PDA

View Full Version : Въпрос за температурата и темостата на 164 Т.С



Above&Beyond
27-11-2007, 20:18
Въпроса ми е към колегите на които датчика за температура на водата им е разграфен съответно:30/70/110 градса :D
На колко градуса ви включва перката,защото на мен ми включваше до сега на 72-3!Вчера си смених термостата(BEHR-58лв. с отстъпките го взех от магазина на Оборище).Сега ми включва малко по-късно.Някъде към 80 градуса,даже малко-по-малко-76-7!Та въпроса ми е тва не е ли ниска работна температура и защо на някои 164-ки им е разграфен 30/70/110,а на други 60/90/120,независимо бензин или дизел?!!! :?:

Iltcho
28-11-2007, 16:28
Въпроса ми е към колегите на които датчика за температура на водата им е разграфен съответно:30/70/110 градса :D
На колко градуса ви включва перката,защото на мен ми включваше до сега на 72-3!Вчера си смених термостата(BEHR-58лв. с отстъпките го взех от магазина на Оборище).Сега ми включва малко по-късно.Някъде към 80 градуса,даже малко-по-малко-76-7!Та въпроса ми е тва не е ли ниска работна температура и защо на някои 164-ки им е разграфен 30/70/110,а на други 60/90/120,независимо бензин или дизел?!!! :?:


Аз съм със същото табло (разграфен уред на 30/70/110) и при мен се включва така перката. Мисля, че е нормално точно при фейслифта.

Boby
29-11-2007, 19:38
Не е нормално таблото да показва с 10-15* по-малко отколкото всъщност е температурата в двигателя :!: При 105* по табло в мотора ще е 120* :!:

martzaro
29-11-2007, 20:06
Точно по тази причина се кара с неразреден антифриз :!: , различните термостати предлагат различна темп. на сработване и ако си се загледал в кутииките на новите датчици за вентилаторите имат надписана температура на която сработват, т.е. можеш да избираш дали по рано или по късно да сработи вентилатора. Аз съм с табло 60/90/120 и вентилатора ми сработвамалко преди 95 градуса иначе стрелката е отивала лятоска в големите жеги и задръствания до 100 по табло. До сега не съм прегрявал мотора, обаче при мене ниската скорост в града е проблем аз немам охлаждане като хората понеже ДВГ-то е едвам навряно и ми трябва солидна струя въздух. Не съм карал ТС но ми се струва че рано ти се включва вентилатора колега нормалната темп. за работа на мотора е от 85 до 95 по табло което означава че в радиатора водата е нагрята до около 90-97 градуса.

Above&Beyond
30-11-2007, 23:21
Перката си вклчва на 77-8* и тва си е!Сега е студено и много по-трудно ми се включва де!Не мога да си обясня защо едните започват от 30*,а другите от 60*?Мислех по едно време че при мен не са целзии а няква друга мярка ама не,не е тва!Другия варянт е тоя мотор да работи на по-ниски темпеатури,което ми труно да го повярвам защото и на термостата си пише 84*!Ама как и на други хора им се включва толко рано?То като гледам не е рано защото включи ли се перката парното бълва лава.Не се седи!Загряла на макс ми изглежда.Идеи...???

Boby
01-12-2007, 15:56
Мойто почва от 40* :D 40-80-120.Стрелката ми седи на 82-3 и перка включва на 90*.Гледай да не подминава 80* по твойто табло и си карай без да ти дреме особенно какво показва. :wink:

martzaro
01-12-2007, 16:02
Boby донякъде е прав обаче накараи колата да загрее и отвори капака на ясто на тестер преди да се е включила перката опипай маркучите след термостата и радиатора възможно е да не ти е достатъчен дебита т.е. да е лекичко сапушен радиатора или да влиза отнекъде въздух и да разкомпрессира системата. Тестера ше ти покаже точните градуси на охлаждащата течност. Не се доверявай на уредите само да не огънеш главата без да искаш.

virusalfa
03-12-2007, 10:29
Не е нормално таблото да показва с 10-15* по-малко отколкото всъщност е температурата в двигателя :!: При 105* по табло в мотора ще е 120* :!:Зависи в коя част на двигателя!В главата е най-топло,но 10-15 градуса по-надолу е нереално според мен :idea:

Boby
05-12-2007, 00:30
Не е нормално таблото да показва с 10-15* по-малко отколкото всъщност е температурата в двигателя :!: При 105* по табло в мотора ще е 120* :!:Зависи в коя част на двигателя!В главата е най-топло,но 10-15 градуса по-надолу е нереално според мен :idea:

Е температурата където е датчика.Другите температури не се отчитат.

Нереално,но факт :!:

ufo77
26-12-2007, 10:03
Абе какво им става на термостатите на алфите? Мойта не ще да загрява, оня ден един колега си смени неговия само, че той беше с 146, после и още един колега, после и един приятел? Да не е нещо бъгава работата там или щото има и вода в системата и трябва да се кара с неразреден антифриз? Някой има ли мнение по въпроса? Лично аз си сложих велпапе на радиатора докато намеря решение на проблема преди да сменям термостата. Не ми се вярва на всички да им изпушват без причина???

alfaracer
26-12-2007, 12:01
Проблемът не е възникнал изведнъж на 10 коли, а просто сте разбрали че има проблем по едно и също време.Защото сега стана(много) студено.Вашите термостати си стоят леко отворени което не е проблем за през лятото, даже е добре.Но не е добре за през зимата.
Подобна е ситуацията през лятото с по-късно отварящите термостати.
По заблеяните шофьори един път прегряват двигателя сменят гарнитура и после очите им само в термометъра, и вече не подценяват проблема.

GRANDEsportivo
26-12-2007, 22:31
работата се оправя с нов!
също така температурния датчик с годините се скапва :!:

ufo77
07-01-2008, 03:55
Странно, май проблема не е в термостата, а по скоро нещо в самата охлаждаща система. Нали капачката на разширителния съд ми е обезвъздушител. Оня ден го чух да помпи постоянно, но странно няма налягане в системата като я отвия. Дали проблема ми не идва от там. Някой има ли идея какво и става? :idea: