PDA

View Full Version : Смяна на съединител - 155 1.8 8V



ALFA CORSE
08-07-2005, 15:31
Интересува ме най-вече целия мотор ли свалят по сервизите или само скоростната кутия. Иначе феродов диск взех - на Delphi казаха ми, че били хубави, пък и беше най-скъпия в магазина. Не съм взел лагер и притискателен диск тъй като не знам дали и те ще са за смяна.

al
08-07-2005, 17:59
По принцип е желателно да си смениш и притискателния диск, както и лагера. Проблема на притискателния диск, е че омеква и отделянето не се извършва напълно, което води до трудно превключване на скоростите. Мойта препоръка е да ги смениш комплект, защото ако смениш само феродовия диск може след някой друг километър да замине и притискателния, а цената за свалянето на скоростите не е толкова малка.

al
08-07-2005, 18:19
Относно самата смяна със сигурност би трябвало да може да се извърши със свалянето само на скоростите. Може да се наложи и откачване на магарето.

gigi
09-07-2005, 01:09
За свалянето и аз не знам със сигурност, но мисля че се свалят само скоростите. Съвета ми е задължително да смениш лагера а притискателният по преценка.

ALFA CORSE
09-07-2005, 14:19
Ясно, ще взема и лагера тея дни. Някаква информация за марки имате ли - кои са по-добри?

Dodo 155
11-07-2005, 11:37
Ясно, ще взема и лагера тея дни. Някаква информация за марки имате ли - кои са по-добри?
Valeo било най-доброто, но е по-скъпичко :wink:
Ако имаш възможност вземи си такова, поне ще забравиш кога си сменял съединител :D

Mury
11-07-2005, 16:48
Аз знам 4е Закс са най добрите ама знам ли аз досега не съм сменял съединител на нито една от колите ми :shock: :shock: :shock:

nick
31-07-2005, 22:09
Съжалявам, ако не е редно да намествам питането си в темата на колегата, но мисля че по-добре отколкото да пускам нова тема, защото касае същото.

Колата е 155 1.8ТС 8В . Смених комплект съединител (ако има значение и спирачни маркучета), но сега педала на съединителя половината (ако не и повече) от хода му се натиска без никакъв ефект и без почти никакво съпротивление. После съвсем долу и съвсем с къс ход (имам чувството, че е няколко милиметра) отделя съединителя - някакси рязко става, колкото и плавно и постепенно да е натискането на съединителя. От сервиза ми казаха, че може би е проблем в помпата или в цилиндъра. Преди обаче не беше изобщо така съединителя. Буксуваше, но нямаше такива аномалии. и ми се струва, че нещо май ме мотат и се опитват да ми сменят помпата и цилиндъра (без може би да има нужда), а доста неща се наложи да сменям и се поохарчих, та не ми се дават излишни пари. Въпросите ми са:
1/ Не би ли следвало подобно поведение да се няблюдава при наличие на въздух в сиситемата (т.е. ако не е обезвъздушен добре съединителя, но пък спирачките са си добре и спира добре, а те нали са в обща система, въпреки, че четох, че се обезвъздушават поотделно);
2/ Четох преди, но сега нещо не мога да намеря темата, че лесно се рециклирали помпата и цилиндъра на съединителя като им се сменят гумичките, щото предполагам не са евтини иначе като нови - има ли нещо вярно или съм се объркал и моля ако стават така нещата някой ако има адрес или да ме упъти за подобен майстор.
3/ Не ми се вярва, но все пак да попитам: нали не "нормално" поведение за току-що сменен съединител, т.е. проблем има, а не са нещата в нормално състояние поради факта, че не са се напаснали новите дискове.

Благодаря предварително.

hf hpe
01-08-2005, 00:30
Съжалявам, ако не е редно да намествам питането си в темата на колегата, но мисля че по-добре отколкото да пускам нова тема, защото касае същото.

Колата е 155 1.8ТС 8В . Смених комплект съединител (ако има значение и спирачни маркучета), но сега педала на съединителя половината (ако не и повече) от хода му се натиска без никакъв ефект и без почти никакво съпротивление. После съвсем долу и съвсем с къс ход (имам чувството, че е няколко милиметра) отделя съединителя - някакси рязко става, колкото и плавно и постепенно да е натискането на съединителя. От сервиза ми казаха, че може би е проблем в помпата или в цилиндъра. Преди обаче не беше изобщо така съединителя. Буксуваше, но нямаше такива аномалии. и ми се струва, че нещо май ме мотат и се опитват да ми сменят помпата и цилиндъра (без може би да има нужда), а доста неща се наложи да сменям и се поохарчих, та не ми се дават излишни пари. Въпросите ми са:
1/ Не би ли следвало подобно поведение да се няблюдава при наличие на въздух в сиситемата (т.е. ако не е обезвъздушен добре съединителя, но пък спирачките са си добре и спира добре, а те нали са в обща система, въпреки, че четох, че се обезвъздушават поотделно);
2/ Четох преди, но сега нещо не мога да намеря темата, че лесно се рециклирали помпата и цилиндъра на съединителя като им се сменят гумичките, щото предполагам не са евтини иначе като нови - има ли нещо вярно или съм се объркал и моля ако стават така нещата някой ако има адрес или да ме упъти за подобен майстор.
3/ Не ми се вярва, но все пак да попитам: нали не "нормално" поведение за току-що сменен съединител, т.е. проблем има, а не са нещата в нормално състояние поради факта, че не са се напаснали новите дискове.

Благодаря предварително.

определено не ти е обезвъздушена системата на съединителя
най простият начин да си го оправиш сам е като помпаш на педала на съединителя докато започне да си работи нормално
има случаи при които е наложително и обезвъздушаване, то се извършва както при спирачките(на долната помпа на съединителя има пробка)

nick
01-08-2005, 08:29
Ясно. Благодаря много.
Имах и аз подобни подозрения. Но след като има въздух в сиситемата какво ще рече "помпаш съединителя докато започне да работи нормално"? Нали е затворена системата, т.е. и да помпам то ще е "еднократно" и ще качи налягане, ама въздуха пак ще си остане в системата. Или по този начин въздуха ще отиде към казанчето на спирачките и съединителя? Не е ли задължително да се обезвъздуши от пробката като спирачките?

Още веднъж благодаря за отговора. Ще пробвам и ако не се оправи с помпане ще се обезвъждушава. Всъщност направо ще отида в сервиза да си дооправят работите и да обезвъздушат системата (и то без да ми разправят как трябвало да ми сменят помпата и цилиндъра на съединителя).

aav
02-08-2005, 11:04
Но след като има въздух в сиситемата какво ще рече "помпаш съединителя докато започне да работи нормално"? Нали е затворена системата, т.е. и да помпам то ще е "еднократно" и ще качи налягане, ама въздуха пак ще си остане в системата. Или по този начин въздуха ще отиде към казанчето на спирачките и съединителя? Не е ли задължително да се обезвъздуши от пробката като спирачките?


Няма никаква разлика между спирачките и съединителя (затова използват една течност) - натискаш педал, той натиска бутало (помпа), а вече създаденото налягане натиска друго бутало, което притиска накладките на спирачките или освобождава притискателния диск на съединителя в зависимост кой педал си натиснал.
Обезвъздушават се по един и същ начин (всеки знае как няма нужда да го пиша, един помпа с педала и задържа, друг отвива пропката)
Системата няма кръговрат, т.е няма начин въздуха да се "върне" в казанчето. Въздуха единствено може да се избута и да излезе през пробката.

plamenp4
06-06-2018, 11:03
Няма никаква разлика между спирачките и съединителя (затова използват една течност) - натискаш педал, той натиска бутало (помпа), а вече създаденото налягане натиска друго бутало, което притиска накладките на спирачките или освобождава притискателния диск на съединителя в зависимост кой педал си натиснал.
Обезвъздушават се по един и същ начин (всеки знае как няма нужда да го пиша, един помпа с педала и задържа, друг отвива пропката)
Системата няма кръговрат, т.е няма начин въздуха да се "върне" в казанчето. Въздуха единствено може да се избута и да излезе през пробката.
Къде се намира пробката колега?

Furious 155
22-09-2018, 09:35
Къде се намира пробката колега?
на работният цилиндър, върху скоростната кутия.