PDA

View Full Version : Ламбда сонда при газов инжекцион



Chimev
07-11-2007, 09:53
Интересува ме дали при газовия инжекцион ламбда сондата и дебитомера имат значение(при обикновената вече знам, че нямат)? Предполагам, че отговора е да, колкото и да не ми се иска :). И изобщо при газовия инжекцион всички системи ли работят като на бензин (с изк. на инжекторите)? :roll:

chico
07-11-2007, 11:26
Според зависи от производителя/модела инжекциона може да работи със и без данни от ламбда сонда. Естествено ако се вземат данните от ламбдата е по-добре (откъм динамика, икономия и прочие). По-новите инжекциони позволяват подвързването и на две ламбди (за колите които ги имат де ;-)).

Chimev
07-11-2007, 14:42
Според зависи от производителя/модела инжекциона може да работи със и без данни от ламбда сонда. Естествено ако се вземат данните от ламбдата е по-добре (откъм динамика, икономия и прочие). По-новите инжекциони позволяват подвързването и на две ламбди (за колите които ги имат де ;-)).
Абе динамика, ама като я праснеш един път тая ламбда и замина... Това е хубаво, че може и да се игнорира, а дебитомера играе ли?

elenkov
20-11-2007, 22:08
Според зависи от производителя/модела инжекциона може да работи със и без данни от ламбда сонда. Естествено ако се вземат данните от ламбдата е по-добре (откъм динамика, икономия и прочие). По-новите инжекциони позволяват подвързването и на две ламбди (за колите които ги имат де ;-)).
Абе динамика, ама като я праснеш един път тая ламбда и замина... Това е хубаво, че може и да се игнорира, а дебитомера играе ли?

ламбда сондата когато автомобила е на газ може да се изолира и да не работи .. :) дебитомера винаги играе :) през него минава потока въздух .. моята и беше развален дебитомера и ламба сондата .. и няма ти описвам разхода .. 25-30 .. газ градско така че се консултираи с некой газаджия дето разбира от тия работи .. да не стане като при мене .. поздрави