PDA

View Full Version : Помощ! Разбит картер и маслена помпа в дупка



BAS_SEEKER
01-12-2007, 13:13
Колеги здравейте,
Вчера влезнах в една огромна дупка и удари много жестоко в картера. Видимо картера му липсва цялата долна част но незнам нагоре какво e почупено. Изпадна и някаква част която имаше нещо като лопатка но незнам дали това е маслената помпа или само поплавъка. Проверих в Аутоиталия и ми казаха 508 лв. маслена помпа и 860 лв. картер. Ако някой има някакви идеи да споменава моля. Сега гледах също така че продават двигател от Фиат Купе 2.0 Турбо (оборудван) за 1500 лв. може ли да се сложи този двигател на мойта кола щото разходите са почти същите.
Много ще съм ви благодарен аок някой помогне с каквото и да е.

Поздрави
Ясен

proper
01-12-2007, 13:34
Колега провери при Италянеца за втора употреба! Безумна е тази цена да дадеш за помпа и картер...много неприятно случка иначе...
Ако ти се чака малко може да те уредиме евентуално.
Колегата Косьо в другата тема ще го продава скоро на части неговото и ако има картер......зимаш го. Но има няколко дена още докато приключи със застрахователите за да може да действа.

BAS_SEEKER
01-12-2007, 17:43
със сигурност ще изчакам защото тези пари са доста 1360 само за частите. а при кой клубен майстор ще ме посъветвам да я закарам защото има още много работи да се правят по нея - напасване на врати, уплътнения, лешене на бронята защото е сцепена, ремонт от долу щетите от дупката, боядисване на бронята и калника отзад защото е натиснат. знам че ще ми струва много и се надявам да се вместя до 2000 най много. просто толкова са ми всичките пари с които разполагам. чух че драго до сега се е занимавал много с тези неща

KaTsArA
01-12-2007, 19:43
Колега дано да се разминеш по тънко ! А за вратите и мен ме интересува защото с шофиорската врата се ебава пиши после как са минали ремонтите !

proper
01-12-2007, 19:45
ами да истина е, че Драго е добър и прилежен. Работата му е качествена. Но той е по-скоро по генерация..картера ти ....там в сервиза може и други неща по "ремонта" да ти направят. Същото (ремонта) може и при Румен в "клубния сервиз" (това е само нарицателно) и той е готин много. Виж адресите в Техническия раздел ги има!
Иначе по оптическата част на колата аз лично бих ти казал Рок&Рол сервиз...аз съм доволен и от цена и качество и сичко досега...... Те си се занимават само с боядисване и евентуално оправяне ако може на брони, калници...

Това са съвети от личния ми опит...Тези които ти цитирам съм ползвал лично и съм доволен.

BAS_SEEKER
02-12-2007, 19:12
намерих един двигател от фиат купе 2.0 турбо дали ще стане на алфата? щото цената излиза почти еднаква

leshoiad
03-12-2007, 06:54
Много ли е голямо парчето дето се е отделило. Ако не е ела в СтЗ ще те пратя при едно майсторче и ше тия лепне дупката, по-точно ше ти я изпълни. Факир!! :roll:

BAS_SEEKER
03-12-2007, 16:22
проблема е доста по-голям. направо задра и бронята и радиатора. картера се отчупи заедно с някво парче от маслената помпа (мисля че е поплавъка щото е с формата на перка) пък стара загора ми е далечко. основния проблем сега са частите

proper
03-12-2007, 23:06
проблема е доста по-голям. направо задра и бронята и радиатора. картера се отчупи заедно с някво парче от маслената помпа (мисля че е поплавъка щото е с формата на перка) пък стара загора ми е далечко. основния проблем сега са частите

В момента се опитвам да съдействам с квото мога да се предвижи въпроса на колегата Косьо и да му приключат документите по застраховката за да може да я дава вече на части както писа той. Има шанс в сряда да стане, но зависи....
Веднага след това може ако са здрави да ги отнесеш и да ги сложиш, предполагам ще се споразумеете. Той е готино момче.

Ще те държа в течение. Дано стане скоро.

BAS_SEEKER
04-12-2007, 14:37
в очакване съм

hristiqn
04-12-2007, 20:52
в очакване съм
Колега а каско нямаш ли ? Все пак ги плащат тези работи :wink:
На мен ми казаха 1 месец чакане и 500 лв за картера

BAS_SEEKER
04-12-2007, 21:09
ами имаше няколко драскотини пък и още беше с временните номера. мислех да я стегна и да я застраховам тогава :roll:

голямата риба
04-12-2007, 21:58
аз имам и помпа и картер

proper
04-12-2007, 23:38
аз имам и помпа и картер

ее супер! Уредеихме май момчето..

BAS_SEEKER свържи се непременно с Еньо (голямата риба)!!

BAS_SEEKER
05-12-2007, 09:51
дай телефон за контакт

proper
05-12-2007, 11:38
дай телефон за контакт

Пратих ти го на Лично, защото не знам дали е коректно да го пусна тука все пак ако не иска Еньо!

Raddo
05-12-2007, 12:06
Къде е тази дупка? На твое място бих се замислил и да съдя общината!
В събота и аз се метнах в една голяма дупка на Симеоновско шосе на кръстовището с бул. "Г.М. Димитров" но бях с малка скорост и едва избегнах следващата на следващия светофар на Т-образното кръстовище за Студентски град. Трябва да си търсим правата, не може постоянно да вдигат пътния данък и успоредно с това да си изкъртваме картерите и какво ли още не в разни зееши ями...
:?

BAS_SEEKER
05-12-2007, 16:59
човека каза че картера е от алфа 156 2.0 дали ще стане. аз до сега бая такива видях. изобщо от кои коли мога да взаимствам картера. ако този става веднага го взимам но ако не става кажете от кое става
Поздрави
Ясен

Novachev
05-12-2007, 17:29
Колега можеш ли да пуснеш снимка на частите от картера да видим дали наистина не може да се измисли нещо

BAS_SEEKER
05-12-2007, 21:37
сужалявам всичко е на парчета. а ето тази част в червено направо остана на асфалта

proper
05-12-2007, 22:37
човека каза че картера е от алфа 156 2.0 дали ще стане. аз до сега бая такива видях. изобщо от кои коли мога да взаимствам картера. ако този става веднага го взимам но ако не става кажете от кое става
Поздрави
Ясен

Ако Еньо е казал, че става, значи наистина става. Ако двигателя е същия (близка година, че имат малки разлики) 100% става без проблем. Отиди и го виж на живо дали е като твоя картер...

BAS_SEEKER
13-12-2007, 18:53
за момента сглобихме картера и този смукател затворихме и тръгна двигателя. сега остава да се поправи и радиатора и тоивам при бобо и драго да довърша смените НАЙ-НАКРАЯ