PDA

View Full Version : Проблем с спирачките!!!



Red Devil
04-05-2005, 12:16
От два дена наблюдавам 4е от време на време ми се втърдява педала на спира4ките и съответно трябва да го натисна по силно.Смених клапата на хидравликата на спира4ките и проблема се разнесе,но казвам разнесе защото още го има????Не мога да разбера какво не е наред? :(

Благодаря предварително за любезно поднесената от вас информация:)

П.С Много често почвам да пиша теми тук:(

hf hpe
04-05-2005, 13:27
не искам да те разочаровам, но при 155-ците се наблюдава доста често спукване на мембраната на сервоусилвателя, като най често е при моделите без АБС
нямам иде защо е така, но на тези модели се слага усилвател с по голям обем, който явно не е много удачен
обикновнно се чува издишване на въздух из краката на шофьора

но и проблема ти може да е съвсем различен, причини много дано не е тази

а сега се сетих че може и да е най тривиалнат спекли се накладки

Red Devil
05-05-2005, 01:33
въпросното издишане в краката го има ,което за съжеление зна4и 4е си прав.Какво се прави в слу4аи като тези???

pr_00f
05-05-2005, 09:14
http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1914

Тук съм си описал моя проблем и май е сходен с твоя.
В интерес на истината и при мен се чува някакъв подобен звук при натискане на педала, но аз си мислех 4е е от амортисьора който е на спирачния педал /или нещо от сорта не го знам какво е точно/, но мисля че идеята му е да връща педала в нормално положение след натискане.
Така че чакаме Hf_hpe за компетентно мнение и колко струва цялото утоволствие от ремонта. Съответно малко инфо за това опасно ли е проблемчето.

Red Devil
05-05-2005, 10:44
Ако и твоя педал става твърд само от време на време то зна4и проблема ти е същия и аз съм обеден 4е Hf hpe е прав защото това е единственото обеснение защо става само от време на време.Според мен опасност сериозна няма,защото колата си спира просто трябва да ско4иш на педала.наи неприятното което може да се слу4и е да трябва да ска4аш спешно:(

pr_00f
05-05-2005, 10:54
Ааа не моя си седи по - твърд през цялото време. От как съм я взел е така. Но си спира без грижи. Ще трябжа на някоя среща да я докарам да се тества.

hf hpe
05-05-2005, 11:23
ако когато двигателят е запален и педалът не е натиснат се чува съскане, като от засмукване на въздух, то тогава мембраната е спукана
ако се чува при натискане на педала това си е нормално

за втвърдяването може да има много причини, стара спирачна течност, стари спирачни маркучи, доста често блокират водачите на задните спирачни апарати, сигурно има и други за които не се сещам сега