят добре с брони (на Свети Наум, от лявата страна веднага след Хемус по посока семинарията) - мисля да ги пробвам дали кълват и на огледала (и на колко се обаждат :tongue: )

bass
27-04-2005, 12:43
Ми прибрах си я :-))
Сега 10 минути доволство и после айде пак в качамака - регистрации, аларми, застраховки...
p.s. Бахти как върви тва животно!!!! Обаче станах за посмешище докато я прекарам през центъра - гумите се оказаха по-голям галош отколкото очаквах и като не съм й свикнал на съединителя на всеки светофар потеглям със свистене като селски ерген с голф :-))

soldix
27-04-2005, 20:10
:D Със здраве да я караш. Добър ти е избора, не се притеснявай. Наистина вървят много нашите коли. Искам тук да попитам дали и при вас се е случвало така...На мен от известно време след като заредих пълен резервоар на Шел, при палене студен старт за три четири секудни след запалването оборотите се сриват, двигателя започва да тресе аи веднагта след това нормалните обороти /тихите/ се възстановяват както си му е реда. На какво се дължши това според вас? И да попитам - чупи ли се повърхността на вратите отвън при оглед на слънчева светлина погледнато под определен ъгъл? Тоест имате ли тук таме побитости от удари например с врати на паркирани до вас автомобили? Как може да се оправи това. Мен лично ме дразни това положение. И още нормално ли е задна скорост да ми се включва малко по-трудно когато колата е загряла и съвсем нормално когато е студена? Благодаря предварително на отговорилите и далите съвет :D

Dodo 155
27-04-2005, 20:48
А каква ти е Алфа-та :? :unsure:

Mury
28-04-2005, 17:57
4естито и от мен, безаварийно каране :tongue: :tongue: