PDA

View Full Version : Английски - Италиански части



pent
14-07-2005, 10:31
Здравейте,

идвам сега от сервиза на Тани под моста на Драган Цанков.
Там ще сменям ангренажен ремък. И като почна да ми смята частите - там 2 ролки, водна помпа, ремъка, работата - цялото нещо ми стъпва към 300 - 300 и нещо. Първо това като цена ОК ли е?

И второто ми питане е, поръчах им да слагат италиански части защото са по ефтини от английските. Голяма ли е разликата в качеството и колко като километри да очаквам от тях?

Трето питане, крайно време е да се образовам, че за дребни неща да не давам пари по майстори. Та питането е да ми препоръчате литература? Нещо книга, наръчник, с картинки, схеми и тн.

ПС.
Имам климатроник, но не тръгва, преди седмица работеше, но сега въобще не духа. Проблема във фреона ли е, или нещо по електрониката? И как да го проверя?

Благодаря ви предварително за помоща!

MONI
14-07-2005, 10:38
Здравейте,

идвам сега от сервиза на Тани под моста на Драган Цанков.
Там ще сменям ангренажен ремък. И като почна да ми смята частите - там 2 ролки, водна помпа, ремъка, работата - цялото нещо ми стъпва към 300 - 300 и нещо. Първо това като цена ОК ли е?

И второто ми питане е, поръчах им да слагат италиански части защото са по ефтини от английските. Голяма ли е разликата в качеството и колко като километри да очаквам от тях?

ПС.
Имам климатроник, но не тръгва, преди седмица работеше, но сега въобще не духа. Проблема във фреона ли е, или нещо по електрониката? И как да го проверя?

Благодаря ви предварително за помоща!

Ooooo колега аз там като си маркирах колата и питах в сервиза то тия че ти свалат кожата.......намя смисъл взимат много....

valjo
14-07-2005, 13:26
Здравейте,

идвам сега от сервиза на Тани под моста на Драган Цанков.
Там ще сменям ангренажен ремък. И като почна да ми смята частите - там 2 ролки, водна помпа, ремъка, работата - цялото нещо ми стъпва към 300 - 300 и нещо. Първо това като цена ОК ли е?

И второто ми питане е, поръчах им да слагат италиански части защото са по ефтини от английските. Голяма ли е разликата в качеството и колко като километри да очаквам от тях?

300лв ми се струва оптимистично малко, ако ти смени всички ролки по ангренажа, водната помпа , и поне ивичния ремък.

освен това 16в туинспарковете изискват специализирани инструменти за зацепване на ангренажния ремък, и поне моя съвет е да отидеш в специализиран сервиз на Алфа Ромео - Вантотрейд или Александър ауто (ако решиш да станеш член на Клуб Алфа Ромео - БГ ще ползваш и отстъпки на споменатите места)

а смяна на филтри, масла ? това също е нещо, което трябва да предвидиш. виж си нивото на маслото в скоростите, за да няма изненади после (както стана при мен)

pent
14-07-2005, 14:56
Мисля другата седмица да отделя за смяна на филтри и масла. Какви ще ми препоръчате. Човека в Тани ми препоръчва някакви полусинтентични за 50лв.? Добра цена ли е това? А нещо специално при избора на филтър? Чувал съм че някои слагат добавки към маслата за да върви по-добре, препоръчвате ли го?

А за членството, мисля да стана член, защото наистина искам колата ми да я пипат хора които разбират. А иначе Вантотрейд убиват с цени!

Поздарви на всички!

Mury
14-07-2005, 18:25
Абе 4овек ходи в Вантотрейд да ти сменят вси4ко с истински 4асти и с истинско масло а не некви незнайни 4асти и масла :Topic-is-closed-bg: :nono: :nono: Да нема после ама те смениха тва ама........

valjo
14-07-2005, 20:28
Мисля другата седмица да отделя за смяна на филтри и масла. Какви ще ми препоръчате. Човека в Тани ми препоръчва някакви полусинтентични за 50лв.? Добра цена ли е това? А нещо специално при избора на филтър? Чувал съм че някои слагат добавки към маслата за да върви по-добре, препоръчвате ли го?

А за членството, мисля да стана член, защото наистина искам колата ми да я пипат хора които разбират. А иначе Вантотрейд убиват с цени!

Поздарви на всички!

абе вантотрейд не винаги убиват с цени, зависи как и с кой ше идеш :)
а в александър ауто е по евтино и хората си разбират от работата

алфа ромео и "кой и да е" сервиз, е едно много опасно съчетание

масло Тутела Имола пълна синтетика е един добър избор като съотношение цена/качество :)

gigi
15-07-2005, 01:37
Съвет от патил. Много внимавай кой ти сменя ремъците и ролките че аз май затова после правих ремонт. Масло е хубаво да е или тутела или селения, че алфичките са си малко капризни от към тази част. Филтрите не са много скъпи, но провери и поленовия защото обикновенно никога не е сменян. А за климатика така е трудно да се каже може само фреон да няма ама знаеш ли, отиди примерно в Импас 56 и ще ти кажат.