PDA

View Full Version : Project 156 V6 Turbo



nkn66
14-11-2007, 17:56
Колеги и аз както другите се захванах с нов проект, но досега не съм сменял двигател и тая тема не ми е от най- ясните! Така че имам един въпрос - взех напълно оборудван мотор от Спайдър 2,0 V6 турбо като към него има и оригиналния мотроник, но днес един майстор ме хвърли в тъч :cry: каза ми че ел. инсталацията ми била друга и моята няма да стане. Така че може ли някой да ми разясни ситуацията с тая ел. инсталация каква е и евентуално некъв начин за решаване на проблема. Мерси предварително, пък аз като започна осъществяването на проекта ще кача снимки

acko88
14-11-2007, 18:02
И аз несам много в час ама знам че задължително качваш ли друг мотор трябва и инсталацията да се смени!Моя съвет е да си потърсиш цяла инсталация

Venci
14-11-2007, 18:28
Трябва ти инсталацията за инжекциона с големия куплунг за ЕКУ-то и всичи останали за дюзите и т.н. Трябва да е отделен сноп и не е заедно с останалите жици за фарове и т.н.

nkn66
14-11-2007, 18:38
Е аз тва го имам! А другите жици за фарове и т.н трябва ли да се сменят?

Venci
14-11-2007, 18:40
Не! Не трябва!

nkn66
16-11-2007, 13:23
Искам да кача снимки, ма нещо нестава! Дава грешка при ъплоуд :(

nkn66
23-11-2007, 14:05
Ето как започна всичко

nkn66
23-11-2007, 14:09
:)

nkn66
23-11-2007, 14:15
8)

nkn66
23-11-2007, 14:21
8)

Venci
23-11-2007, 14:41
Кажи за мотора...

nkn66
23-11-2007, 19:23
Мога да дам инфо само за стариа матор, новиа нито снимки имам, нито съм започнал още. Работата по новиа започва януари. Но ще го снимам да го видите къв е! Сега колата излезна от бояджията и се дооправя музичката! Искам кристални стопове ма немога да намеря от Лексус стила дето са!
Стария мотор е 2.0 16V TS с компресор от G60, сменени дюзи и др глупости с обикновена електроника и харчеше като за последно. Иначе се развърташе мноо добре, не е замерван на дино и незнам колко кончета беше. Но понеже неможех да издържам на разхода на гориво бех решил да я продам и да взема едно EVO8 или 9, но разбрах за турбо мотора и реших да не изневерявам на марката!
За една седмица намерих мотор, и сега трябва да го сложа и после съм в Drag power за дооформяне! Общо взето тва е засега!

Galeano
23-11-2007, 20:36
А кутия имаш ли си с мотора?

nkn66
24-11-2007, 03:06
Кутия, изпускателна система, запалване, мотроник, даже имам и оригиналните спирачни дискове, апарати, амартисиори, абе то си е цялата предница на Спайдърчето! :)

nkn66
30-01-2008, 19:36
Вчера свалих стария мотор и вече си има нов собственик (да си го ползва със здраве и без проблеми).
А днес вече е качен новия мотор но има много още за дооправяне преди да запали. Трябва да се свърже електрониката, серво, радиатори, некви жила на скоростите, ауспуси, карета... Има мноо работа още. Ето снимки засега как е

nkn66
30-01-2008, 19:45
8)

nkn66
30-01-2008, 19:50
Ето и моторчето

milko_166
31-01-2008, 09:15
Браво,нека вси4ко ти върви по вода.

Ivo Skoklev
31-01-2008, 10:23
Аз си мислех че съм фанатик,ама има и по-големи от мен,браво.Поздравления за начинанието!Интересно ми е как захвана V6 на старите планки на тампоните,получи ли се или прави нови?масления рад. и кулера каде се побраха на това тясно пространство?

nkn66
31-01-2008, 18:49
Масления радиатор не е закрепен все още, в момента си виси на свобода :D , също и кулера не е сложен, но едно по едно ще се нареди всичко. Каретата на GTVто са различни и се налага малко работа на струг и засега това е на дневен ред, другите работи после :wink:

nkn66
31-01-2008, 18:51
Трябват ми жила за скорости на GTV, знае ли някой каде мога да намеря и горе- долу кви пари са като нови и съответно от морга? Ако има някой да свирка ще съм му много благодарен :wink:

nkn66
21-02-2008, 17:34
Колата вече е в Drag power и е започната работа по проекта, скоро ще има и снимки! :wink:

nkn66
05-05-2008, 01:01
Последната ми придобивка директно от Тайван :lol:
6 бутални апарати 305мм диск, пълен комплект маркучи, накладки и т.н.
Само шиб.... жила за скоростите ако можех да поръчам отнякъде и колата е готова, но ги няма никъде. Сега последно съм ги поръчал в Солун, но нямат жило за задната скорост и все едно нищо. Иначе снимки по работата ще кача после, че ми е много тъпо като гледам някой проект и тъкмо ти стане интересно и снимките се свършат :)

nkn66
05-05-2008, 19:22
Мерси, колега!!! Както каза един колега по-горе, можех да взема Evo или Impreza, дори Boxster, но тези коли по нашите пътища са доста, а пък аз искам нещо в стил "Бързи и яростни" и да не се среща много често, бях се спрял на Мазда RX8, но Алфата ми си ми харесва, пък и никой няма да я взема на сериозно и ще се поизложат доста дупета по Кн и Сф (най-вече) така че, ще и се понакефя пък после ще видим! :wink:

nkn66
05-05-2008, 19:25
Ей тия жила те измъчиха :X
Това е причината колата да не е излязла вече! Ако някой има идея откъде мога да ги поръчам, да свирка! В Александър ауто го няма тва за задната, а пък АутоИталия почиват 6 месеца вече.

cvetelin
05-05-2008, 19:33
а какво целиш като цяло да изкараш от колата
к.с, въртящ момент и т.н.

щото тва което наливаш в нея са страшно много пари...
с тея пари могат да се направят чудеса :lol: :lol:

Grigor
06-05-2008, 00:15
A с каква електроника ще управляваш тези 360 кончета ? И с оригиналното турбо ли си ?

nkn66
06-05-2008, 01:10
A с каква електроника ще управляваш тези 360 кончета ? И с оригиналното турбо ли си ?
Турбото е внос директно от братята Японци, казва се IHI :D или нещо такова, електрониката е шведско производство и е най- скъпата на пазара, в нея е включено АБСОЛЮТНО всичко и решава АБСОЛЮТНО всички проблеми от този род и цената и съответно е 2500лв, но аз искам не много яка кола, но да мога да си пътувам спокойно, пък и само на предно предаване повече от това дето каза колегата Стефан е много, иначе аз исках малко над 420кс, но засега толкоз! Но докато не видиме диното нищо не е със сигурност! :wink:

nkn66
08-05-2008, 20:13
Оптичния пакет е правен в Тояга, УНИКАТ е, ако направят друг мога да ги съдя :twisted: , иначе цената е малко над 5000лв, но аз си дооправях после дребни работи и излиза повечко :)

nkn66
08-05-2008, 20:14
Току що идвам от Солун най-после с жилата :D , остана само жилото за задната скорост щото там го нямаше и е готово! 8)

code
08-05-2008, 21:23
A с каква електроника ще управляваш тези 360 кончета ? И с оригиналното турбо ли си ?
Турбото е внос директно от братята Японци, казва се IHI :D или нещо такова, електрониката е шведско производство и е най- скъпата на пазара, в нея е включено АБСОЛЮТНО всичко и решава АБСОЛЮТНО всички проблеми от този род и цената и съответно е 2500лв, но аз искам не много яка кола, но да мога да си пътувам спокойно, пък и само на предно предаване повече от това дето каза колегата Стефан е много, иначе аз исках малко над 420кс, но засега толкоз! Но докато не видиме диното нищо не е със сигурност! :wink:
Няма ли начин да се направи 4х4, на тая мощност само с предно до 80-90км няма да можеш да я настъпиш :roll:

nkn66
20-05-2008, 12:14
Значи колегата рибока излезе голям пич и разясни как може да стане и без това жило и сега я прават по този начин. Значи скоростите са готови, остават само турбо пътищата и окабеляването, другата седмица се надявам да започнем с настройките по електроника и живот и здраве по следваща на дино 8) Само дано няма още непредвидени глупости, че вече мноо време съм на брат ми с машината :D

ivanko_rs
22-05-2008, 22:23
... електрониката е шведско производство и е най- скъпата на пазара, в нея е включено АБСОЛЮТНО всичко и решава АБСОЛЮТНО всички проблеми от този род и цената и съответно е 2500лв, но аз искам не много яка кола, но да мога да си пътувам спокойно, пък и само на предно предаване повече от това дето каза колегата Стефан е много, иначе аз исках малко над 420кс, но засега толкоз! Но докато не видиме диното нищо не е със сигурност! :wink:

Колега,я кажи каква е тази шведска електроника дето била най-скъпата на пазара :?: Аз съм чувал и за два пъти по-скъпи ,ама нейсе.
Кажи как ще караш 360 коньова кола ,а като я направите и 420 коня както искаш,та как ще остане ежедневка и ще си я караш нормално,замислял ли си се?
И не на последно място какво е сменяно по мотора за да извадите тез коне,щото ме съмнява оригиналните железа (някои де) да издържат :?

ivanko_rs
22-05-2008, 22:44
Ако може да си позволи да си сипва бензин, много ясно че ще е ежедневка.Това че ти не можеш по никакъв начин не може да наложи мнението ти.Аман от хейтъри и спамери :!:
Колега,недей да коментираш работи които не разбираш :!: Тук въобще не се касае за разход на гориво а за управление на самия автомобил който ще стане много агресивен и разък при тези коне които иска да постигне колегата :idea: И недей ми коментира какво мога и какво не мога като не ме познаваш :!:
Пет мнения ще пусна и все се намира някой тарикат да се направи на разбирач.Айде като толкова разбираш ти ми отговори на въпросите :evil: защото има за какво да са зададени.Колегата не е пуснал нищо конкретно свързано със силовия проект който пуснал,нито параметри на мотора,нито точно каква турбина ще ползва,какви гарнитури,лагери,сегменти,правил ли е нещо по-главата,на какво налягане ще работи турбото.Може и да не бута нищо,но да го напише да се вижда.Това си е просто съвет как да си водиш темата колега :wink:

nkn66
23-05-2008, 00:54
Ми колега аз съм написал къв е мотора, а ако се вгледа човек даже има и снимки! 2,0 V6 TURBO от GTV (204к.с сток), мотора е рефрешнат напълно и са му сменени всички карантии, помпи, дюзи, горивна помпа, кулер, радиатори, гарнитурки и т.н. и както споменах единственото сток са капаците :D аз НЕ съм майстор и немога да опиша всичко в детайли и затова съм споменал по- нагоре в темата, че ще има снимки и инфо като се завърши проекта. Това че има и по-скъпи електроники е ясно, но на нашия пазар в БГ се съмнявам, хората който слагат по-скъпи ел. се броят на пръстите на едната ръка. Ако е толкова важно да се знае ел. ще питам как точно се казва и къв е модела и ще ти го пратя на лс :lol: А има и нещо дето пропускате, има някой неща който искам да останат в тайна, а относно това как ще си карам и поддържам колата, не се притесняваите аз и досега съм карал бързи и скъпи коли, ще се справя. Относно мощността на колата, не исках да споделям но казах на няколко приятелчета и то взе че се разчу и затова споделям ква мощност се ОЧАКВА, а след диното ще го кача и него за хората който мислят че се филмирам, но аз говоря за 300к.с на колелата, което е 360 на мотора, а не за 360 на колела , то при такова положение няма тръгване :lol: . Но основната идея беше точно това, да има най-после вървяща 156ца, а не само EVO и STI, иначе това беше по-лесния вариант!
Надявам се да съм отговорил на всичките ти въпроси, колега! Поздрави! :)

nkn66
23-05-2008, 00:57
И един въпрос. След като пишеш, че разбираш от тези неща, откъде да намеря турбо гарнитура за мотора (метална), че сега не намирам и е с неква сток, подсилена, но си е друго с турбото, може да се надуе доста повече, а сега незнам къв надув ще издържи тази

trustworthy
23-05-2008, 08:19
... аз говоря за 300к.с на колелата, което е 360 на мотора...

20% загуби от двигателя до колелата :shock:

ICI
23-05-2008, 13:58
И един въпрос. След като пишеш, че разбираш от тези неща, откъде да намеря турбо гарнитура за мотора (метална), че сега не намирам и е с неква сток, подсилена, но си е друго с турбото, може да се надуе доста повече, а сега незнам къв надув ще издържи тази
Spesso или Nava Linea нямат ли?
Ако не намирате готови, може да направите пълна спецификация и да поръчате къстъм на Кометик, едва ли ще откажат.

nkn66
23-05-2008, 16:41
И един въпрос. След като пишеш, че разбираш от тези неща, откъде да намеря турбо гарнитура за мотора (метална), че сега не намирам и е с неква сток, подсилена, но си е друго с турбото, може да се надуе доста повече, а сега незнам къв надув ще издържи тази
Spesso или Nava Linea нямат ли?
Ако не намирате готови, може да направите пълна спецификация и да поръчате къстъм на Кометик, едва ли ще откажат.
Е неква ориентировъчна цена? Дай ми телефона си, ако не съм доволен от диното да ти звънна да измислиме нещо!

ICI
23-05-2008, 21:20
Нямам идея за цените на поръчковите гарнитури.
http://cometic.com/custom.aspx
http://www.spesso.com/racing/main.html
http://www.navalineasport.it/eg/guarnizioni.htm
Не вярвам да не останеш доволен от диното, нали в Драг пауър се прави.
Иначе телефона ми е 0889 867 546 Илиян

nkn66
30-06-2008, 11:06
:D Колата е готова от миналата седмица, но не съм взел снимките от Волен и затова исках към края на седмицата да пиша и да кача снимки, иначе двигателя може да се види на страниците на Maxi Tuning. Резултатите на автомобила са много добри, но не идеални. Ще кажа само че на двигател конете са над 300, но не искам да казвам точни коне, ще се разбере и това по- късно! Най- съм доволен от разхода на колата, при пълна газ дава приблизително 10л/100км, по- малко от преди :D

nkn66
02-07-2008, 21:11
Кви джанти съм и взелл!!! :shock: Made in USA :twisted: Борда им е над 5см :flirt:

nkn66
02-07-2008, 21:15
Ето ги и тях! Търся ги от сума време, на първата снимка на 147цата :)
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0%ED%F2%E8 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=21040&highlight=%E4%E6%E0%ED%F2%E8)

nkn66
12-08-2008, 02:33
Мерси за пожеланията колеги, отдал съм се на други неща и напоследък не влизам често във форума, но сте прави трябва да кача снимки, че много се говореше за тая кола и като стана аз я покрих. Утре обечавам да кача някои и друга снимка!

slaviego
15-12-2008, 17:23
Да бе в цялата тема няма една снимка да се надъхаме и ние само на спомени :no_no_no:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1787&page=192 ето бе колега. Малко но от сърце.

nkn66
21-12-2008, 06:05
ау как сте са подиграли с тааа 156-ца:sick1:
Еи заради такива, няма снимки! Ако е нещо различно, значи е грозно! Тва че колата е ОТ - ДО фирмена няма значение, той разбира повече от дизайнерите :notworthy:
Дайте да видим ваще, мойта е грозна и е слабичка! Джантите са с поръчка от щатите (цена няма да казвам), но "телефонната шайба" са по хубави, според друг колега. Евала, затва вече и не влизам често в тоя форум.
Иначе се извинявам на колегите, дето не са изпростели в темата ми!

hsr
21-12-2008, 07:53
Еи заради такива, няма снимки! Ако е нещо различно, значи е грозно! Тва че колата е ОТ - ДО фирмена няма значение, той разбира повече от дизайнерите :notworthy:
Дайте да видим ваще, мойта е грозна и е слабичка! Джантите са с поръчка от щатите (цена няма да казвам), но "телефонната шайба" са по хубави, според друг колега. Евала, затва вече и не влизам често в тоя форум.
Иначе се извинявам на колегите, дето не са изпростели в темата ми!

Колега, незнам дали си забелязал, но хората тук са доста консервативно настроени относно оптичния тунинг и като цяло предпочитат по-семплите неща, които са максимално близки до оригинала.


Иначе колата се е получила много добре :notworthy:
На мен лично синьото не ми допада особено, но това в никакъв случай не значи, че е лош цвят или, че не изглежда добре. Все пак всеки си има вкус.

Според мен е голям минус за форума и по-специално за този раздел, такава кола да не получи подходящо представяне. Затова ако намериш време и желание, можеш да пуснеш една отделна тема и да споделиш с няколко реда какво е правено по колата- външен вид, интериор, двигател, окачване и т.н. и разбира се да сложиш няколко снимки.

VFTI
22-12-2008, 16:24
Аз пък смятам, че човека е истински фен...Не всеки човек и алфист може да се реши да налеее едно 60хил лв. в алфа ромео? Колко от вас биха? Колко от вас биха си направили уникална 156ца 400-500коня вместо да си купите брера...


АЗ смятам, че външния вид на колата трябва да се определя и от нейната мощност...Когато видя тази алфа да се изтрелва по-бързо от разни поршенца по 300коня и други "паркетни" бегачки ще разбера, а и всички други че цветът и оформление и всичко по тази кола е НЕСЛУЧАЙНО!


И да по-скъпите джанти в този случай значат МНОГО...Не само за визия, а и за здравина и тегло... Защото, когато правиш такъв автомобил всичко трябва да е както трябва от-до :)
'
Това е моето мнение и смята, че не е коректно да се плюе по колата на човека, който е положил толкова много труд, нерви, време и пари... Просто се поставете на другата страна :):):-):-)

nkn66
23-12-2008, 01:08
То пише в темата с какъв мотор е, кво е правено и горе долу колко пари е излязла дотук. Но ще повторя - мотора е от GTV 2.0 V6 TURBO, правена е в Drag power, по мотора няма почти нищо фабрично, дотук общата сума хвърлена по колата е 50 хил лв (щом и това е важно), а конете са достатъчно да застана до едно порше(което всъщност е 355кс) и да не се срамувам че карам Алфа. И тепърва ще я доработя за да мога да наказвам стоково порше без проблеми...

diapper
21-01-2009, 21:59
Само тия се мандахерцат из форума


http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1787&page=192

nkn66
22-01-2009, 02:48
Само няколко, че ми се спи много:sleep:

nkn66
22-01-2009, 02:51
тези дни ще кача и нови, че нямам други на тел. А ще мина и да Drag power да взема и снимки по време на самата работа, че и от там още не сам ги взел.

ФЕРАРИСТ
22-01-2009, 14:15
Абе трудна ли е трансплантацията на електрониката най - вече - мисля да местя 2.5 на моята, имам донорска кола, свалил съм всички кабели кадърно, изолирах ги, изобщо неща от сорта - но има ли трудности.....?????
Още нещо - това кулер за маслото ли е отпреде - и аз мисля да си направя нещо от сорта......

nkn66
22-01-2009, 22:38
Старите джанти ги продадох вече на един колега от форума с червено GTV, трансплантацията на мотора е много трудна, ако действително си свалил всичко внимателно (двигател, скорости, електроника и др карантиики - радиатори, маркучи и др и е от 156ца), не би трябвало да имаш проблеми, но аз не съм специалист по тея неща и не мога да ти кажа на 100% (все пак аз мога да кажа за моя случай, които е дооооооста различен и сложен). Мотора е на 1.0 bar турбо надув, а компресията не я знам. Масленото радиаторче е от старата конверсия с 2.0 16В мотор и компресор на 0.6 бара, ако ти трябва звънни, аз го продавам и без тва (качих снимки и на стария мотор щот и тои беше правен, по наблюдателните са забележили и реших че ще ви заинтригува)! Друг въпрос какъв имаше???? А да за парите :grin: значи самия мотор го взех за близо 2000лв, рефреша му е още близо 3000лв и оттам нататъка се започва веселата част- нова турбина, рефреш скорости, нов съединител и още 2милиона други неща, голям кулер, турбо пътища и т.н и работа на момчетата 16500лв (в които влизат 3хил за рефреша) и още 1000лв за легендарните жила за скоростите и станаха общо 19500лв и 2000лв за 6 бутални апарати и 305мм дискове, та 21500лв. Надявям се че съм ви отговорил на въпросите:th_up:

nkn66
23-01-2009, 12:05
:-D Не я карам много, истина е! Но пък си я обичам и незнам дали бих я продал:rosso_spider:

fein86
28-02-2009, 17:18
Колега дано не те затруднявам много, но понеже вече си го направил и за да не карам на сляпо и да правя всичко с пробване, та имам един въпрос - как събра ДВГто в коша на 156ца? Има ли нещо което трябва да се преправя и какво е? За електрониката ще си я направя, ама ми е сериозен проблем самото слагане на мотора в коша, дали ще се получи лесно или ще е много реване??? Питам понеже май моя мотор излетя за вечните небесни селения, а има в момента точно такъв мотор, с всичко и трябва само да го инстална в моята, не искам никакви рефреши и тем подобни! На мен засега ми трябва да си подкарам колата, а този вариант ми се вижда най-добър(вместо да дам една торба пари за моя). Ще съм много благодарен ако ми отговориш на ЛС и ако дадеш някоя друга снимчица, да видя как изглежда и как се захваща ДВГто!!!

ФЕРАРИСТ
28-02-2009, 18:27
Въпреки че ще е по добре той да ти отговори, мисля че всички 2.5 и 3.2 влизат в 156 без ядове, не виждам причина и тоя да не влезе.....щом в 145 влиза.....
Какъв двг мислиш да слагаш?

nkn66
23-06-2009, 19:00
След няколко месечно затишие, отново има резултати по проекта, скоро снимки на интериора, изцяло алкантра очаква се и пристигането на спортното окачване от Италия и така чаканите кабели!:-) Малко се позабавиха с тапицирането, но хубавите неща стават бавно, особено когато става въпрос за алфа:go:

nkn66
02-07-2009, 02:58
Имах държавен изпит и бях малко зает, днес ще кача снимки!

alfa_erazor
28-07-2009, 10:55
А въобще кола има ли? Изобщо май проекта е само във форума.

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=401190&postcount=158

стр.11, изглежда много добре :notworthy:

zdravio
24-02-2010, 13:47
Много интересен проект. А има ли развитие, последни снимки?

Jivko7777
24-02-2010, 14:42
Много интересен проект. А има ли развитие, последни снимки?

Трудно ще разбереш, колегата не е влизал от 4-5 месеца във форума...:Topic-is-closed-bg:

Stefan Caromov
24-02-2010, 17:13
Колата се кара от бая време вече .

Bobo
24-02-2010, 18:24
Колата се кара от бая време вече .

Къде в софия ли?

Stefan Caromov
24-02-2010, 18:27
Къде в софия ли?
Кюстендил и софия ..по последни данни

alfa boy Qv
13-03-2010, 17:10
Браво колега,моите поздравления за проекта станала е много дива Алфата:director::super::super::super:

branny
04-06-2010, 23:58
Колега,КОЛАТА ТИ Е НОМЕР ЕДНО! МОЛЯ ДА КАЧИШ СНИМКИ НА ЦЯЛАТА КОЛА- ВЪТРЕ И ВЪН! И КОЛЕГА - YOUR CAR MAKE ME TO LOVE MY CAR MORE AND MORE!!!! :drunk::drunk::drunk::drunk:

Stefan Caromov
05-06-2010, 11:49
Мдам , доста е готина и на мен адски ми харесва. Ники ,качи снимки бе братче.

branny
06-06-2010, 12:16
Колеги, някой ако познава човека с тая УНИКАЛНА Алфа да му звънка. 2 дена не спирам да мисля за тази кола!Кажете му да влиза и да праща снимки да си я гледам :heavy_cry::heavy_cry::heavy_cry:

Ivanov_
06-06-2010, 13:31
Ами колегата е хвърлил адски много пари и труд по колата си, а първоначалните отзиви бяха "кой се е изгаврил така с тая кола".... та колегата е доста разочарован от отношението към него и труда му, затова не се надявайте много... :no:

soldier
06-06-2010, 13:44
Ами колегата е хвърлил адски много пари и труд по колата си, а първоначалните отзиви бяха "кой се е изгаврил така с тая кола".... та колегата е доста разочарован от отношението към него и труда му, затова не се надявайте много... :no:

Не е това причината точно, но стига сме спамили

branny
15-06-2010, 23:41
НИТО СЛЕДА ОТ НАШИЯ ЧОВЕК....

nkn66
22-07-2010, 15:16
Ами колегата е хвърлил адски много пари и труд по колата си, а първоначалните отзиви бяха "кой се е изгаврил така с тая кола".... та колегата е доста разочарован от отношението към него и труда му, затова не се надявайте много... :no:
Това е причината! Да!!!
Но сега сам я разглобил да и смена водния радиатор с по-голям и с двойна перка, и ще кача малко снимки, след като имате желание. Иначе както винаги се радвам на "помощта" на колегите от форума.
Иначе какво ново по колата, не е карана от 1год, може и повече. Междувремменно се сдоби с ново окачване адски ниско, неони Street Glow, безключово палене тип SLR (с бутон от скоростниа лост) и изцяло нов интериор алкантара, а и плазмени километражи costum специално за нея. Май е това, но незнам какви са последните снимки качени във форума, та общо взето ще я видите скоро!!

Ivanov_
22-07-2010, 15:30
Това е причината! Да!!!
Но сега сам я разглобил да и смена водния радиатор с по-голям и с двойна перка, и ще кача малко снимки, след като имате желание. Иначе както винаги се радвам на "помощта" на колегите от форума.
Иначе какво ново по колата, не е карана от 1год, може и повече. Междувремменно се сдоби с ново окачване адски ниско, неони Street Glow, безключово палене тип SLR (с бутон от скоростниа лост) и изцяло нов интериор алкантара, а и плазмени километражи costum специално за нея. Май е това, но незнам какви са последните снимки качени във форума, та общо взето ще я видите скоро!!

Лично аз чакам с нетърпение! :thumbup:

TMAX
22-07-2010, 17:01
Колега колата ти е уникално готина!Мен страхотно много ме радва!Ще чакаме снимки с нетърпение!:bravo:

Stefan Caromov
22-07-2010, 17:17
Ники,ти най - накрая влезе тук ::)) Хайде и аз ще чакам с нетърпение снимки. Апропо , твоя мотор в моята кола е жив здрав и да чукна на дърво перфектен .

bouncer
23-07-2010, 10:33
евала, колега! Преди гледах и се радвах на проекта ти, но сега като и аз имам една кочинка осъзнавам какво точно си направил и постигнал! Браво!

tokata_pz_flex
23-07-2010, 14:04
Хайде снимки и видео ако може :) Мисля , че повечето тук адски много се радваме на колата и ужажаваме положения труд !

Max
30-07-2010, 18:15
Ще има ли още информация и снимки по проекта? :-)

nblagoev
31-07-2010, 00:09
Колега, вложил си много пари и време, за да направиш нещо уникално!
Независимо от това, дали всеки харесва направеното от теб, или не, аз мисля, че заслужаваш подходящо внимание и уважение за това, че си положил много труд!
Малко са хората, които имат желание, пари и време да направят подобен автомобил!
Поклон за проекта! :big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:
И аз се присъединявам към всички, очакващи снимки (а защо не и клипове) на резултата от трансформацията! :)

hunter1989
31-07-2010, 18:56
Това Алфата е голяма краста. Колега браво за колата , наистина е уникална , евала и за положените усилия и средства. Да се надяваме че на феста ще я видим :P :P :P

nkn66
23-08-2010, 17:56
малко снимки. Пак е разглобена, че се сдобива с нови неща, но все пак

nkn66
23-08-2010, 18:00
малко интериор, а утре ще се сдобие с нови би ксенон фарове (с лупи), нова охладителна система. След това малко дооправяне на някои неща и дано стане готова и имам време за италфеста:respect:

kongogo
23-08-2010, 18:05
Много е добра брат, евалата за ентусиазма ;)

PE4E
23-08-2010, 18:17
Аууууу ето го дзверааа......!!!!!:respect: Колега трее да я докараш на феста задълже!:horror:

nkn66
23-08-2010, 18:22
ето и една- две снимки на причината, че не карам много алфата.....

Da_Fuse
23-08-2010, 19:32
Човече, ти си един истински маниак! Всеки един обикновен човек с достатъчно пари да си купи S8 би си купил някаква стокова бегачка, без да се главоболи да му мисли с преправянето на стара кола, но при теб очевидно нещата не стоят така, за което само ЕВАЛА!!!

голямата риба
23-08-2010, 21:28
в този блок не влиза ли вал от 3.2
рекандишънед са на смешна цена

Stefan Caromov
23-08-2010, 21:39
Човече, ти си един истински маниак! Всеки един обикновен човек с достатъчно пари да си купи S8 би си купил някаква стокова бегачка, без да се главоболи да му мисли с преправянето на стара кола, но при теб очевидно нещата не стоят така, за което само ЕВАЛА!!!

Евала на Никито. Това е с6 ,но пак е супер

branny
23-08-2010, 23:26
ЕБАСИ КОЛАТА!

stefoo
24-08-2010, 00:01
леле маико много хубава кола,колега бързо казваи кои я е правил от вътре и особено конзолата защото тази вечер няма да спя уникална е,наистина кажи къде са ти правили конзолата или ти си си я правил

nkn66
24-08-2010, 03:24
леле маико много хубава кола,колега бързо казваи кои я е правил от вътре и особено конзолата защото тази вечер няма да спя уникална е,наистина кажи къде са ти правили конзолата или ти си си я правил

Абсолютно целия дизайн и въобще всичко по тази кола аз съм го мислил, но нещата който немога да направя сам ги прави майстор! Конзолата е мое дело, с помощта на приятел (вътрешния дизайн е продължение на външния)

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:19 ----------


в този блок не влиза ли вал от 3.2
рекандишънед са на смешна цена

Принципно турбината и електроника могат да "държат на повече коне" и честно казано за целта ми трябват нови валове и гарнитура(метална), но засега не ми се занимава иначе ми се върти някаквa идея в главата, но ще видиме. Все пак ако изскочи нещо добро и е на оферта, ще съм благодарен за помощта!

BNB
13-09-2010, 16:35
brato vsi4ko se pravi s jelanie prosto trqbva da si razbira6


Тук пишем на кирилица!!!!!

hristiqn
17-09-2010, 17:42
Поздравявам те колега за хубавия цялостен проект. Успехи :boost:[COLOR="Silver"]

546
13-04-2012, 05:37
Какво става с този уникален автомобил?

nkn66
22-09-2015, 13:19
След 5 годишен отпуск, отново се подготвяме за улицата :go:

nkn66
22-09-2015, 13:23
А пък за зимата живи и здрави съм замислил нещо подобно...
Ако има някой добър майстор, който може да го направи може да ми пратите контакт с него :wink:

VFTI
22-09-2015, 13:49
Лелее...тъкмо се чудех кое ламе е вдигнало тази тема от прахта, а то добри новини! Супер, много се радвам. Аз лично очаквам с нетърпение подобренията по бегачката:horror::horror:

Stefan Caromov
22-09-2015, 18:36
Уредите ме плениха. Сподели Ники, как си ги напарвил ?
Офф топик - още съм си с твоя двигател, служи вярно и сигурно

nkn66
23-09-2015, 00:17
Уредите ме плениха. Сподели Ники, как си ги напарвил ?
Офф топик - още съм си с твоя двигател, служи вярно и сигурно
Казах ти че двигателя е почти нов :firstprize:
Уредите ги правих при едни момчета, но не си спомням как се казваше фирмата. Плазмени се водят, избираш си дизайн и те ги правят, монтират и всичко.
Като се сетя за името на фирмата ще кажа :wink:

alfaromeo16vVarna
23-09-2015, 19:13
Браво

nkn66
23-09-2015, 20:07
Не съм сигурен, но проекта може и да забоксува отново. Днес изкарах колата за пробно кръгче и установих че маслото се пълни с вода (поне така мисля аз) :brickwall:
И сега чакам един приятел тия дни да мине да погледне какво се случва, той е бога на Мицубишитата, но се надявам и с Алфите да се оправи и този път.
Може и да ми е необходима помощ с набавянето на някой части по мотора и най-вероятно добър майстор за шлайфане на главите, но засега само предположения :bangin:

seik00
23-09-2015, 21:01
дано да няма сериозни проблеми, колата е зверска дано да даваш газ по улиците скоро !!!

nkn66
30-09-2015, 01:10
Няма проблем с мотора (малко е удавен в масло :drinking:) :go: Голям филм с новия радиатор и перките, радиатора е доста по-голям и малко трудно се събира на мястото си и трябваше да се съобраза с много, дребни и дразнещи неща а пък за перките няма да говора. Алфовите не стават и трябваше да търся други, в крайна сметка тези от Омега 3.0 стават но пак цялата работа е на милиметри и трябваше сваляне, качване, рязане, лепене, нитове, пластини и т.н :screwy:
В крайна сметка всичко е наред и след новия термо шалтер, който днеска монтирахме с едни приятелчета, колата вече има добра охладителна система. :bg:

nkn66
30-09-2015, 01:15
Утре ще кача снимки, готови вече на колата че сега нямам.
За утре остава качване на фарове, брони и др облекло и сме готови. :jumping:
Следват настройки на дино, полиуретан (надявам се колегата да съдейства по въпроса :)) ГО и ГТП и съм готов за паркиране в гаража през зимата.
Засега раздутите калници остават в очакване :sleep:

nkn66
02-10-2015, 10:34
Малко снимки в полу готов вид :drinking:

NoFeArr
02-10-2015, 15:32
Много добре. Добре че след тези 5 години си решил да е на пътя отново, не си заслужава да стой в гараж само.

italfen
02-10-2015, 23:18
Някой работи много ми харесват, но други са много кич (меко казано)
Иначе евала за ентусиазма!

nkn66
03-10-2015, 03:25
Някой работи много ми харесват, но други са много кич (меко казано)
Иначе евала за ентусиазма!
То затова е тунинг, а не е серийно производство... на теб ти харесва едно, на друг друго и т.н., не се обиждай ама на мен ми е важно на мен дали ми харесва :smoke:

nkn66
03-10-2015, 13:38
Готова за излитане :Bolt:

Stefan Caromov
03-10-2015, 13:43
И какви коне е вече ? Дай снимки и от интериора моля те, колата е убиец

rossenvn
03-10-2015, 20:46
Готова за излитане :Bolt:

На снимките не личи дали има странични прагове? За мен праговете са направо задължителни за 156 :).

nkn66
03-10-2015, 21:01
Не са сложени праговете все още!

italfen
03-10-2015, 21:46
То затова е тунинг, а не е серийно производство... на теб ти харесва едно, на друг друго и т.н., не се обиждай ама на мен ми е важно на мен дали ми харесва :smoke:

Не се обиждам, не съм целял и теб да обидя. Просто, ако си от тез, които харесват градивната критика (като мен) щеше да погледнеш от другата страна.
Успех с проекта и само яки емоции за напред с нея!
:cheers:

alfaa156
04-10-2015, 19:16
много е яка ! браво евала :) снимки вътре ?

PE4E
07-10-2015, 12:20
Много добре колега пусни снимки на светло,мотора ще се засилва ли 😀

Perdaha
11-10-2015, 13:01
Страхотна е колата,всеки дръзнал да прави подобно нещо заслужава уважение,само човек който не е правил нещо различно от сток не знае за какво става въпрос-супер е мн ще се радвам за някое клипче да и чуем гласа ......само положителни емоции с каляската!

Jivko7777
20-12-2015, 12:15
Кой е на Японската среща :)

nkn66
15-02-2016, 22:11
Хванат на местопрестъплението :BBQ: шегувам се, колата беше оставена в сервиза за настройки
Но съм ходил на японски сбирки :respect: към колегите (все пак моя Алфонсо е доведен брат на Eclipse) :drunk:

nkn66
23-02-2016, 23:10
Ето ги най-после и новите фарчета Bi Xenon

nkn66
23-02-2016, 23:13
А от днес имам ново начинание със спирачната система и най-вече отзад. След неуспешен опит за набавяне на задни спирачни апарати от 2.4 175 к.с. и смяна на дисковете с такива от 271мм, остана вариянта за нови стокови на 256мм Zimmerman:drive:

nkn66
23-02-2016, 23:15
Още една снимка :devil:

Bobi_33
24-02-2016, 19:39
А от днес имам ново начинание със спирачната система и най-вече отзад. След неуспешен опит за набавяне на задни спирачни апарати от 2.4 175 к.с. и смяна на дисковете с такива от 271мм, остана вариянта за нови стокови на 256мм Zimmerman:drive:

Ами не само на посочения от теб вариант са такива задните дискове. Всички 156-ци фейслифт от 140 коня нагоре са с по-големите задни дискове.

thecleaner
24-02-2016, 20:40
Ами не само на посочения от теб вариант са такива задните дискове. Всички 156-ци фейслифт от 140 коня нагоре са с по-големите задни дискове.

Добавка Бобсън, сичкото 156 от вътрешен FL нагоре е с големите задни дискове и новите апарати ;) 115 коня също.

nkn66
24-02-2016, 21:43
Еми, като незнае човек :throw:

Bobi_33
24-02-2016, 22:28
Еми, като незнае човек :throw:

Па затова е форума, кажи че ти трябва, щяхме по-рано да си кажем. :cheers:

nkn66
25-02-2016, 09:56
Живи и здрави! Засега ще спира на 256мм отзад :tooth:

s7efani
30-06-2016, 22:22
Развитие по проекта?

veo777
09-10-2016, 21:17
Поздравления за проекта отне ми 1 час да чета внимателно за него и най вече ме надъха това че и аз карам същия двигател на 166 модела и не ми беше ясно колко и дали въобще може да се тунингова този двигател.Доволен съм от прочетеното и надъхан да тунинговам и аз моята Алфонса ,но може би по нататъка, защото не разполагам да си призная с толкова парични средства за вмомента.:boost::boost::boost: