PDA

View Full Version : Снимки



vikoalfa
13-11-2007, 23:32
Какъв е идеалния размер в пиксели за качване на снимки във форума и примерно колко е максималния размер за да се отварят сами без линк ако ги качвам от компа директно?


Благодаря предварително :D

vikoalfa
14-11-2007, 22:21
:roll: :?:

bass
15-11-2007, 07:50
Не съм много сигурен дали те разбирам правилно, но ето какво е положението:
Формалното ограничение за снимките, които можеш да прикачваш към съобщение, е 2 мегабайта. Системата си прави сама по-малка версия за показване, а оригиналът се стоварва в целия си блясък и размер и се отваря като кликнеш на умаления вариант (тва ти е познато, вярвам). Обикновено обаче няма нужда снимките да са чак толкова грамадни, а и ще се спести място на сървъра с малко корекция на големината им. Аз примерно качвам на 1024/768, ако няма нещо суперспециално като детайл на снимката.
Друг е въпросът ако си слагаш снимки от външвн сървър с .... Тогава излизат 1:1 в съобщението и не е добра идея да са по-широки от 1024 пиксела, че на по-малки монитори/резолюции се получават скролове, разтягания на форума и прочие неугледности.
Абе всичко е въпрос на мярка и преценка, общо взето.

vikoalfa
16-11-2007, 00:43
Ето това имам предвид много благодаря :!: Както винаги си изчерпателен вече трябва да черпя два пъти
:big_bow_down: като видиш брандирана Сеат Инка-Нестле свиркай,
е ако обичаш Нескафе :roll:

bass
16-11-2007, 08:18
...е ако обичаш Нескафе :roll:

"...ше почна от 'неска беее" :D