PDA

View Full Version : проблеми сутрен с оборотите



rumen
14-07-2005, 10:33
здравейте всички маняци на алфа :wink:

имам проблеми сутрин като запаля колата цялата тресе и губи обороти до като не трагна. и като давам гас нещо пука като че ли някаква клапа иска да се отвори.
всъщност моята алфа е с газова система чесно казано много съм доволен с 10 лв. минавам 150 км. и дори по хубаво работи на газ, но сутрин ми прави проблеми, някои имал ли е същият проблем.

и за газта нещо чувствам се като кола обиец, но вече направих с алфата 11 000 км. и по мои сметки съм спестил към 900 лв. за гориво което не е малко за 4-те месеца от когато е имама. смятам че с такива спестявания за такова време мога да си покривам всякакви ремонти причинени от карането на газ.

колата ми е 145 1.6 боксер.

hf hpe
14-07-2005, 11:49
проблемите са при работа на газ, на бензин или и при двата случая???

rumen
14-07-2005, 12:04
значи сутрин като запаля на бензин колата започва да тресе цялата дори се опитва да загасне а през това време ако включа на газ веднага гарми ако се сеща6 за какво ти говоря.


аааа и о6те не6то много лесно се мокри при дъжд и започва да работи като трактор преди това имах сеат с който нямах такива проблеми при дъжд, вчера дори едвам е прибрах след като минах по бързо през един гьол при всички ли е така

Bobo
14-07-2005, 14:13
Не е така при всички просто имаш оголени кабели. Газовата ти уредба е обикновенна (не инжекцион) което значи че в скоро време ще караш само на газ понеже всички датчици ще бъдат извън строя от газта. Проблемите ти сутрин идват от смучене на въздух след дебитомера - което означава че или имаш спукана тръба или газаджийте са си оставили ръцете.

Mury
14-07-2005, 17:31
здравейте всички маняци на алфа :wink:

имам проблеми сутрин като запаля колата цялата тресе и губи обороти до като не трагна. и като давам гас нещо пука като че ли някаква клапа иска да се отвори.
всъщност моята алфа е с газова система чесно казано много съм доволен с 10 лв. минавам 150 км. и дори по хубаво работи на газ, но сутрин ми прави проблеми, някои имал ли е същият проблем.

и за газта нещо чувствам се като кола обиец, но вече направих с алфата 11 000 км. и по мои сметки съм спестил към 900 лв. за гориво което не е малко за 4-те месеца от когато е имама. смятам че с такива спестявания за такова време мога да си покривам всякакви ремонти причинени от карането на газ.

колата ми е 145 1.6 боксер.А бе незнам след време дали ще можеш да покриваш ремонтите :calc: :book: :dunno:

Dodo 155
14-07-2005, 19:20
Не е така при всички просто имаш оголени кабели. Газовата ти уредба е обикновенна (не инжекцион) което значи че в скоро време ще караш само на газ понеже всички датчици ще бъдат извън строя от газта. Проблемите ти сутрин идват от смучене на въздух след дебитомера - което означава че или имаш спукана тръба или газаджийте са си оставили ръцете.
Съгласен съм с колегата Бобо :wink: Но смени и свещите, тогава ще си сигурен, че по тоците няма проблем и ако газаджиите не са си оставили ръцете, ще си караш спокойно :wink:

rumen
15-07-2005, 10:53
аз не казвам че колата ми не варви просто сутрин нещо и става
дори днес нямах проблем запалих си я и беше спокойна
но в дъжд нещо се мокри

Милен
18-07-2005, 19:27
Провери си буксата за датчика на въздуха (ламбда сонда ли беше , нещо такова). Първо само я разклати и виж сменя ли оборотите , ако е така , корозирала е , почисти я и си ок.

Mury
18-07-2005, 20:11
Ламбда сондата не е дат4ик за въздух а сензор който мери изгорелите газоове и според тях коригира горивната смес а този дат4ик за който говориш най0вероятно имаш предви мотор4ето за празен ход :wink: :wink: :wink:

umax
18-07-2005, 20:40
Щом гърми начи КАБЕЛИ и СВЕЩИ :drums:

Милен
19-07-2005, 17:12
Щом и гърми , може и вода при свещите да има

MONI
19-07-2005, 17:27
Щом и гърми , може и вода при свещите да има

Ами да аз имах такъв проблем.....

Bobo
20-07-2005, 01:25
Щом и гърми , може и вода при свещите да има

Ами да аз имах такъв проблем.....

На боксера вода при свещите :screwy: :?:

Провери си свещите и ако не са в час ги смени ма не ми се вярва да не са в час :flirt: