PDA

View Full Version : Интересно, много интересно...



TheLemonSong
23-11-2007, 13:05
Колеги, странна ситуация, т.е. направо идиотска:
Падна ми акумулаторът.Нормално е предвид времето и фактът, че не съм я карал от една седмица, а алармата ми се включва през 5 мин(или просто му е дошло времето), така че реших да го заредя.Свалих си акумулатора, затворих си капака на багажника....... и ооо щастие- няма отваряне повече, нито от ключалката, нито от копчето в жабката.
На път съм да откача, та знай ли някой от вас дали това е съвпадение и проблемът с акумулатора няма нищо общо с невъзможността ми да отворя багажника и съответно да си сложа акумул., или нещата са свързани. И ако е така ... какво да правя, по дяволите?

pinko
23-11-2007, 13:14
Така се получава, за съжаление.

Ключалката на багажника е електрическа и без акумулатор се отваря доста по-трудно.

Трябва да напънеш ключа малко по-силно и ще се отвори. Но внимавай да не го счупиш в ключалката. Освен електрическото отваряне има и механична връзка, но трябва да се напъне повечко.

TheLemonSong
23-11-2007, 13:41
Pinko, благодаря ти много за бързата реакция и за окуражаващия отговор. Сега вече всичко е " в мой ръце" :D .Единственият проблем е , че имам само един ключ.... :lol:

pinko
23-11-2007, 14:13
Pinko, благодаря ти много за бързата реакция и за окуражаващия отговор. Сега вече всичко е " в мой ръце" :D .Единственият проблем е , че имам само един ключ.... :lol:

Според написаното в немските форуми в краен случай може да подадеш с кабели напрежение от външен акумулатор на силовата клема в моторния отсек (точно пред чистачката на шофьора се намира, с черно капаче) и да цъкнеш копчето в жабката.

Внимавай да не объркаш полюсите.

dakata
23-11-2007, 16:36
Колега,що не си извикаш ключар та да ти е мирна главата,навярно знаеш колко струва ключ за 166? :)Успех :D

TheLemonSong
26-11-2007, 09:53
Готово! :lol:

valjo
26-11-2007, 17:07
Готово! :lol:
как :)

TheLemonSong
26-11-2007, 22:38
Натискаш капака надолу, предполагам за да може съвсем леко да освободиш напрежението от самия механизъм, които дефакто закопчава и след това врътваш ключа.Отваря се абсолютно безпроблемно и лесно.Явно трябва леко да се натисне.

pinko
26-11-2007, 22:43
Бравус. Аз пък днес си купих нов акумулатор 100 Ah, че нищо не се знае. Зима иде все пак.