PDA

View Full Version : алфа 75



alfonso_90
18-11-2007, 21:02
не неее ее как може да няма отделен форум само за 75, защо няма такъв раздеел тва направо е много неприятно и не приемам отговора ,че е твърде стара или някви такива глупости :? :?: :cry:

madboy
18-11-2007, 22:27
не неее ее как може да няма отделен форум само за 75, защо няма такъв раздеел тва направо е много неприятно и не приемам отговора ,че е твърде стара или някви такива глупости :? :?: :cry:Няма стари АЛФИ. Колкото са по-стари толкова са по уникални!!! Ако за някой не е ясно, ALFA ROMEO съществува самостоятелно до началото на 89г. За мен лично е огромно удоволствие, когато седна в GTV-то на колегата ZMG от края на 60 те години. УНИКАТ, единствена от модела на ГУНДИ в България, усещането е НЕВЕРОЯТНО, като че се връщаш назад в 60-те години на миналия век! :shock:

madboy
18-11-2007, 22:47
не неее ее как може да няма отделен форум само за 75, защо няма такъв раздеел тва направо е много неприятно и не приемам отговора ,че е твърде стара или някви такива глупости :? :?: :cry:Няма стари АЛФИ. Колкото са по-стари толкова са по уникални!!! Ако за някой не е ясно, ALFA ROMEO съществува самостоятелно до началото на 89г. За мен лично е огромно удоволствие, когато седна в GTV-то на колегата ZMG от края на 60 те години. УНИКАТ, единствена от модела на ГУНДИ в България, усещането е НЕВЕРОЯТНО, като че се връщаш назад в 60-те години на миналия век! :shock: Втози ред на мисли ми се ще да задам въпроса защо в нашият клуб няма раздел ретро ,както при всички останали марки автомобили .Не е ли срамно за нас ,не е ли срамно за младите че не знаят нищо за историята на тази славна марка автомобили ALFA ROMEO!!!!!!!

75 2.0 turbo
18-11-2007, 23:04
добре даи конструктивно предложение как според теб трябва да изглежда въпросния ретро раздел 8)

Kris
18-11-2007, 23:09
Епа пичове, вие точно в него пишете :shock: ... де е ретро .. там е и класически модели :lol:

75 2.0 turbo
18-11-2007, 23:23
Епа пичове, вие точно в него пишете :shock: ... де е ретро .. там е и класически модели :lol:
нека колегата си каже мнението :idea: много добре знаеме де пишеме :wink:

madboy
19-11-2007, 00:04
добре даи конструктивно предложение как според теб трябва да изглежда въпросния ретро раздел 8)ДОБРЕ БРАТ 75 2.OТУРБО,ЩЕ ти кажа че има нужда от раздел РЕТРО в който да са представени всички модели на ALFAROMEO от 1910 г до епохата на първите транзаксиални модели 1972-92 .ЗАЩО !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ЗАЩОТО АКО ДОБРЕ СЛЕДИШ ЗАПАДНИТЕ КЛУБОВЕ И САЙТОВЕ ЗА ALFA ROMEO ВСИЧКО КАТО ИНТЕРЕС И ПРЕДЛАГАНЕ КАТО ЧАСТИ Е ДО 1985 г. А и защото съм говорил с хора от USA КОИТО ЧЕТАТ ИНФОРМАЦИЯ ОТ НАШИЯТ КЛУБ И СЕ ЧУДЯТ ЗАЩО НЯМАМЕ РАЗДЕЛ РЕТРО АСЕ ЗАНИМАВАМЕ САМО С НОВИТЕ МОДЕЛИ НА МАРКАТА .Та си задавам въпроса да ли хората не са прави .И като ме питаш така любезно ,ще ти отговоря !!!! ПРЕДЛАГАМ ДА СЕ СЪЗДАДЕ РЕТРО РАЗДЕЛ В ТОЗИ КЛУБ ,КОЙТО ДА ВКЛЮЧВА В ЕДИН ПОСТ ВСИЧКИ МОДEЛИ ОТ1910 ДО1985 и ЗА НЕГОВ МОДЕРАТОР ДА ИЗБЕРЕМЕ НАШИЯТ КОЛЕГА ВЕНЦИ !!!А СЕГА АКО МОЖЕШ ДА ПРЕДЛОЖИШ НЕЩО ТИ ИЛИ НЯКОЙ ДРУГ КОЛЕГА ,МОЛЯ!!!

75 2.0 turbo
19-11-2007, 00:53
ами добре нека направим така :ти си по запознат с историята на алфа ромео до 1989 напиши въпросната тема а аз лично ти обещавам че раздела ще бъде преформен така че на презокеанските ни колеги да им хареса а че бате венцо ще е модератор .....е тука па две мнения няма :!:

75TwinSpark
19-11-2007, 09:57
Па май като гледам не са мн хората който даже се и интересуват за по старите алфи,пък камо ли ретро,всеки гледа лукса не старата ламарина,и туко излезе некои скрап,да се посмеят всички и после много им е интересно да бе да на снимки и бабами се радва

pe6kata212
19-11-2007, 12:54
Да стари ламарини,но кажете ми колеги кога една 155ца ще издържи 20 или 30 години,да стари но направени здраво такаче да можеш да и се радваш много време,а тези коли които ги прават в момента е да ти вземат парите и след 5-10 години да се разпадне,за да си купиш друга.Май на това му се викаше пазарна икономика.
Аз съм тврдо ЗА Ретро раздела.Моля право имащите да обмислят създаването му.Благодаря

75 2.0 turbo
19-11-2007, 20:11
в случая имаме твърдата поддръжка от правоимащите в мое лице 8) така че нека всеки да рече как според него трябва да излгежда раздела и така нататак ясно е че ще сменим раздел "класически" с раздел "ретро" а после....

toni_75TURBO
19-11-2007, 20:37
а в такъв слу4аи каде ативаме ние с класи4еските като например 75

JJJ
19-11-2007, 21:10
...За мен лично е огромно удоволствие, когато седна в GTV-то на колегата ZMG от края на 60 те години. УНИКАТ, единствена от модела на ГУНДИ в България...
:offtopic: На Гунди, не беше ли Giulia GT1300 Junior? :roll:

alfonso_90
19-11-2007, 21:25
а ние със 75 90 жулиета гтв къде ще идем тогава трябва да се направи още един раздел мисля :wink:

pr_00f
19-11-2007, 22:33
Скромното ми мнение е че няма смисъл от един раздел в който се пише на високосна година. А колко от тези коли са останали живи и са в движение?
Хубавото е че колкото екземпляра видя съотношението е 50%- скрап 50 % като нови( господ и шефа да дават пари здраве и нерви за собствениците им дето така си ги гледат (за запазените говоря де :) ). Иначе ако сектантската част толкова много желае да се дели на подсекти - мисля че не е проблем да се създадат подраздели в Класическият раздел. Също ако има консенсус от основните ползуватели на раздела - може да бъде преименуван.

75 2.0 turbo
19-11-2007, 22:53
Скромното ми мнение е че няма смисъл от един раздел в който се пише на високосна година.....
мисля че не си чел цялата тема !

мисля че не е проблем да се създадат подраздели в Класическият раздел......
а аз мисля че е достатъчно да го преименуваме но не се грижи и за тва от известно време имам нужните права така че само седи мирен и гледаи :))

Също ако има консенсус от основните ползуватели на раздела - може да бъде преименуван.
ето това имаме предвид :wink:

madboy
19-11-2007, 23:01
Па май като гледам не са мн хората който даже се и интересуват за по старите алфи,пък камо ли ретро,всеки гледа лукса не старата ламарина,и туко излезе некои скрап,да се посмеят всички и после много им е интересно да бе да на снимки и бабами се радваИ моята баба се радва когато види добре запазен или реставриран ALFAROMEO ,а не някой подвижен РЕТРО скраб.Без да засягам никой от ВАЗ подхванах тази тема с неприятните чувства с които оставам , когато се ровя в РЕТРО разделите на другите марки автомобили .Дори нашите колеги от ЛАНЧИА имат такъв раздел ,а при нас историята започва в края на 70те години . ЖАЛКО !!! ЖАЛКО че гении като ОРАЦИО САТА ,БЕРТОНЕ ,ЗАГАТО не са съществували и техните гениални творения , като АВТОМОБИЛЪТ НА ГУНДИ.ALFAROMEO GIULIA SERIA105 BERTONE,VELOCE 1750 не е съществувал защото се знае много малко за този автомобил .

madboy
19-11-2007, 23:27
Скромното ми мнение е че няма смисъл от един раздел в който се пише на високосна година. А колко от тези коли са останали живи и са в движение?
Хубавото е че колкото екземпляра видя съотношението е 50%- скрап 50 % като нови( господ и шефа да дават пари здраве и нерви за собствениците им дето така си ги гледат (за запазените говоря де :) ). Иначе ако сектантската част толкова много желае да се дели на подсекти - мисля че не е проблем да се създадат подраздели в Класическият раздел. Също ако има консенсус от основните ползуватели на раздела - може да бъде преименуван.СТЕФЧО ти направо ме разочарова.ИДЕЯТА ЗА СЪЗДАВАНЕТО НА РАЗДЕЛ РЕТРО Е КОЙ С КАКВАТО ИНФОРМАЦИЯ РАЗПОЛАГА ДА Я НАПИШЕ ИЛИ ВКАРА КАТО СНИМКОВ МАТЕРИАЛ ,или да сподели за старият модел който реставрира ,с идеята идруги колеги да се запалят както аз и много други хора по света,за да се види на живо а не на снимка!!!

ALFA155Ts
19-11-2007, 23:51
аз пък много обичам старите алфи за мене като погледна една стара алфа винаги въздишам :? и си викам ееееех още една неизживяна мечта и получавам един плесник или чанта по главата от моиту жина .... и на събора наи хубавите коли и интересни коли бяха черното ГТВ на пешката така и не се запознах с него ама се понавартях около колата му червената история от 50те години направо бях изумен и спринтовете и бялата 75ца и 33-ките е това са истински алфи и за мене не изживяни мечти и сигурно едни от последните екземпляри в българия става ми тъжно че на събора никои не обърна особенно внимание на тях ......... и наистина всеки гледа лукса ! ама ще ги търсим старите модели ама те вече няма да ги има ...... и тук като вляза във форума първо ровя из класически модели ! за да видя и прочета нещо за АЛФА РОМЕО

madboy
20-11-2007, 00:22
С огромният риск да се повторя скромно бих предложил към раздела да се добави ;КЛАСИЧЕСКИ МОДЕЛИ ,РЕТРО: и в него да се испишат ПООТДЕЛНО всички модели , като 2300,2600c-cione,ZAGATO ,1900SALON ,GIULIA ,GIULIA BERTONE,GIULIETTA SER1,BERLINA1750-2000,SPIDER-DUETTO,MONTREAL,ALFETTA,GIULIETTA,ALFA 90,ALFA75,GT,GTV SER.116,тук влизат и АлФА СУД ,СПрИНТ И33 НО ЗА СЪЖАлЕНИЕ ТЕ СИ ИмАТ ОТДЕлЕН ПОСТ.БЛАГОДАРЯ!!!

Venci
20-11-2007, 04:04
Сега... да взе ма и аз да се изкажа като един от основните "народни будители"... С риск някой от вас да ми се убиди... аз ще ви кажа точно каквото мисля. Колегата, alfonso_90, ти тая тема защо я кръсти така и според теб има ли някаква смислова връзка между заглавието и съдържанието? :) Кажете ми сега как виждате да се развие раздела само за Алфа 75? Другите модели и тях ли ще ги делим поотделно? Кой точно ще пише във всички тях? 75 2.0 turbo беше свидетел преди 2 години Ilcho направи цял, ама наистина цял форум, в който имаше раздел за всеки трансаксиален модел. Тогава и двамата положихме огромни усилия да поканим достатъчно потребители, но повечето раздели така и останаха празни. Почти никой не пишеше там. alfonso_90, ти къде беше аз като биех камбаната всеки да прави по една тема за колата си и да качва снимки и да разказва за нея? Сега ти си човекът който иска цял раздел. С какво ще го запълниш? Според мен решението е да се смени името на този раздел. Например "Ретро и класически модели" и отдолу нещо умно ще напишем вместо "Алфа 75, 90, Алфета, Джулиета и други Алфи със задно задвижване." ще бъде "Историята, която трябва да знаем и помним. Моделите, които ни говорят за нея." - казано много примерно... Тук ще се пише и за трансаксиалните модели и за тези от 70-те, 60-те години и т.н. Могат да се пишат теми, в които се разказва и дискутира историята на марката. Така хем ще си говорим за това, което ни интересува, хем ще образоваме останалите. Тук се явява проблемът, че например "Кирчо от Обеля" си е купил 145 и него го вълнува само, че стъклата му се потят и акумулатора му е паднал и не чете нищо друго. На такива потребители трябва да им се обръща внимание, че има какво и защо да научат и тук ще бъде мястото това да се случи.
Това горното написано от мен не звучи никак красиво, но е самата истина. Спопред мен би било разумно да действаме така: да сменим името на раздела; всеки един от нас да започне да отделя време и да пише по нещо поне веднъж на два дни; да се оживим и посъберем "сектата"; да започнем да се виждаме от време на време; и чак когато нещата тръгнат със "страшна сила" и имаме нови и нови сериозни дискусии както за "класически" така и за "ретро" модели, тогава да се извадят и разделят темите. От единият раздел да се направят два и да продължим да се развиваме. Това се случи преди време със 145 и 155 например и явно действа.
С всичко написано по-горе не искам да убидя или засегна никого. От снощи обмислям какво точно да напиша и Ви съветвам от време на време да прамите като мен - върши работа. :wink:

pr_00f
20-11-2007, 09:49
:)
Не съм искал да разочаровам никого - просто се опитвам да погледна обективно на нещата.
Дори с Венци сме на едно и също мнение.

Mury
20-11-2007, 12:15
Амим много просто бре преименувайте го и готово :twisted:

alfonso_90
20-11-2007, 18:25
аз пък много обичам старите алфи за мене като погледна една стара алфа винаги въздишам :? и си викам ееееех още една неизживяна мечта и получавам един плесник или чанта по главата от моиту жина .... и на събора наи хубавите коли и интересни коли бяха черното ГТВ на пешката така и не се запознах с него ама се понавартях около колата му червената история от 50те години направо бях изумен и спринтовете и бялата 75ца и 33-ките е това са истински алфи и за мене не изживяни мечти и сигурно едни от последните екземпляри в българия става ми тъжно че на събора никои не обърна особенно внимание на тях ......... и наистина всеки гледа лукса ! ама ще ги търсим старите модели ама те вече няма да ги има ...... и тук като вляза във форума първо ровя из класически модели ! за да видя и прочета нещо за АЛФА РОМЕО това много ми харева за истинските алфи :D

alfonso_90
20-11-2007, 19:07
Сега... да взе ма и аз да се изкажа като един от основните "народни будители"... С риск някой от вас да ми се убиди... аз ще ви кажа точно каквото мисля. Колегата, alfonso_90, ти тая тема защо я кръсти така и според теб има ли някаква смислова връзка между заглавието и съдържанието? :) Кажете ми сега как виждате да се развие раздела само за Алфа 75? Другите модели и тях ли ще ги делим поотделно? Кой точно ще пише във всички тях? 75 2.0 turbo беше свидетел преди 2 години Ilcho направи цял, ама наистина цял форум, в който имаше раздел за всеки трансаксиален модел. Тогава и двамата положихме огромни усилия да поканим достатъчно потребители, но повечето раздели така и останаха празни. Почти никой не пишеше там. alfonso_90, ти къде беше аз като биех камбаната всеки да прави по една тема за колата си и да качва снимки и да разказва за нея? Сега ти си човекът който иска цял раздел. С какво ще го запълниш? Според мен решението е да се смени името на този раздел. Например "Ретро и класически модели" и отдолу нещо умно ще напишем вместо "Алфа 75, 90, Алфета, Джулиета и други Алфи със задно задвижване." ще бъде "Историята, която трябва да знаем и помним. Моделите, които ни говорят за нея." - казано много примерно... Тук ще се пише и за трансаксиалните модели и за тези от 70-те, 60-те години и т.н. Могат да се пишат теми, в които се разказва и дискутира историята на марката. Така хем ще си говорим за това, което ни интересува, хем ще образоваме останалите. Тук се явява проблемът, че например "Кирчо от Обеля" си е купил 145 и него го вълнува само, че стъклата му се потят и акумулатора му е паднал и не чете нищо друго. На такива потребители трябва да им се обръща внимание, че има какво и защо да научат и тук ще бъде мястото това да се случи.
Това горното написано от мен не звучи никак красиво, но е самата истина. Спопред мен би било разумно да действаме така: да сменим името на раздела; всеки един от нас да започне да отделя време и да пише по нещо поне веднъж на два дни; да се оживим и посъберем "сектата"; да започнем да се виждаме от време на време; и чак когато нещата тръгнат със "страшна сила" и имаме нови и нови сериозни дискусии както за "класически" така и за "ретро" модели, тогава да се извадят и разделят темите. От единият раздел да се направят два и да продължим да се развиваме. Това се случи преди време със 145 и 155 например и явно действа.
С всичко написано по-горе не искам да убидя или засегна никого. От снощи обмислям какво точно да напиша и Ви съветвам от време на време да прамите като мен - върши работа. :wink: ами там е работа та че съм съвсем млад(дори нямам книжка а знам и се итересувам и искам още да разбераза нея от вас) и от скоро имам интернет ,и от скоро знам за това невероятно място в което съм срещнал хора като мен който обичат ALFA ROMEO и си държат на нея .аз съм от малък град в който има 5 алфи като моята (на баща ми но догодина става част от мен(ставаме едно цяло)това не е пречка да си я карам насело или на по затънтени места в града с брат ми който има книжка ест.или да ходя на местата където може да се кара) ,които са в окаяно състояние не че моята е нещо повече но се пак си я обичам(и знам много добре колко е капризна и какви ли не щуроти може да измисли за да се развали.Това не ме плаши хич) и там е работата че не съм знаел за този форум на ичката .Това говори ли ти нещо няма никои друг от форума който да е от моя град (или поне не съм намерил)с удоволствие бих писал за моята алфичка и се пак мерси за обърнатото внимание :wink: виждам че има много почитатели на трансаксиалните модели и нека секи пише за тях (ИНТЕРЕСНИ НЕЩА)ама не сте ме разбрали пак искам 75 да не е в такъв раздел за стари (РЕТРО)алфи звучи много неприятно вярно че е последната от тоззи тип и е вече нат 10 години модела но има толкова други коли които са 100 пъти по стари(за други марки говоря)а не са ги слойили в раздел ретро или класика обяснете ми защо примерно 33 си има свое място а 75 не :?: ей това е цялата работа защо 33 има собствне раздел а ,75 не заслужава ли дасе нареди до другите (новите)алфи :?: :?: :?: :? :(

alfonso_90
20-11-2007, 19:11
нищо лично просто личен интерес за развитие на модела и за да може секи член на клуба да се заинтересува и да види колко е хубаво , и 4е няма нищо страшно в това да има алфа 75 . :D популяризиране :D

alfonso_90
20-11-2007, 19:20
еи там долу :tooth: като цъкнеш на ИДЕТЕ НА : да се вижда АЛФА РОМЕО 75 :please: не мислите ли :?: колко по лесно ще се намира секи един трансаксиален модел. и как секи нов потребител ще се ориентира по лесно още в началото като види 75 жулиета спринт гтв и така на таттук това е мойто мнение :goodnight: а за старите да си остане класи4еския раздел защото те са наистина класики които неможем да видим или да чуем никъде освен тук :tv:

Abarth
20-11-2007, 22:07
еи там долу :tooth: като цъкнеш на ИДЕТЕ НА : да се вижда АЛФА РОМЕО 75 :please: не мислите ли :?: колко по лесно ще се намира секи един трансаксиален модел. и как секи нов потребител ще се ориентира по лесно още в началото като види 75 жулиета спринт гтв и така на таттук това е мойто мнение :goodnight: а за старите да си остане класи4еския раздел защото те са наистина класики които неможем да видим или да чуем никъде освен тук :tv:
спринта не е за този раздел,а за другия,не е със задно задвижване ;)

alfonso_90
20-11-2007, 22:21
еи там долу :tooth: като цъкнеш на ИДЕТЕ НА : да се вижда АЛФА РОМЕО 75 :please: не мислите ли :?: колко по лесно ще се намира секи един трансаксиален модел. и как секи нов потребител ще се ориентира по лесно още в началото като види 75 жулиета спринт гтв и така на таттук това е мойто мнение :goodnight: а за старите да си остане класи4еския раздел защото те са наистина класики които неможем да видим или да чуем никъде освен тук :tv:
спринта не е за този раздел,а за другия,не е със задно задвижване ;)ок де имал съм предвид 90ката аи от мен да мине :D

Venci
20-11-2007, 23:23
Няма смисъл да се отделя 75-та в отделен раздел. Ще ти обясня защо. Ала Ромео Алфета, Джулиета, Алфета ГТ, ГТВ6, 75, SZ, RZ и 90 са коли "построени" на една и съща платформа. Общо взето отдолу колите са същите, а вътре салона и отвън каросерията са различни. Тези модели се отличават със сложни конструкторски решения като трансаксиалния блок намиращ се на задната ос. Там са събрани в един общ корпус съединителя, скоростната кутия и диференциала. Освен това спирачните дискове отзад не са при главините, ами са вътре до диференциала като спирането се осъществява през полуоските. Задното окачване е тип Де дион, а благодарение на това, че съединителят не се намира на маховика на двигателя, а отзад където вече споменах кардана се върти с оборотите на двигателя и е с три гумени карета, вместо с метални "кръстачки". Тези и куп други конструктивни особености са общи за тези модели. От това и произтичат еднакви проблеми и специфични начини на обслужване на тези коли. Всичко това ги обединява и в съвкупност с това, че като цяло се срещат все по рядко в България според мен е най-добре да си седят в един раздел. Защото, ако ги разделим ще има раздели, в които няма да се пише по половин година. Както и веднъж вече стана в споменатия от мен форум. Естествено нищо не пречи, ако интереса се засили със страшна сила и се пишат много нови и нови смислени теми за различните модели те да се резделят в отделни раздели.

madboy
21-11-2007, 00:46
Да ,наистина времето ще покаже ,Венци е прав.За всяко нещо си трябва време !!!

madboy
21-11-2007, 01:03
:)
Не съм искал да разочаровам никого - просто се опитвам да погледна обективно на нещата.
Дори с Венци сме на едно и също мнение.Стефчо нищо лично приятелю ,просто бях малко развълнуван,повече от обичайното .Просто тази тема ме ОБЗЕМА ИЗЦЯЛО ,а за това няма лек!!!