PDA

View Full Version : Прекъсва на 4500об/мин!



slav40
05-12-2007, 19:15
Все се каня да питам,каква е причината да прекъсва като стигне 4500 об/мин>Колата си върви нормално на газ в ниските обороти(почти няма разлика от вървенето на бензин) ,все едно не и достига газ-та ........... бях при майстора и той ми казва ,че това е газ и не е за нстъпване и ми се хили,добре приемам го тоя факт,но защо тая пущина,независимо от скоростта (извънградско) не иска да свали разхода под 10л/100км(на бензин сваля до 7.4 - 7.5). Каква е причината .......... все пак е инжекцион ,а не обикновена газова :!: :?:
Доколкото прочетох в книжката дюзите са 1.2 мм , не са ли малки за тоя двигател,предполагам,че трябва да са 2 мм!?!?!?!?

nikolaaaay
05-12-2007, 20:31
Моите дюзи са 1.8, а двигателя 1.8 ТС. Ака са ти малки дюзите нищо чудно да има проблем.

Crusader
05-12-2007, 22:12
Лоша настройка на компютъра на инжекциона /предположение/ пробвай друг да настрои компа /разбиращ/ и кажи на "майстора" да не се хили, щото вероятно си му кихнал 1500 за тоя инжекцион, а за тоя пари направо трябва да му откъснеш топките ако колата не върви добре.
Колега, как я караш тая кола че да гори 7.5 бенз :shock: , тва някак си не мога да си го представя, 10л. газ на 150 коня двигател си е нормално, а и сега горим тъй наречения "зимен" LPG, с който колите дават по-висок разход, а пък и сезона е такъв...

chico
06-12-2007, 13:26
Аз само ще добавя че може и да е от неправилно монтирана сонда в бутилката. Малко вероятно, но съм виждал на един мерцедес, автоматик 6-так, същия проблем - при "ритане" на педала минава на по-ниска предавка и не му стигаше газта... След това "майсторите" разпробиваха дюзи, докато се оказа проблм в монтажа на сондата, която черпи от бутилката...

lnd1
06-12-2007, 18:46
Каква марка ти е ГИ ? Какви са ти инжекторите (марка)?
Дай подробности за да ти се помогне ..... кой го е монтирал ...къде в България ???

slav40
10-12-2007, 18:48
Каква марка ти е ГИ ? Какви са ти инжекторите (марка)?
Дай подробности за да ти се помогне ..... кой го е монтирал ...къде в България ???
Ще проверя в книжката и ще пиша ........... !


Лятото пак си беше такъв разхода, незнам каква е била газта тогава! Градско 13-14, извънградско 10 и нагоре.


Лоша настройка на компютъра на инжекциона /предположение/ пробвай друг да настрои компа /разбиращ/ и кажи на "майстора" да не се хили, щото вероятно си му кихнал 1500 за тоя инжекцион, а за тоя пари направо трябва да му откъснеш топките ако колата не върви добре.
Колега, как я караш тая кола че да гори 7.5 бенз :shock: , тва някак си не мога да си го представя, 10л. газ на 150 коня двигател си е нормално, а и сега горим тъй наречения "зимен" LPG, с който колите дават по-висок разход, а пък и сезона е такъв...

Ами карал съм я нормално 90-100 - не повече .......... и разход от 7.3до 7.5.
Когато карам по магистрала е около 9 на бензин поддържам си 130км/ч.Някъде и до 2++км/ч се стига ,но за кратко!

Crusader
10-12-2007, 21:59
9 вече по близо до рабиранията ми за 2.0 TS...а пък как имаш нерви да караш с 90...аз не мога така /ма то си личи и по актовете ми де :wink: /
За справка 1.4 TS с 100 гори към 7/100 - бензин :!:

tipo1960
12-12-2007, 18:38
Може от някъде и да ти пада налягането на горивото/газта/,мирише ли на газ ,отвори капака и провери.Също сутрин преди да я запалиш,отвори капачката на разширителнея съд,ако изсъска имаш пропуск,и пак ще трябва да ходиш при майстор.С една гъба с пяна си провери дюзите и съединенията за пропуск на газ.

slav40
13-12-2007, 14:13
9 вече по близо до рабиранията ми за 2.0 TS...а пък как имаш нерви да караш с 90...аз не мога така /ма то си личи и по актовете ми де :wink: /
За справка 1.4 TS с 100 гори към 7/100 - бензин :!:
Споко и аз от половин година карам без талон(нямам точки) .За маршрута София Разлог ,няма как да карам с повече от 100,защото си е натоварено и всеки се влачи............... иначе по магистралата е съвсем друго .............. ,но със скорост до 100 повече от 7.5л/100км не ми дава ..... :wink:


Валентинчо,не мирише на нищо ,майстора ми се хилеше като олигофрен като му казах ,че прекъсва на 4500об/мин.Каза ми ,че газта била за икономия не за високооборотно каране ,това беше на първата седмица след като сложих газта,от тогава не съм ходил вече 4-5 месеца.......Още съм в гаранция.Според мен проблема е в дюзите(че са по-малки) и немогат да "смогнат".Колко време отнема смяната на дюзи(от 1.2мм на 2.0мм) и какво да му кажа на тоя майстор,за да не ме убеждава ,че това което е направил е правилно ......... !?!?! Неможе да има разлика от 3 литра на 100км м/у бенз. и газ...... :?
Като се пооправи времето тия дни ще направа опита с пяната ... :wink:

tipo1960
13-12-2007, 22:08
Славчо, тоя майстор голям шмешник,газта не била за викооборотно каране,тоя виц за пръв път го чувам.А дюзите се сменяват супер лесно,за 20-тина минути,четирите.Днес и брат ми каза че му прекъсвала във високите обороти,може и газта да излезе.Не може за 1 месец,всички ГИ,да дадът един и същ проблем.

Stefan84
14-12-2007, 10:21
А свещите как са :roll:

tipo1960
14-12-2007, 11:23
А свещите как са :roll:Първо свещи,дебитомер и ламбда сонда проверявахме.

Stefan84
14-12-2007, 14:16
А свещите как са :roll:Първо свещи,дебитомер и ламбда сонда проверявахме.
Защото и мойта на 4000 оборота спира да се набира :? и тъй като не съм сменял свещи от както съм я купил вече 6 месеца и затова си мисля , че може и от там да е :roll:

slav40
14-12-2007, 17:00
Моята е с тоя проблем откакто е сложена газовата ............ слагал съм на какви ли не места газ .... все едно и също .............

Stefan84
14-12-2007, 17:58
Аз мойта така я взех с метанов инжекцион и нямаше никви проблеми до скоро, но сега това кадето спира на 4000оборота ми се струва че или свещи (по - вероятното) или дебитомер :roll: но трябва да се види като имам време :wink:

tipo1960
14-12-2007, 18:18
Друг майстор който поставя ГИ,ми каза това няма оправяне :shock: ,накарах го да обясни защо-ми ей така няма управяне-,и това било.Има някакъв проблем,и ако се открие от какво е ,защо да няма управяне.Три ГИ слагал на една кола и все същия проблем давала. :idea:

Crusader
14-12-2007, 18:53
Значи не е от ГИ а от "майстора" впрочем както и в останалите 99% от случаите.
Добре бе питам аз, тоя човек е там за да се учи на твоята кола ли :?: :?: :?: ще слага 3 ГИ-та, то по метода проба-грешка и баба може да слага ГИ.

Сменяй "майстора" колега и то много бързо

tipo1960
14-12-2007, 18:59
Значи не е от ГИ а от "майстора" впрочем както и в останалите 99% от случаите.
Добре бе питам аз, тоя човек е там за да се учи на твоята кола ли :?: :?: :?: ще слага 3 ГИ-та, то по метода проба-грешка и баба може да слага ГИ.

Сменяй "майстора" колега и то много бързоСъгласен съм с теб че е майстора,ама няколко човека с един и същ проблем обиколихме всички майстори и нищо.Първо ги закачихме за проверка на бензин,и от там при газаджиите,и гадното е че всичко показва че е добре,а колите прекъсват във високите обороти.

chico
14-12-2007, 20:22
Абе аз може и да ви подразня, но пак ще кажа, ако имате драми със сондата в бутилката (като запушено филтърче в края й например, или лошо позициониране), губите приток на газ точно във високите обороти... Ако сте сигурни, че изпарителя и дюзите са достатъчни за киловатите на двигателя, това е доста възможен проблем... Успех.

vania-pa6ova
14-01-2008, 21:31
дузите не е задалйително да се сменият просто мойе да се разпробият на 1.8 _ 2мм SLAF4O МИСЛИЯ 4Е ТИ Е ОТ ТАМ ПРОБЛЕМА БРАТЛЕ :wink:

Xtrime7
14-01-2008, 23:12
Моята от както исложих ГИ започна да се усеща разстройване(хиляди настройки и след няколко месеца и пак се разбутва)Започна страшно много да ме дразни,и започнах да търся проблема в бензина.Изсписва ми 2 грешки от както я взех и съм склонен да се съмнявам в тях(TRA-адаптивен параметър И интегратор на кислородният датчик).Ще пробвам още няколко вариянта и май ще се замисля за колата.Ааааааааааа забравих да спомена че пробвах при БОБО с консултация по телефона ,но за 2та грешка ми каза че сондата е заминала(пък съм я сменил с нова оригинална240лв)така че леко е прихвален БОБО.Скоро ще разберем какъв е ОБЩИЯТ ПРОБЛЕМ.

slav40
15-01-2008, 19:02
От разтояние с тия симптоми се очаква такава да ти е повредата ............. като човека не ти е видял колата,не го обвинявай за "прехваленост" - никой никъде не е написал ,че е врачка,за да познае по телефона!

Не че го защитавам,но това не беше смислено от твоя страна!
ПРИМЕР: Обаждаш ми се и ми казваш,че колата ти дърпа на ляво или дясно ,аз съответно ти казвам/предполагам,че колата ти е за регулиране на предницата,оказва се,че си я регулирал преди седмица,в последствие се оказва ,че си имал мека гума и заради моята прогноза аз съм АМАТЬОР!
Вариянти има мнооого ................... но дадено заключение не прави даден човек Хаматьор :lol:

Xtrime7
15-01-2008, 22:03
ДА но човекът като чу марката и каза какви са и проблемите,без дори да чуе какви грешки има.А след това като ги чу ми каза какво е заминало(ланбда сонда и твърди че е зацепена неправилно)Лично съм броил 280лв за ЛС-и сменил,и също така зацепил с петички.Е КАЖИ МИ ТОГАВА КАК НЯМА ДА СЕ ЯДОСАШ,поне да каже че незнае и се приключва.СОРИ НА ОБИДЕНИТЕ И ЗА РАЗСТЯГАНЕТО.

Xtrime7
15-01-2008, 22:07
ЛЕКО МИ СЕ РАЗМИНАВАТ ЦЕНИТЕ ПО СОНДАТА, НО БЕЗ ДА ИСКАМ(240лв)

pr_00f
15-01-2008, 23:58
Кое си зацепил колега с петички ламбдата ли или ангренажа че нещо не можах да стопля.
Иначе Славчо е прав има си често срещани проблеми и често срещани решения. А това че сондата ти е нова ни най-малко не е гаранция че работи. Тук във форума не са били едно или 2 оплаквания за неправилен модел на сонда инсталирана на колата , па то било излизало по каталога на Бош еди кво си и прочие шитс.. Е да ама стават грешки. Може и да е дефектна.
А за диагностика по телефона можеш да ми се обадиш и на мен, мнго съм добър а си купих наскоро едно кило зрял боб и сега тренирам усилено.
Без лоши чувства :)

Xtrime7
16-01-2008, 22:09
Аз пък гледам на ЖЕНСКИ ГАЩИ.

pr_00f
17-01-2008, 10:52
Я сподели какво познаваш по тях, ама по - бързо преди да ни е надушил мародеро че ще ни базстиса всички мнения :lol:

Crusader
17-01-2008, 14:57
Ей ся ва оправа, гиди спамери ниедни....

И нема плюете по Бобо, тва последното сериозно.

Xtrime7
18-01-2008, 22:03
За БОБО се съгласявам.Пък за гащичките;ще ти кажат доста за собст....зависи какво има на тях(ако има нещо).

zaryto
15-02-2008, 17:25
Моята е 1.6 боксер с АГУ и по същия начин на 4000 оборота забива муцуната.От какво може да е?Преди не правеше така. :cry:

GRANDEsportivo
10-04-2008, 00:22
ми така е ТЕ ТЕ така ТЕ с тоя ГИ , нема начин

Stefan84
10-04-2008, 10:42
и при мен преди си набираше до 6000 оборота, но СЕГА :shock: само до 4000 и защо така... :roll: още не съм разбрал 8)