PDA

View Full Version : Здравейте!:)Малко помощ?



MickeyYP
21-11-2007, 11:00
Здравейте :) Наскоро реших,че Alfa GTV е МОЯТА кола...Вчера ходихме с баща ми до една автокъща и се повозих в такава и ... съм официално много,много влюбена :D Само,че ме притеснява това,че тази марка не е толкова много разпространена,нито един мой приятел няма такава кола и аз нямам абсолютно никакви наблюдения над алфите...Снощи беше и тъмно вече като отидохме,та не можах да я разгледам кой знае колко подробно.Изчетох доста теми във форума и доколкото разбрах,поддръжката е малко скъпичка,но честно казано с удоволствие бих си давала даже 60% от месечния доход за това невероятно нещо :wink: За конкретната кола - имаше голяма драскотина на предния капак,от прозореца се чуваше свистене като вдигнахме 100км/ч (при положение,че не е кабрио :? ) и е на 82 000 км,а е 98г :?: Иначе интериора изглежда запазен,волана е леко (но наистина съвсем леко) протрит,скоростния лост също.Искам да ви помоля,ако някой е гледал същата кола,да даде съвет,защото наистина много,ама УЖАСНО много ми харесва,само че не искам да си купя нещо,което след 500км вече няма да върви.... :( Ето и линк на сладураната,всякакви съвети са добре дошли.Мерси предварително :)

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11194028388729690&f1=details)

botsos
21-11-2007, 11:07
Здравей и добре дошла сред нас. Преди да се хвърлиш да купуваш тази кола, погледни и офертата на един колега от форума:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=16929
Иначе, 100% съм убеден, че каквато и друга кола да си купиш, постоянно ще мислиш за ГТВ...... Хората са много прави като са казали "Сърцето никога не лъже"!

MickeyYP
21-11-2007, 11:13
Да,гледала съм я в мобиле-то,но линка който дадох е на кола,която видях alive :D Иначе и тази също я имам предвид.Общо-взето са три...тази първата (сивата),тази на вашия колега и ето това
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details (http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11194813005940348&f1=details)

Последната ще ходим днес да я видим и май тя най-много ми харесва.Най запазена ми се струва.Питах в първата автокъща дали преди евентуално да я купим мога да я закарам в сервиз да я погледнат,и продавача първо малко се дръпна,но после каза,че може.Мисълта ми беше,ако някой е ходил в тези автокъщи и е гледал колите,да сподели вшечатления.На мен ми предстои още доста мислене и гледане,но колкото повече мнения,толкова по-добре :)

botsos
21-11-2007, 11:20
За съжаление, аз не съм гледал нито една от колите във Варна (малко ми е далечко...). Иначе, която и кола да си избереш, преди да я платиш - задължително диагностика!
Успех с покупката!

lan
21-11-2007, 11:43
Здравей,
Много добре си се ориентирала. :D
За диагностиката мисля , че е задължително, само не знам къде може да се отиде във Варна за такава. Иначе могат да ти я закачат на компютъра и колата всичко ще си каже.
А относно двете обяви, които си дала - едната е 98 г. и е със старите уреди, а нещо ми се вижда, че й е надигната повечеко задницата. Това, че ти щуми от стъклото може да е уплътнение или по - кофти варианта - повдигачите на стъклото са се прецакали и не затваря плътно.
Другата (синята) е новата модификация, но като гледам е 1.8 мотор, а и гадовете са й свалили джантите.
На снимките иначе и двете изглеждат ОК, но как ли да е по друг начин, все пак са за продажба... :D
Дано си избереш ТВОЯТА Алфа и да се похвалиш. :D
Успех,

DanewRomeo
21-11-2007, 11:47
И нам мен ми е легнала на сърцето. В интерес на истината в последно време я сънувам, без майтап. Но карам нещо по-практично. Един съвет - ако е GTV да е след 98 - втората половина нататък - фейслифта, новите модификиации и пр. Иначе... три ламбда сонди, катализатора, много възможно окачване, което е за смяна. Брррррррр. Довери се на някой от колегите във форума е моят съвет.

MickeyYP
21-11-2007, 12:01
За сънуването...и аз снощи я сънувах :oops: :D :D Първо,благодаря на всички за отговорите :D Това за след 98 година го четох,за това най-много ми харесва синята дето е 2000 година.За джантите-не е болка за умиране,ще и купя нови :P Това,че е 1.8 /136 кончета е добре дошло,защото баща ми именно заради това се чуди още.От Сузуки Суифт 1.0/55коня скачам на това и ... човека се тревожи,защото колата предразполагала към настъпване и.... :wink: Не ме притеснява по-малкия двигател(на мен ми се вижда даже големичък,в сражнение с предната ми кола),вълнува ме единствено да е здрава.Долу-горе съм наясно какво трябва да и сменя веднага,след като я купя (евентуално),но просто явно има и някои доста специфични неща за Алфа...четох нещо за задното окачване.И не мога да си намеря някой "алфатик" (егати думата :) ) да даде съвет,да погледне,да пипне тук-там...без диагностика не съм и помисляла да мина.Ох,искам да погледна през прозореца сега и да я видя паркирана пред нас,може и без панделка да е :P :lol: :lol: :lol: :wink:

Stoyan Georgiev
21-11-2007, 12:07
аз съм харесал две гтв-та и съм като болен и вече и аз два пъти сънувах как ги карам , и май няма да има оттърване докато не купя(явно е разпространена болест ....) :| ама все става нещо непредвидено :frown:

bouncer
21-11-2007, 15:16
поздравления за добрия избор! сега по същество - ГТВ не е кола за всеки! това е един прекрасен но и претенциозен автомобил. не си и помисляй че това е кола която само ще караш и ще сипваш. тази кола иска внимание и поддръжда за да те радва по-дълго и качествено. с майсторите нещата са сложни но колегите от Варна ще ти помогнат. относно сивата кола от обявата - табвото е от преди фейслифта - значи преди 97-ма. не вярвам някой да си махне новото табло за да си сложи старото. поискай номера на рамата на колата и тук в сайта можеш по този номер да направиш проверка коя година е, какви екстри и т.н.
Ако мога с нещо да помагам - обаждай се!

bobi_25_
21-11-2007, 16:42
Здравей, щом си решил да си купуваш ТГВ аз мога да ти предложа моята. 99г, 2.0 т.с. 155 к.с. с газов инжекцион в перфектно състояние е, на 91000 км. Колата се намира в Пирдоп ако искаш заповядай да я видиш. ето тел. за вразка-0885046623

aya
22-11-2007, 17:25
здравей Mickey и поздравления за избора!!! Надявам се момчетата наистина да ти помогнат с полезна инфо. А това, което аз мога да те посъветвам..по-добре не си купувай такъв автомобил от варна. Аз отидох до София 2 пъти докато не си взех моята...Не само, че не са в добро състояние тук, но и продавачите определно не знаят нищо за тези колици :frown: Много проблеми ще срещнеш и с майсторите във Варна специално за ГТВ модела..и добре ще е да се качиш и в 150к.с.- мисля, разликата никак не е малка в повдението..Успех :wink:

hristiqn
22-11-2007, 22:25
Виж червеното gtv. на колегата от Варна . Мисля , че я видях тези дни и наистина е много добра ако е тя :wink: Аз съм фен на този модел и ти го пожелавам .

BAKA
23-11-2007, 20:34
Трябва да я караш преди да я купиш. Имай предвид, че ГТВ-то е много твърд автомобил, почти брутален. Като возия и управление прилича на много сериозен спортист. Почти "Суперкар" С него паркирането не е шега и според мен не е удобен за средностатистическия шофьор от женски род, но ако си алфанатик ще си я караш ако ще чудо да е! :D