PDA

View Full Version : Alfa 166 2.4 jtd-проблем



alfeta71
28-11-2007, 20:08
Здравейте приятели, от скоро съм в редиците на собствениците на ALFA 166 2.4jtd. Проблем ли е това, че стрелката на температурата проиграва от 80 - 90 градуса по време на движение в градско и извън градско. Съдействайте ми. HELP

EMo0o
28-11-2007, 20:53
Термостат? :shock:

pinko
28-11-2007, 21:20
Здравейте приятели, от скоро съм в редиците на собствениците на ALFA 166 2.4jtd. Проблем ли е това, че стрелката на температурата проиграва от 80 - 90 градуса по време на движение в градско и извън градско. Съдействайте ми. HELP

Абсолютно нормално. Стига да не пада под 70, нямаш никакви проблеми.

trustworthy
28-11-2007, 21:25
А ГОЛЕМИТЕ проблеми идват като ти мине над 90 :lol:

gigi
29-11-2007, 00:27
Хмм мойта не мърда от 90 застава там и край нито градско нито извънградско играе :roll:

Коки
29-11-2007, 00:29
Хмм мойта не мърда от 90 застава там и край нито градско нито извънградско играе :roll:

И моята е така.

EMo0o
29-11-2007, 10:52
Хмм мойта не мърда от 90 застава там и край нито градско нито извънградско играе :roll:

И аз съм така

търтей
29-11-2007, 10:54
а тоя датчик дето играе (или другите дето седят като нарисувани) дали показват вярно?
проверили ли сте?
:wink:

BatVas
29-11-2007, 10:57
Значи стрелката не се движи на тези 2,4 които са евро 3 , на тези с Евро 2 (136 коня ) са така стрелките.

На Киро 156 2,4 (нов термостат) също пада под деветдесет малко варира

На Гиги 156 2,4 -цата Евро 2 - също (термостата го сменя преди месец)

Моята 156 2,4 Евро 2

На Цвятко 156 2,4 Евро 2

На Пинко 166 2,4 Евро 2

Така че Търтей не сравнявай с твоята - по добре момчето да уточни с кой мотор е

търтей
29-11-2007, 10:59
васе а датчиците смениха ли като сменяха термостата? :wink:

BatVas
29-11-2007, 11:01
васе а датчиците смениха ли като сменяха термостата? :wink:

Да - нали не искаш да изкараш всичките изброени коли не наред.
Забравих и на Санто 2,4 Евро 2 и тя така. Варира си стрелката леко - на тези с Евро 3 (140 и 150 коня) си се заковава и си седи на 90.

Да напомням ли че и термостатите и датчиците са различни межди Евро 2 и Евро 3 двигателите.

търтей
29-11-2007, 11:02
де знам дали са наред
еле па по нета как да позная :lol: :lol:
просто тия датчици доста често показват глупости :wink:

BatVas
29-11-2007, 11:10
де знам дали са наред
еле па по нета как да позная :lol: :lol:
просто тия датчици доста често показват глупости :wink:

Аз досега CF3 съм забелязал че играят като се прецака трермостата иначе не мърдат.
А за CF 2 - съм забелязал че всичко е наред и леко варира стрелката.(80-90)

Така че за момчето което пита ако колата му е CF2 (да провери точно) няма проблеми ако не пада много.
Щото аз знам(виждал съм) при запецнал термос (особенно в сегашните температури) стрелката мое да падне и под 50 ако е прецакан термостата.
Ако е CF 3 - то тогава не трябва така да играе.

pinko
29-11-2007, 13:37
Верно е тва, на 136 коньовия матор стрелката си играе между 80 и 90 през цялото време.

Иначе оня ден в студа карах една като моята с явно прецакан термостат и от Милано моторс (беше на 90 гр, щото я бяхме юркали) до Орлов мост - нали е нанадолнище - стрелката падна до долу и направо се подпря на 50 грауса, все едно двигателя е съвсем студен.

alfeta71
01-12-2007, 20:33
Благодаря ви за дадената информация. Установих че при работещ климатроник, когато перките се вкючат на охлаждане температурата мърда с 10 градуса. Колата по принцип ми е 2001год. с евро 4, 103kw. Прегледах термостата и датчика за температурата в сервиз на Бош. Казаха че всичко е нормално. Проблем ли ще е ако измия двигателя, има ли опасност да се намокрят детайли от електрониката и нещо да дефектира.

EMo0o
02-12-2007, 12:36
Благодаря ви за дадената информация. Установих че при работещ климатроник, когато перките се вкючат на охлаждане температурата мърда с 10 градуса. Колата по принцип ми е 2001год. с евро 4, 103kw. Прегледах термостата и датчика за температурата в сервиз на Бош. Казаха че всичко е нормално. Проблем ли ще е ако измия двигателя, има ли опасност да се намокрят детайли от електрониката и нещо да дефектира.

Моя го миха горе в студентски град , в автомивката на Софавто с пароструйка и му няма нищо ... но момчетата които работят там ми казаха , че не смеят много много да ги мият (ако е дизел)

alfeta71
02-12-2007, 19:19
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя.

panbp2014
05-12-2007, 00:12
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина

alfeta71
05-12-2007, 20:35
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина Благодарско эа информациата.Тарся да си эакупя диск эа навигациата с карта эа Балгариа.

pinko
05-12-2007, 20:49
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина Благодарско эа информациата.Тарся да си эакупя диск эа навигациата с карта эа Балгариа.

Карти на юг от Австрия няма, никога не е имало и няма и да има. Особено за твоята, която е G2. За нея карти на изток са правени само до Австрия. Тя не подлежи на ъпгрейд, ужасно бавна е и изобщо за нищо не става - освен за преспапие. Само неприятности ще имаш, докато не и изключиш захранването, защото няма да можеш да си свериш часовника.

За навигациите G3 (след 2003 г) има някаква вероятност да се намери карта на Източна Европа от Порше (в България има 2700 км пътища само - основните магистрали Тракия, Хемус, Е80, Е79 и т.н.) и това е. Но е абсолютно безсмислено, защото тия основни пътища всеки ги знае, освен това са добре маркирани.

Просто в Порше 911 се монтира същия ICS на Siemens-VDO

Съжалявам, ако съм те разочаровал. Но приеми реалностите - ти всъщност нямаш навигация.

alfeta71
07-12-2007, 13:05
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина Благодарско эа информациата.Тарся да си эакупя диск эа навигациата с карта эа Балгариа.

Карти на юг от Австрия няма, никога не е имало и няма и да има. Особено за твоята, която е G2. За нея карти на изток са правени само до Австрия. Тя не подлежи на ъпгрейд, ужасно бавна е и изобщо за нищо не става - освен за преспапие. Само неприятности ще имаш, докато не и изключиш захранването, защото няма да можеш да си свериш часовника.

За навигациите G3 (след 2003 г) има някаква вероятност да се намери карта на Източна Европа от Порше (в България има 2700 км пътища само - основните магистрали Тракия, Хемус, Е80, Е79 и т.н.) и това е. Но е абсолютно безсмислено, защото тия основни пътища всеки ги знае, освен това са добре маркирани.

Просто в Порше 911 се монтира същия ICS на Siemens-VDO

Съжалявам, ако съм те разочаровал. Но приеми реалностите - ти всъщност нямаш навигация. Благодарско эа инфото-ще си иэполэвам телефона с навигациата която има.

alfeta71
08-12-2007, 18:30
Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина Благодарско эа информациата.Тарся да си эакупя диск эа навигациата с карта эа Балгариа.

Карти на юг от Австрия няма, никога не е имало и няма и да има. Особено за твоята, която е G2. За нея карти на изток са правени само до Австрия. Тя не подлежи на ъпгрейд, ужасно бавна е и изобщо за нищо не става - освен за преспапие. Само неприятности ще имаш, докато не и изключиш захранването, защото няма да можеш да си свериш часовника.

За навигациите G3 (след 2003 г) има някаква вероятност да се намери карта на Източна Европа от Порше (в България има 2700 км пътища само - основните магистрали Тракия, Хемус, Е80, Е79 и т.н.) и това е. Но е абсолютно безсмислено, защото тия основни пътища всеки ги знае, освен това са добре маркирани.

Просто в Порше 911 се монтира същия ICS на Siemens-VDO

Съжалявам, ако съм те разочаровал. Но приеми реалностите - ти всъщност нямаш навигация. Благодарско эа инфото-ще си иэполэвам телефона с навигациата която има. Някакво мнение эа ремаци" Гудиер" струват ли си като качество предлагат ми ги от магаэин на Алфа в София.

alfeta71
08-12-2007, 20:52
[quote="alfeta71":31murk9m]Може ли някои да ми каже каде се намира номера на двигателя. под термостата,но се вижда на половина Благодарско эа информациата.Тарся да си эакупя диск эа навигациата с карта эа Балгариа.

Карти на юг от Австрия няма, никога не е имало и няма и да има. Особено за твоята, която е G2. За нея карти на изток са правени само до Австрия. Тя не подлежи на ъпгрейд, ужасно бавна е и изобщо за нищо не става - освен за преспапие. Само неприятности ще имаш, докато не и изключиш захранването, защото няма да можеш да си свериш часовника.

За навигациите G3 (след 2003 г) има някаква вероятност да се намери карта на Източна Европа от Порше (в България има 2700 км пътища само - основните магистрали Тракия, Хемус, Е80, Е79 и т.н.) и това е. Но е абсолютно безсмислено, защото тия основни пътища всеки ги знае, освен това са добре маркирани.

Просто в Порше 911 се монтира същия ICS на Siemens-VDO

Съжалявам, ако съм те разочаровал. Но приеми реалностите - ти всъщност нямаш навигация. Благодарско эа инфото-ще си иэполэвам телефона с навигациата която има. Някакво мнение эа ремаци" Гудиер" струват ли си като качество предлагат ми ги от магаэин на Алфа в София.[/quote:31murk9m] Кажете ми эа какво служи диода на таблото до горната жабка от дясно-кога трябва да свети.

aMoHuaK
15-12-2007, 05:01
За Алармата.. като заключиш започва да мига..
като отключиш-свети постоянно докато не запалиш...