PDA

View Full Version : вибрации на скоростния лост при висока скорост



simone
20-11-2007, 23:48
Здравеите,моля помогнете със съвети ако можете.преди време излязох от пътя и влязох в канафка и разбих предницата в дясно сменях шарнир и чашка на пружината,както и лагера на макферсона после ми направиха и реглаж и всичко уж е наред но при скорост над 100км/ч скоростният лост започва да вибрира и да издава много неприятен шум,понякога затихва едва след 140км/ч,но не винаги.Ако някои може да помогне-Благодаря ви.

elenkov
21-11-2007, 08:49
Здравеите,моля помогнете със съвети ако можете.преди време излязох от пътя и влязох в канафка и разбих предницата в дясно сменях шарнир и чашка на пружината,както и лагера на макферсона после ми направиха и реглаж и всичко уж е наред но при скорост над 100км/ч скоростният лост започва да вибрира и да издава много неприятен шум,понякога затихва едва след 140км/ч,но не винаги.Ако някои може да помогне-Благодаря ви.

да не би като си се врязъл в канавката да си разместил положението на скоростите .. другия варянт е да си разбил някое зъбно колело или в момента на движение да има триене ..

simone
21-11-2007, 12:11
Aми незнам какво точно е станало но вибрира при тая висока скорост и на 4та и на 5та предавка,но на същите предавки при по ниска скорост до 100км/ч няма вибрации,някои ми каза че можело да се получава от кормилна щанга но в сервиза в който ми преглеждаха колата не откриха нищо такова имаше само шарнир и лагер на макферсона+чашката на дясната пружина отпред,защото приземих първо на дясно колело.ще обикалям още по сервизи та дано някои да успее да открие причината защото е мн дразнещо а и возията на колата не е същата,някък по несигурна я чувствам при високи скорости.Благодаря за мнението.

elenkov
21-11-2007, 14:57
Aми незнам какво точно е станало но вибрира при тая висока скорост и на 4та и на 5та предавка,но на същите предавки при по ниска скорост до 100км/ч няма вибрации,някои ми каза че можело да се получава от кормилна щанга но в сервиза в който ми преглеждаха колата не откриха нищо такова имаше само шарнир и лагер на макферсона+чашката на дясната пружина отпред,защото приземих първо на дясно колело.ще обикалям още по сервизи та дано някои да успее да открие причината защото е мн дразнещо а и возията на колата не е същата,някък по несигурна я чувствам при високи скорости.Благодаря за мнението.


тфа да не е некой синхронизатор да е отишъл .. или ако вие сигурно е лагер а ти сигурен ли си че е от скоростната кутия ? поздрави

simone
21-11-2007, 17:05
ами не сам сигурен че е скоростната кутия по скоро е нещо друго,но скоростният лост вибрира при висока скорост,нямам представа какво може да е,но нищо не вие.

manolito
21-11-2007, 17:51
Провери си за всеки случай дали са ти балансирани гумите. Моята се тресеше от небалансирана гума. Провери също ,когато тресе обери празният ход на педала на съединителя и виж дали се усещат вибрации по педала. Успех :wink:

simone
21-11-2007, 18:18
Не е от гумите и аз така мислех и ги балансирах 2 пъти и всичко е наред с тях,ще пробвам утре това със съединителя,но по принцип когато освободя от скорост спират вибрациите.ще я кача пак на стенд да видим какво ще излезе.Благодаря

Boby
21-11-2007, 19:04
Има една гумена втулка на опорната щанга на ск. лост.Провери да не се е скъсала.Някой гледам,че имат допълнителни тежести на лостовия механизъм на кутията която била точно да обира вибрацийте.Провери тампоните на двигателя.Мислех си и за крива полуоска,но щом викаш че вибрацийте изчеват щом изключиш от скорост не е полуоска. :roll:

BO
26-11-2007, 00:08
Леко изкривена полуостка.