PDA

View Full Version : Съвет и инструкции как да караме selespeed



EvgeniiM
28-04-2005, 01:13
Здравейте, днес се регистрирах в този полезен и перфектно направен форум. Преди 2 дни си купих 156 2.0 selespeed. Още е в сервиза за смяна консумативи, но останах с впе4атление 4е е доста странна за каране. Моля дайте събет как се кара оптимално този звяр. С нетарпение 4акам нови срещи на клуба за да се запознаем, пък и кабинета ми е на 2 минути от Александър Невски- безплатен стоматологи4ен преглед и специални цени за алфисти

Dodo 155
28-04-2005, 08:34
ЧЕСТИТО!!! :clap: :clap: :clap: Със здраве да си я караш и много прекрасни мигове с нея ти пожелавам :wink: :yes: :D :D
Относно карането на selespeed тук колегата Quadrifoglio ще си произнесе тежката дума :wink: :D :D Той кара такава, ние останалите сме почитатели на ръчните, удоволствието е по-голямо :tongue: :lol: :lol: :lol:
УСПЕХ и да не забравиш да дойдеш на срещата :D

WhitePower
28-04-2005, 10:27
четито , относно за карането на звяра
ми какво значело еблемата на лафата змията и кръстат
ако я опитомиш и я накараш да ти се подчиява ще влезеш в рая

KGB
28-04-2005, 13:46
Честито за колата....само хубави моменти с нея :yes:

Иначе за селеспееда...освен колегата QVoglio и 147 има ГТ селеспеед...но най-общото казано...селеспееда има режим на работа който се "учи" според твойто каране...в зависимост от това колко газ даваш на колата тя превклщчва скорости на 2500 на 3500 и т.н. ако си на автоматичен тоест сити режим също така и времето за превключване на предавките се променя....ако искаш да я вкараш с спортен режим превключвай над 5000оборота тогава тогава става най-бързо смяната...това е до колкото си спомням...ако греша колегите със селеспеедовете ще ме поправят :wink:

Иначе не знам в кой сервиз си я оставил за смяна на консуматива но е добре да ти проверат хидравличното масло в селеспеед системата...и общото взето освенсервиза на ВантоТреид и този на АутоИтали другата тази процедура силно ти препоръчвам да не я правят...както и смяната на ангренажни ремъци и т.н.

Quadrifoglio
28-04-2005, 14:55
Честито пожелавам ти да ти носи радост и удовлетворение и съм почти сигурен че ще бъде така. Колата е много хубава а и скоростите са си интересни. Ами КГБ написа почти всичко. Но като цяло ще ти трябва горе долу седмица за да свикнеш с нея. Ако не си карал автоматик до сега внимавай по навик да не се опиташ да натиснеш съединителя защото закачаш спорачката и става :wow: При тази скоростна кутия най трудно се свиква със сити режима просто трябва да се научиш да борвавиш по прецизно с газта за да става така че колата да прави това което ти искаш. Другото специфично е при паркиране на наклон е малко по трудно отколкото с нормална кола и трябва пак много да внимаваш за газта. Успех и ще се радваме да те видим на следващата среща

hf hpe
28-04-2005, 15:02
Петкоооооооооооо
и други имаме селеспеед
иначе Пламен най-точно е определил всико
и колега с удоволствие да си я караш

Bobo
28-04-2005, 16:59
Честито колега със здраве да я караш :yes:

П.С. HF HPE мдаа имат Q-logic :tongue:, А може и някой колега със ферари да си каже мнението за селеспийда :tongue:

KGB
28-04-2005, 20:14
А да де ама твоя "селеспеед" до като превключи и ние с Бобо отиваме за сандвичи в Ску-я :lol:

Dexer
28-04-2005, 20:52
А да де ама твоя "селеспеед" до като превключи и ние с Бобо отиваме за сандвичи в Ску-я :lol:
добре бе :D

EvgeniiM
29-04-2005, 00:43
Благодаря на вси4ки за мненията,колата е в Александър ауто,мисля 4е са свестни,отнасят се към нея с подобаваща любов и внимание. Разбрах 4е кутията запомня стила на каране през първите 20 мин. Най- добре кажете кога е следващата среща. Отнов Ви благодаря

Bobo
29-04-2005, 00:45
Колега аз бих бил много внимателен като си зимам колата от там :whistle: Тия типове само бели съм чувал да правят :evil: Тук във форума бая народ плаче от тях :boxing:

KGB
29-04-2005, 01:36
Александар ауто са ми в нещо като "черен" списък...

EvgeniiM
29-04-2005, 01:53
В какав смисъл, с какво да внимавам,проблема е 4е блокирах селеспиида още парвия ден,в понеделник,сменили са консумативите,но още се 4удят дали е софтуерен проблем или има някаде касо,показаха ми две оголени жици под акумулатора, да си спасявам ли колата от там. Ако проблемите са в цените-виждат ми се нормални- 380 лв смяна на масло, ремаци,ролки,филтри

KGB
29-04-2005, 03:20
ценити в случея на са чак толкова важни въпроса е да и оправят колата...защото ако актуаторите тези хидравличните неща дето движат селеспееда се прецакат става майка плаче...ако не греша 2000лв. е нов...има хидравлично масло за селеспееда и до колкото си спомням имаше един клапан или нещо от сорта на оплатнение дето то времето дава фира и трябва да се смени защото налягянето пада както и изтича масло.

Аз лично бих си закарал колата в ВантоТреид или поне в сервиза на АутоИталия...и на двете места можем да помогнем с нещо ако се наложи...най-малкото и на двете места могат да сменят софта на селеспееда или поне да разберат какъв е проблем. В вантотреид на скоро взеха последния модел диагоностичен комютър..предполагам имат и доста по-нова версия на целият ти софт за колата както за двигателя така и за селеспееда.

Quadrifoglio
29-04-2005, 14:02
А и имат опит със селеспииди :whistle: , което в този случай май се оказва най-важното

hf hpe
29-04-2005, 16:09
има едно фундаментално нещо което трябва да знаеш за тази скоростна кутия

скоростната кутия си е като на най-обикновенна 156-ца, НО просто управлнието и е роботизирано, затова и се нарича роботизирана скоростна кутия
имаш си и съвсем норамлен съединител като на нормалните коли(който за жалосттрябва да се сменя от време на време)
та за съединителя примерно чрез ЕКЗАМИНЕР-а се адаптира къде точно да отлепя(това което на нормална кола се прави от жилото на съединителя)
та за това скоростната кутия трябва да се пипа изключително от квалифицирани сппециалисти а не от всякакви майстори
не ги познавам в Александърауто, но като знам колко селеспийда има в София се съмнявам да са имали сблъскване с тези проблеми
поне в този случай и аз препоръчвам Вантотрейд където наистина са правили тази процедура и имат необходимата техническа литература

EvgeniiM
29-04-2005, 16:20
Интересното е 4е като се бутне малко колат тръгва,проблема е когато се изклю4и първа,което става автомати4но при няколко минутен престой. Казват 4е софта е наред,най вероятно има прекъснат кабел. Днес ще си я взема и задалжително отивам до Ванто трейд,ако може някой да обясни каде се намира сервиза,благодаря

hf hpe
29-04-2005, 16:36
аз забравих да питам какво точно имаш под предвид че си я блокирал
сега компютъра който управялва роботиката на скоростната кутия си има диагностична букса и през нея може да се тестват датчици и изпълнителни механизми
от твоите писания излиза че в момента майсторите гадаят което говори много лошо
ако нещо си бъгнал при превключване наи-елементарното нещо което можеш да направиш е да изключиш акумулатора за 15 до 30 минути за да изчисти грешките които са натрупани в компютъра на скоростите и ако всички датчици са наред после би следвало да си караш колата нормално(има малка вероятност статистиките да се записва в енерго независима памет)

сега за изключването от скорост това става във случаите когато в отворена шофьорската врата и не е натиснат педала на спирачката, так а че така на първо четене което се сещам е да се провери стоп машинката и чек контрола на шофьорската врата

и още един път ако всичко е на принципа проба грешка и то на твоята кола взимай си я и бягай далече

а адреса на Вантотрейд мисля че се води самоковско шосе 1, но не съм сигурен, най-сигурният ориентир е че се намира на околовръстното на кръстовището с пътя за Панчарево, Самоков и Боровец

EvgeniiM
29-04-2005, 16:58
Ок,сетих се къде е Вантотрейд,тези ми обясниха 4е нямали софт за проверка на селеспиид,но се били сблъсквали с проблема

Dodo 155
30-04-2005, 10:11
Ок,сетих се къде е Вантотрейд,тези ми обясниха 4е нямали софт за проверка на селеспиид,но се били сблъсквали с проблема
Не мога да ги разбера, как така са се сблъсквали с проблема :unsure: :? Това за мен означава, че и първият път не са го открили, което автоматично значи, че нямат нужната техника :idea:
Незнам как работят там, но сигурно майсторите им не могат да правят диагностика на нови автомобили и нямат специализирани инструменти, сигурно разбират от по-стари :unsure: :unsure: :? В такива случаи се ползва оторизиран сервиз, защото после може да стане страшно :wallbash: Колегите много правилно са ти обяснили :wink:

EvgeniiM
01-05-2005, 11:12
В интерес на истината я оправиха. Някакав кабел под акумулатора беше оголен и скъсан, ве4е 2 дни я карам нонстоп,бих казал 4е свиквам голям кеф е. Оба4е възникна нов проблем- бавна е-една 155 q4 ме направи див и щастлив на Дондуков. Ина4е това наистина е най-великата кола-няма равна. Ще се ослушвам за срещата,с радост ще се запозная с вас,отново най-голямото благодаря,и имам да 4ерпя

Dodo 155
01-05-2005, 12:03
...Оба4е възникна нов проблем- бавна е-една 155 q4 ме направи див и щастлив на Дондуков...
:wow: :D :D :D Колега, малко са колите, които могат да се опрат на 155 Q4, в тая кола има много италянски коне :tongue: :D :D :D
Скоро обаче подобни Алфи ще видят много зор от: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1996 :tongue: :yes: :D :D

todorer
16-07-2005, 19:17
Koe e autoitalia i koe vantotrejd?

KGB
17-07-2005, 02:43
Вантотрейд е срещу караулката за Панчерево.

pumukle
24-07-2005, 17:16
За Селеспийда мога да кажа няколко неща от личен опит:
1.Голям кеф е :D
2.Ако започне да изхвърля някоя предавка или да забива на някоя/т.е не иска да я смени/, това означава че до 10000 км. ще смените актуатора /електро-хидравличния робот който сменя скоростите и управлява съединителя - около 1000 евро/.
Добрата новина тук е, че това е технологичен дефект и този проблем е само при 156,и е решен след 2002г.При 147 и нататък доколкото ми е известно няма такъв дефект.В повечето случаи дефекта се проявява преди 100 000 км. пробег и когато колата дойде в България вече е отстранен.При актуаторите произведени след 12.2001 проблем няма.
Лошата новина е,че повечето 156 селеспийд които се внасят са произведени преди 2002 и нерядко предният им собственик ги продава именно заради проблема с актуатора, който струва доста по-скъпо в Европа.
3.Проверявайте хидравличното масло на селеспийда редовно!
установите ли загуба на такова, дори в мн. малки количества....виж т.2 :roll:
Именно това е първия признак, че актуатора заминава
4.Ако смяната на предавките и потеглянето не стават много плавно, отидете във Вантотрейд да ви закачат на стенд. Там има една програма, чрез която селеспийда се напасва за работа със съединителя - с неговата дебелина и с начина по който отделя....
Тази процедура трябва да се прави на всеки 20 000-30 000 км.
Причината за това е износването на феродовия диск, с което селеспида трябва да се адаптира
Това е което се сещам засега....дано ви е от полза

EvgeniiM
24-07-2005, 17:22
И не позволявайте на монтьорите да отварят компютъра на селеспиида, който е под жабката, защото е вакуумиран, и после примерно при дъжд и влага стават инциденти