PDA

View Full Version : как се изпреварва G класа



twin spark
20-11-2003, 22:05
ами трудно, не дават път
Понеже Алфистите не обичат да се хвалят и този форум не се посещава да ви кажа че големите като аквариуми мерцедеси явно не са много бързи, защото баба Алфа33 издуха един такъв в баира на Вакарел с 170. Безумно скъпият мерц. или имаше някакъв проблем или просто не върви, към 150 го настигнах и той реши че като вдигне още малко и алфата ще окапе и тъкмо да вляза с колата при него и реши да се отдръпне от лентата на бързите. Добре ще отзад нямам вече надпис 1.3

alfamilano
21-11-2003, 09:32
Какво ли ще е мнението на някои ако им кажеш за това?Сигурно ще се посмеят малко,а от вътре ще се покъсат от яд!!:)))

Psycho
21-11-2003, 15:08
:lol:

Е смях ще има 100%.

Погледни им характеристиките на аквариумите и после им се пускай!!! :lol:

Quadrifoglio
21-11-2003, 15:29
a be ako e 500 taka shte te razdere che niama da razberesh che si dal gaz daje!

Qwerty
22-11-2003, 01:36
Twin Spark, ти така се изказа че не е истина - можеше направо да го постнеш това долу при меренето на конски сили =)

То аз знам че твойта 33-ка малко особена, ама все пак... и с най-малкия двигател да е била G-класата ако я настъпи нямаш шансове.

То и мене непрекъснато ме задминават и лади и жигули и всякаква друга сволоч, ама какво да направя като не ми се състезава (а и много харчи пущината =)

Qwerty
22-11-2003, 01:46
Това е истински случай, таман се сетих =)

улица 'Житница' - изкачването в посока 'Борис 3-ти',
аз съм със лудата Шкода - някои от вас я знаят - 42 коня по документи, и то по източния стандарт.
Пред мен S600 - черен, тъмни стъкла - дзвер отвсекъде ...
обаче пълзи... пълзи с 40... пускам аз ляв мигач, ръгам на трета, давам газ, на околните сгради им падат прозорците от звука =) дигам 50+ и.... ми то имало ушеви с радар на върха =) ушевия таман се засили да дигне палката, видя ми колата, тегли ми една майна и се върна да ресетне радара =) а мерцедеса разбирасе веднага ме изпревари и отфуча напред по улицата =)))

Alfa User
22-11-2003, 14:31
Ми така ще е, като си нямаш антирадар 8)
Да не мислиш, че тоя се е влачил щото не си е доспал ? Каквото и да си говорим, не може да караме коли за по 5 000 и да се надяваме да сдъвчем щайги за по 500 000 ... :?

ALFA CORSE
22-11-2003, 22:31
ALFA ROMEO 155 1.8 vs Mercedes C180. Мерцедеса и той е 129 коня като погледнах в каталога, но Алфата победи на старт от светофар. До 140 км беше на почти кола пред Мерцедеса.
А колкото до ускоренията на Мерцедесите: http://www.mbusa.com/brand/selector/controller.jsp
Друг случай е с Мерцедес 124 купе. Не знам какъв беше (добре изглеждаше, двуврато купе), но на пътя за Бургас тръгна да изпреварва...... неуспешно. Това което се забеляза беше че на ускорението е по-бавен, в завоите спираше по-бавно, но беше по-стабилен. Това са мои впечатления.

Kuku
23-11-2003, 19:03
И аз мога да разкажа една история :D
Това лято на Сл.Бряг се срещнах с един познат, който кара "Golf-2 GTi" :!: , та с него се бяхме запътили една вечер към Бургас и спрямо мойта кола той ускоряваше по-добре (то кой ли не ускорява по-добре :( ), но в един прекрасен момент точно при магистралата на Бургас, застигнахме един "G 400 CDI" и го гледам, как моя приятел си пуска ляв мигач, изнася се в лявата лента и започва да изпреварва, а аз намалих зад Мерджана и чакам Golf-чето да изпревари, за да мина и аз :wink:
Обаче явно шофера на тролея не мислеше точно така и само го видях, как издиша малко чернилка през тръбите отзад и се разцепи, повече не го видяхме до Бургас :shock: :shock: :shock: като най-интересното бе, че го настигахме с ~160км/ч :shock: :roll:
Може да са ръбави, може да са скарани с аеродинамиката и да са грозновати по природа, обаче какви тигели оставят по улицата, просто не ми се мисли 8)
А да не споменаваме с някой "G 500" или пък "AMG", какво ше стане :shock:

Qwerty
16-12-2003, 11:17
Ми така ще е, като си нямаш антирадар 8)
Да не мислиш, че тоя се е влачил щото не си е доспал ? Каквото и да си говорим, не може да караме коли за по 5 000 и да се надяваме да сдъвчем щайги за по 500 000 ... :?

М'че то антирадара е горе-долу два пъти по-скъп от Шкодилака =))

Bobo
18-12-2003, 10:29
Абе тоз сайт дето сте го постнали за мерцедес може ли някой да ми обесни защо S600 Sedan i CL600 Coupe имат еднакво ускорение при положение че двигателя е същия само дето размера и теглото е различно от тук до луната :evil: :evil: :evil: или те са ги тествали при безтегловност :twisted: лъжат ви казвам ма... им!

Alfa33
25-01-2004, 16:49
И аз мога да разкажа една история :D
Това лято на Сл.Бряг се срещнах с един познат, който кара "Golf-2 GTi" :!: , та с него се бяхме запътили една вечер към Бургас и спрямо мойта кола той ускоряваше по-добре (то кой ли не ускорява по-добре :( ), но в един прекрасен момент точно при магистралата на Бургас, застигнахме един "G 400 CDI" и го гледам, как моя приятел си пуска ляв мигач, изнася се в лявата лента и започва да изпреварва, а аз намалих зад Мерджана и чакам Golf-чето да изпревари, за да мина и аз :wink:
Обаче явно шофера на тролея не мислеше точно така и само го видях, как издиша малко чернилка през тръбите отзад и се разцепи, повече не го видяхме до Бургас :shock: :shock: :shock: като най-интересното бе, че го настигахме с ~160км/ч :shock: :roll:
Може да са ръбави, може да са скарани с аеродинамиката и да са грозновати по природа, обаче какви тигели оставят по улицата, просто не ми се мисли 8)
А да не споменаваме с някой "G 500" или пък "AMG", какво ше стане :shock:

G 400 CDI макс.скорост 182км
Golf2 GTI макс.скорост 200 и повече

та само не разбрах как ви е избягал
аз със мойта 33 ще го размажа тоз

Kuku
02-02-2004, 11:54
"Alfa33", нямам идея, как беше осуетено нашето изпреварване, точно затова разказах историята, аз също не проумявам от каде извади толкова мощност тоя джип :shock: :oops:

Max
25-03-2004, 23:54
Alfa33 dannite za G-klasata G 400 CDI sa davani za kusata baza 3 vrati, dulgia e po-baven
G 500 vdiga 190, G 55 210

Max
25-03-2004, 23:58
Bobo CL 600 vdiga ot 0-100 za 6.1 sec, S 600 za 6.3 sec. ako nqkude sa dadeni ravni vremena (naprimer 4.8 sec za 0-100) ne sa verni

100IAN
16-03-2005, 15:36
Пичове кви са тия голфове с по 200 коня, а за вървенето на италянките няма спор. Маргелите нека не ги коменираме щото по прицип са друга порода и вървят по свой си начин.
Общо пожелание към всички, гледам форума от 2 часа и се начетох на доста бисери. МОЛЯ, БЪДЕТЕ ПО-ОБЕКТИВНИ. :D :D :D

pr_00f
16-03-2005, 16:31
Къде успя да видиш нещо за голф и 200 коня
пише маскимална скорост 200 км :D

100IAN
16-03-2005, 17:43
Простете, не коня а километри.
Карах 1 месец Голф 3 VR6 е на него му даваха 222 км мах. и е 2.8 и 173 коня и имаше чип и ремус и свястни гуми и тн. Хайде да не се увлича ме :whistle: :whistle: :whistle:

Gogata
16-03-2005, 20:14
хм..те голфовете са толкова "бързи",4е какво са 200 коня за тях :wink: :lol: Някой в форума беше постнал тема за сцематичното усройство на тези иначе "толкова бързи и симпатични" коли :lol: :lol: :lol: :whistle:

Dodo 155
16-03-2005, 20:25
А бре пичове, сравнявайте или се бегайте с еднакви кубатури, класове и цилиндри :tongue:
По-нагоре четох за гонка с джип :wow: Те са мощни, но нямат максимална скорост :wink: Ако им сложиш "моторчетата" на накоя кола с съответните скорости ще ви издухат :tongue:
400 CDI, G500 и т.н. Та това са V8, а не 8V :tongue: :D
Проблем на тия "джипчета" е в раздатъчната кутия и предавателните числа :wink: затова нямат висока максимална скорост, не толкова формата :yes:
Еньо си мисля, че може да ги обясни по-добре нещата :wink:

Alfa User
16-03-2005, 20:59
хм..те голфовете са толкова "бързи",4е какво са 200 коня за тях :wink: :lol: Някой в форума беше постнал тема за сцематичното усройство на тези иначе "толкова бързи и симпатични" коли :lol: :lol: :lol: :whistle:

Ми то май бях аз ... сега да не кажете че не е вярно ?!? Аааа ... днеска един тип ми обясняваше как на 4-та вдигнал 190 за да изпревари друг негов съмишленик ... Ама това ще го оставя без коментар...

100IAN
17-03-2005, 10:55
Кой каза, че джиповете са бавни?
Показно може да се направи винаги за да оспоря, но не са много стабилни. За вървене има доста вървящи, единственото ми изискване е да са японски. Карал съм ги всичките, ленд крузера прави 200 когато си поиска и ако е хубав пътя спокойно ги поддържа, Гранд витарата V6 може да ги вдигне ама трудно ги поддържа щото е много лека 1980 кг и подскача и това са джипове, някой дизели дори все по 160 коня.

Dodo 155
17-03-2005, 18:51
Кой каза, че джиповете са бавни?
Показно може да се направи винаги за да оспоря, но не са много стабилни. За вървене има доста вървящи, единственото ми изискване е да са японски. Карал съм ги всичките, ленд крузера прави 200 когато си поиска и ако е хубав пътя спокойно ги поддържа, Гранд витарата V6 може да ги вдигне ама трудно ги поддържа щото е много лека 1980 кг и подскача и това са джипове, някой дизели дори все по 160 коня.
Колега някой Алфи от 200 тръгват :tongue: :wink:
Не съм много съгласен с теб :whistle: Ако Ленд Крузер поддържа 200 в продължение на 10км даже ще почнат да се чуват странни шумове от скоростите :wow: (нищо лично за японските коли).
Преди време баща ми беше купил Мицубиши Паджеро за да поработиме малко с него. На километраж беше 160, аз лично съм забивал стрелката доста под 160км/час :wink: След това брат ми го покара няколко месеца така и скоростите извиха на умряло :yes: Добре, че си изкара парите, че ... :D Ремонт не му направихме, а го "оженихме" :D
Джиповете са готини, ама не и за високи скорости :wink: Различните МПС-та (коли, джипове, автобуси, камиони и др.) са създадени с някакво предназначение, което изпълняват :wink: Представяш ли си комбайн, който събира жито да се пили с мотор :wow: :tongue: :lol:

75 2.0 turbo
18-03-2005, 00:42
тука маи безмислен спор усещам :wallbash: ???
а моят голф дига 220 (градуса по фаренхаит оба4е)
а един приятел кара джип дето дига..................
предница като потегля (уаз 469 Б)А алфата ми е
............487 коня ама никои не я е виждал само аз
си я знам

75 2.0 turbo
18-03-2005, 00:47
а сега по темата:
искам да кажа на колегата които пусна тая тема зна4и там на баира краи вакарел 4овека с джипката просто не е знаел за твоите амбиции
да го преска4аш защото в противен слу4аи с туи 1.3 дето го караш маи маи щеше да дишаш пушек не мислиш ли ???
п.с. последно като се гоних с Г-класа аз бях с 220 а тои ме мина така 4е недеи си фантазира или поне си запази фантазиите 4е така пред хора е наи малкото смешно да твърдиш как си го "МИНАЛ"
С МИР :yes:

t_mag
27-01-2006, 14:14
Imam 156 2.0 TS i e ogun, no se sdobih i s nov Accord 2.4 190 konq :)) Malko po-tromav e no v kraq na kilometraja q bie.Karam si za Plovdiv s 230na guza na edin MB S600...onzi kato mi vidq farovete natisna pedala i se izstrelq vse edno e s raketa! Ebasi motora! I G klasite mnogo durpat, no ne sum siguren za maximalnata im skorost. A i po zavoite se gubqt ne6to.

ПИШИ НА КИРИЛИЦА :!:

pumukle
27-01-2006, 14:46
Абе откъде я изкопа тая тема... :shock:

blagun
28-01-2006, 01:12
I G klasite mnogo durpat, no ne sum siguren za maximalnata im skorost. A i po zavoite se gubqt ne6to.
тея квдратни колици у завойте се търкалят по таван :D затова ти се губят нещо :D

valjo
28-01-2006, 07:00
еййй всяка година март месец се пише по тая тема;)
и така назад до 2004та ;) а тая от по-рано ;)

:Topic-is-closed-bg: