PDA

View Full Version : Ел. стъкло проблем... съвети?



proper
13-11-2007, 17:18
Имам следния проблем.
На шофьорската врата стъклото си се движи нагоре надолу нормално, но..... в горна позициа стига на 1см от края/изцяло вдигнато и спира...почва да "трепери" а машинката почва да цикли и цъка се едно се опитва да "го вдигне" ( :) ) но се едно прескача зъб....
Сега вратата е разглобена и подпряно с ДЪСКА (толкова е селско, че ми се реве) за да може да се затвори до горе, че точно пък почнаха валежите да го ........

Майстор ми каза, че предполага че само дъгообразната зъбчатка може да има износени зъби накрая, но на пипане не е така....... Дилемата е кво да се прави...ново е скъпо и се чакаааа....Принципно съм говорил с Косич-а за неговото да зема (машинка с зъбчатка)....
Ако някой има предположение или е имал подобен проблем да дава съвет....ще съм много благодарен.
И другия въпрос ... знае ли някой дали механизма става от друг модел Алфа...да го търся????

Мерси

На снимката е въпросната зъбчатка...въпреки, че аз не "напипвам" износени зъби... дали е възможно просто да са прескочили 1-2 зъба и в крайна позиция да цикли след "края" се едно???? намества ли се това...ако някой знае??? майстор??
http://www.vladipetrov.com/vrataspider/13112007099small.jpg

Mury
13-11-2007, 19:56
Сигурно проблема е като на мойта старата :idea: :idea: не е проблема в това а в зъбното колело на самото моторче :idea: :idea:

proper
13-11-2007, 23:55
Сигурно проблема е като на мойта старата :idea: :idea: не е проблема в това а в зъбното колело на самото моторче :idea: :idea:

а защо движи ок нагоре/надолу и само последния 1см в най-горна позиция прескача??? иначе и аз се опасявам за това...

Bobi_33
14-11-2007, 00:27
Сигурно проблема е като на мойта старата :idea: :idea: не е проблема в това а в зъбното колело на самото моторче :idea: :idea:

а защо движи ок нагоре/надолу и само последния 1см в най-горна позиция прескача??? иначе и аз се опасявам за това...

Що не минеш през сервиза? Пролетта правихме едно GTV и стана идеално. Имаше превъртяли 2 зъба. Драго ги навари и възстанови, имаше и една счупена втулка, направихме нова и се успа.
Най-туден от целия ремонт е реглажът накрая

proper
14-11-2007, 00:33
Сигурно проблема е като на мойта старата :idea: :idea: не е проблема в това а в зъбното колело на самото моторче :idea: :idea:

а защо движи ок нагоре/надолу и само последния 1см в най-горна позиция прескача??? иначе и аз се опасявам за това...

Що не минеш през сервиза? Пролетта правихме едно GTV и стана идеално. Имаше превъртяли 2 зъба. Драго ги навари и възстанови, имаше и една счупена втулка, направихме нова и се успа.
Най-туден от целия ремонт е реглажът накрая

Еееее супер!! Мерси за идеята Боби. Ще мина близките дни да видим има ли оправия и кога ще има свободно време при вас съответно. Дано стане, че глетката е много грозна :(
Мерси за идеята. Не се бях сетил за наваряване като алтернатива. 10х

leshoiad
14-11-2007, 06:15
Реглажа и сам можеш да си го направиш. На моята сам си го правих и на двете стъкла. Заспаха. ;)

lan
14-11-2007, 10:41
така и така си я разглобил вратата погледни и повдигачите.

proper
14-11-2007, 11:22
така и така си я разглобил вратата погледни и повдигачите.

ми прегледах всичко...призатегнах болтчета тва онова....но ще се ходи до Екстрийм да видим реално какъв е проблема.... но сега е страшен срам...вчера едно момиче на светофар тръгва да ме пита нещо от колата до мен (ама спря близо) и аз нито мога джама да отворя, нито вратата....смях...резил :)