PDA

View Full Version : Може ли да се провери климатика на място?



idiotcho
13-07-2005, 09:28
Здравейте,
Капарирал съм една Алфа 145 1,6 боксьор :), но имам следното питане относно климатика! ( малко след дъжд качулка, но късно се сетих )

Човека от автокъщата твърди, че трябва да се допълни фреон!
Имам една позната която има Форд Фиеста и когато отишла да и пълнят фреона се окозало , че нещо си там се било разсъхнало и цената на ремонта възлиза на 350 лева :)

1.Може ли да се провери някак си този климатик без да се изкарва колата от автокъщата?

2.Като пуснах климатика той- не духаше студено а леко хладичко ако това е признак че все пак има малко фреон, вероятно може и да не се е разсъхнало:) прав ли съм или не съм :) ???

WhitePower
13-07-2005, 09:40
Мтака ! ето отговора
Ако трябва да се допълни с фреон вапроса е защо е изтекал ???
пич ако климата не бачка на място значи си приготви 500 лева а има и вероятност и никога да не тръгне

не се фащаи на номера абе само трябва да се допълни- ми да си го допълни и да ти покаже че бачка бе .
тва е иначе има едни капачки пластмасови на металните тръби , развиваш и то е като винтил на гумата цъкваш с ключ ако изсъска значе има шанс да работи ако не изсъска грам значи работата е дебела

idiotcho
13-07-2005, 09:55
Благодаря за бързият отговор!
Може и да си имаме разправия с продавача :)

Mury
13-07-2005, 10:27
Мтака ! ето отговора
Ако трябва да се допълни с фреон вапроса е защо е изтекал ???
пич ако климата не бачка на място значи си приготви 500 лева а има и вероятност и никога да не тръгне

не се фащаи на номера абе само трябва да се допълни- ми да си го допълни и да ти покаже че бачка бе .
тва е иначе има едни капачки пластмасови на металните тръби , развиваш и то е като винтил на гумата цъкваш с ключ ако изсъска значе има шанс да работи ако не изсъска грам значи работата е дебелаЗна4и това са пълни глупости дето ги говоришОрлине:1.Фреона се изпарява така 4е на около 2 години се допълва 2. Ремонта въобще не е 500 лв аз моя климатик го оправих за 250 и то със смяна на компресора.Така 4е не шашкай 4овека нека провери и той да си реши а не ти да го отказваш от колата :evil: :evil: :furious: :nono:A и дори да съска фреона не зна4и 4е ще работи климатика

WhitePower
13-07-2005, 11:00
ммдааа и на мене така ми казаха и какво изпарителя липсва в купето :)))))и кво като си намеря изпарител ще се окаже че компресора

на тва му се вика тарговски трик - САМО ТРЯБВА ДА СЕ ДОПЪЛНИ

АРЕ НЕ НА МЕНЕ ТИЯ но като купих пунтото знаех че ще бера ядове с кимата щото даже и не съсна а беше абсолиутно празна и така ммда и така се оказа липсва изпарителя в купето и на мене ми казаха САМО ТРЯБВА ДА СЕ ДОПЪЛНИ

не верваи на тия крилати фрази

а и още една
КАТО ИЗКАШ ВСИЧКИ ДА РАБОТИ - ЕТО ТИ НОВА В МАГАЗИНА

idiotcho
13-07-2005, 11:03
О да ! Тази последната съм я чувал доста пъти :D

Mury
13-07-2005, 14:10
Ако ти харесва колата я взимай климатика не е 4ак такава болка за умиране и без това като го пуснеш колата ептен спира да върви :biker: :th_up: :choice:

Dodo 155
13-07-2005, 18:51
Май момчето да си търси такава с клима, а? :crazy: :tooth: :laughing1:
Ако все пак е решил да я взима и само това го спира, да я закара в сервиза на Импас и ако кажат, че е фреон ОК, ама ако се окаже по-дебела работата, моя съвет е да не рискува :Yoda:
На пазара има много 145-ци за да си взима такава с дефекти още от 1-вия ден :wink:

Mury
13-07-2005, 20:41
Е ама ако 4ак толкова му харесва и само климата му е проблем защо не все пак баба му цял живот с климатик се е возила :crazy: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

shadow Boxer
13-07-2005, 21:14
преди да я пълнат със фреон и масло системата я пробват на вакум ако издържи 10- 20 е ок така би трябвало да прават ако пълнат направо бои през ръцете :jason2:

gigi
14-07-2005, 00:38
Аз знам следното.
1- както каза Мъри фреона на 1-2 години и се изпарява
2- като пускаш климатика ако включва компресора а той добре се чува и после и вентилатора работата не е толкова зле или ще трябва да се допълни или ще е нещо малко.
3 -ако не включва компресора има няколко причини или няма вобще фреон което е следствие обикновенно на изтичане от удар повреда и т.н или пък има някаква друга повреда я в компресора я по електрониката

Дано съм помогнал успех

а и забравих да кажа че пълнене с фреон е между 50-80лв но само ако всичко бачка и трябва да се допълни. :book:

idiotcho
14-07-2005, 10:00
Ами отново да благодаря за изчепателните мнения - днес след работа ще ходя да слушам дали се чува щракване като се пуска климатика - не бях се заслушал за това :? Ще проверя и дали съска от вентилите на тръбите и ще докладвам :shock:

Mury
14-07-2005, 10:02
Зна4и ако няма фреон няма да 4уеш щракане защото компресора има защита при липса на фреон не се пуска :tooth: :tongue: :thumbup:

idiotcho
14-07-2005, 10:32
А ако изсъска от вентилчето - значи би трябвало да има малко фреон и при такава ситуация би трябвало и да щракне?
прав ли съм или не ?

WhitePower
14-07-2005, 12:50
ми не савсем - ако изсъска значи че държи налякаге поне малко
но ако е малалял фреонът няма да се пусне ама грам
а ако не изсъска значи проблема няма да мине с допълване

Dodo 155
14-07-2005, 19:05
А бре големи сте мастери на климатиците :Tease: :tooth: :tooth:
Нека момчето си отиде в сервиза да я проверят, че после може да :dyrvo_v_kenefa: :tongue: :tongue:
Имаше наскоро една 155 мисля, че беше, с уж "малък" проблем, та се оказа компресор, но пък му излезе по-евтино на момчето, защото се случи заменяема част, която даже я имаха 2-ра употреба. Така, че най-добре в сервиза на канала :spiteful:

WhitePower
15-07-2005, 12:25
Естесвенно че сервиза ще каже наи точно
проблема е ако продавача не изка да я закара на сервиз :))

idiotcho
15-07-2005, 13:45
Продавача в момента е в Италия и за сега ще се надявам, като се върне да се съгласи да я закараме, че иначе ще си правим проблемчета :twisted:

idiotcho
15-07-2005, 15:51
Пак съм аз :)
Ами ходих, натиснах вентилчето и ...

нЕма никОй :cry:

с други думи се очертава като се върне човека да проведем един разговор от тези по-сериозните дето са! :evil:

Отново БЛАГОДАРЯ на всички които ми отделиха часто от своето време! :roll: