PDA

View Full Version : Резервирах 166 2.0ТС, дайте съвет за какво да се ослушвам...



Chimev
17-11-2007, 23:18
Здравейте пак. Значи резервирах си една сребриста 166-ка, 2.0, 155кс, 99г. Човека е търговец (в Германия), казва, че двигателя е обновяван преди 5 месеца, но не в сервиз на алфа и не може да ми даде документи за процедурата.Колата е на 115 000. Та се чудя на какво да обърна внимание, освен да погледна маслото, да чуя как работи, да я покарам по така на обороти, да я форсирам и т.н. редовните неща. Предполагам isoiso ше има какво да каже, имайки предвид цялостното обновяване дето е правил 8) . Някой ако може да каже нещо конкретно на което да обърна внимание и как да я тествам оптимално ще бъда благодарен :cheers:

code
18-11-2007, 09:38
Взема се едно парче стъкло и се капва от щеката масло в/у стъклото. След това търкане с парцалче му е майката и ако се матира - вътре е слагана добавка, която се набива в лагерите. Това ми обясниха, ама от после. Това е единственото, което не направих колата мина всички възможни диагностики, а резултата го знаем всички.http://cheesebuerger.de/images/midi/haushalt/g070.gif

Chimev
18-11-2007, 11:38
:shock: леле какви системи! Мерси колега, това за първи път го чувам, ше сложа едно парче стъкло в джоба като тръгна :D . Да се надяваме, че няма да се натъкна на измама, още повече, че около месец ше съм тука и ше си я карам. То за това време ше покаже дали има нещо предполагам. При тебе за какви километри си показа дефектите (мисля, че шум беше се появил при теб). А може би трябва да сменя маслото като (ако) я взема...

code
18-11-2007, 12:41
Новото масло докато закара тия мизерийки до филтъра минах 300км и изтропа http://cheesebuerger.de/images/smilie/teufel/c030.gif

Chimev
18-11-2007, 14:26
Е така е, с кола втора употребва винаги си е авантюра (особено с алфа... :lol: ):choice: . Гледаш, струваш, ударяш една молитва и това е :notworthy:

TaNo
18-11-2007, 14:38
Не е зле да погледнеш окачването как е.. задни носачи и тъка на татък :wink:

Chimev
18-11-2007, 14:52
При всички положения ше има тестдрайв, иначе няма как да го проверявам окачването. Освен на око и с тестване просто няма друг начин за преценка :)

TaNo
18-11-2007, 15:55
Покарай я и ти ще е почустваш горе доло.Дано ти излезне на късмет и да ти е читава :wink:

Chimev
18-11-2007, 22:49
Покарай я и ти ще е почустваш горе доло.Дано ти излезне на късмет и да ти е читава :wink:
Мерси :wink: ! Утре или в другиден ше споделя какво е станало, дано мисията е успешна. Тая 166-ка много заразна...

Chimev
20-11-2007, 18:43
Търговеца си е търговец във всяка точка на света май. Два дни пътувам за да вида една алфа в "много добро техническо състояние", дето дебитомера е прецакан, ролките на ремъра вият на умрело и.... тропа нещо друго по двигателя(сигурно некакъв лагер). То нищо да не разбираш стига да запалиш и да чуеш за какво иде реч, и тоя веселяк твърди, че двигатела е перфектен... :big_whoops:

TaNo
21-11-2007, 18:10
Братле недей да бързаш ша изкочи нещо добро разгледай другите или изчякай малко. И ако харесаш нещо в някои друг град някой от наще от тоя град ще го помолиш да прискочи да е види и да ти кажи дали си струва да се разкарваш...

Chimev
22-11-2007, 15:03
Кой от ваще, какво имаш в предвид? сега гледам една ми дават на 3700 евра 120 000 със сервизна книжка тоя път. Ма й се чуда малко... То сигурно като цена е добре, ама на мене малко ше ми дойде "нагорно" :wink:

TaNo
22-11-2007, 20:39
Ем някой от наще смисал от форума някое момче от съотметния град ще мине да и хварли един поглед, се някой ще се съгласи нали сме си наши хора трябва да си помагаме 8)

dakata
23-11-2007, 16:55
Имай,в предвид,че на първо четене ще хвърлиш поне 500-600лв.за масла,ремъци и ролки отделно застраховки и регистрация,абе трябва да имаш поне 1000лв. ,че и отгоре ако не се появи и нещо друго спешно за смяна :D

Chimev
25-11-2007, 11:48
Ем някой от наще смисал от форума някое момче от съотметния град ще мине да и хварли един поглед, се някой ще се съгласи нали сме си наши хора трябва да си помагаме 8)
Аз съм в Германия колега, затова не се разбрахме :). Гледах, чудих се и реших наистина да не бързам (още повече, че не ми е спешна покупката). Ше чакам нещо наистина да ме грабне, имам на разположение около половин година, въпреки, че трудно се устоява на изкушението да скочиш в 166-цата... Знаете как е :lol:

Chimev
25-11-2007, 11:57
Малко офф топик, ама... като гледам какъв процент от алфите дето се продават тука са с развалени двигатели, направо ми се стъжва :? . И то май най-вече 2.0 ТС. А немците наистина си обгрижват колите, не са само митове това... Най-честия проблем е с лагери (не се уточнява естествено точно какво е), не пали но незнайни причини или скъсан ремък(доста по-рядко). А 2.5, 6 цилиндровите явно са много здрави, има екземпляри и по 300 000 и нагоре (за ТС това е изключено, ако не е сменян двигатела :lol: ), колко жалко, че са акцизни...