PDA

View Full Version : Проблем с хидравликата. Моля за съвети...



Iltcho
20-11-2007, 15:21
Значи, напука ми се маркуча за високото на хидравликата след помпата (този, който е между радиатора и изпускателния колектор). Тече масло да си е.. мамата... :evil: Ще фалирам вече от купуване. Намерих маркуч, но е от ТД СУПЕР-ка, а моята е ФЕЙСЛИФТА. Въпроса ми е - взаимозаменяеми ли са?
НЕ мога да ги сравня, защото маркуча е в София, а аз във Враца...

Втори въпрос - Маркуча видимо е капсолован за тръбата, която отива до рейката. Цялото ли се сменя - от помпата до рейката или се прекапсолова някак си?

п.п. Колеги, разчитам на бързи отговори, защото с масло по 12 лева за 1 литър на седмица вече не се трае а я карам ежедневно. Въртя си по 120 км за 12 часа... :cry:

Iltcho
22-11-2007, 13:47
Никой ли не се е сблъсквал с този проблем? :(

Boby
22-11-2007, 16:20
Какво има да се занимаваш да слагаш маркуч втора ръка :!: Сваляш стария,носиш го да сменът маркуча за 15-20лв и работата заспива.Какво го мислиш толкова :!:

Iltcho
22-11-2007, 17:01
Какво има да се занимаваш да слагаш маркуч втора ръка :!: Сваляш стария,носиш го да сменът маркуча за 15-20лв и работата заспива.Какво го мислиш толкова :!:

Тук не слагат маркучи никъде. Мислиш ли, че ако имаше такава алтернатива, до сега да не съм го направил?
А ти, вместо да ме критикарстваш, можеш да вдигнеш капацит на 2-те Алфи и да установиш - има ли разлика или не... :?

п.п. Ако намеря маркуч 2-ра ръка, ще го занеса задължително да го направят. А до тогава ще карам и ще наливам.

code
22-11-2007, 17:30
Който се занимава с маркучи за високо налягане ги кербова и т.н. имам такъв човек ама в Бургас, разпитай за някой който прави маркучи за фадроми и подобни ще ти го направят за нула време и маркуча ще е нов :wink:

NEDKO
23-11-2007, 18:58
колегата -исоисо е много прав,спираш се до парвиа срешнат багер и питаш 40века кадеги носиат за ремонт ,немойе да ниама вав вашиа град ниакоиа работилничка

Boby
25-11-2007, 18:59
Какво има да се занимаваш да слагаш маркуч втора ръка :!: Сваляш стария,носиш го да сменът маркуча за 15-20лв и работата заспива.Какво го мислиш толкова :!:

Тук не слагат маркучи никъде. Мислиш ли, че ако имаше такава алтернатива, до сега да не съм го направил?
А ти, вместо да ме критикарстваш, можеш да вдигнеш капацит на 2-те Алфи и да установиш - има ли разлика или не... :?

п.п. Ако намеря маркуч 2-ра ръка, ще го занеса задължително да го направят. А до тогава ще карам и ще наливам.

Не мога да ти помогна щото дизела е със старата рейка :!: По програма дават,че има разлика м/у бензин и дизел в рейките.Нито знам на новите дизели дали е същия маркуча,нито диаметъра нито резбата.Най-малкото което е на дизела помпата седи зад двигателя,там където ти е компресора на климатика на тебе.100% съм сигурен,че тръбите не са същите :!: => маркуча не става.Да го беше свали,да дойдеш в СФ. да си го оправиш.За 1 ден работа е :!: