PDA

View Full Version : Газова уредба Ловато на Типо 1.4 и.е. ?



valjo
14-07-2005, 16:35
мнения, препоръки ?

потенциални проблеми, съвети при експлоатацията ?

Dodo 155
14-07-2005, 20:28
мнения, препоръки ?

потенциални проблеми, съвети при експлоатацията ?
Нека да е с вакумен изпарител, върви повече :wink: Иначе електрическия е по муден :hehehm:
Мотора е моноинжекцион и няма да има проблем с гърмежи, а марката ЛОВАТО е много подходяща, защото е много лесна за центроване и е стабилна :wink:
Не се лъжи на разни емулатори и ламбда контроли, това са си трикове за да ти вземат парите :wink:
Аз карах Уно-то с ЛОВАТО (вакумно) и бях много доволен. Беше даже същия мотор - А160.
УСПЕХ!

п.с. И да не сложите зареждачката на калниците някъде :evil: да надупчите като сирене ламарината :chair: Сложете го някъде долу на бронята, после по лесно се възстановява, а и пластмасата не гние :wink:

valjo
14-07-2005, 21:21
много благодаря за компетентното мнение :bowdown: :respect:

Venci
15-07-2005, 12:02
Добре де, ами зимата като се заледи цялата броня не е ли кофти да зареждаш? В багажника не е ли по-добре?

alf
15-07-2005, 12:03
ами със запалката размразяваш :torch:

Venci
15-07-2005, 12:09
:offtopic: Със запалка ще размразиш наведнъж броните на всички коли наоколо :choice: :crazy: :hehe: :lol:!

MONI
15-07-2005, 13:39
:offtopic: Със запалка ще размразиш наведнъж броните на всички коли наоколо :choice: :crazy: :hehe: :lol:!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :static: :static: :static: :Suicide:

Dodo 155
17-07-2005, 18:30
Добре де, ами зимата като се заледи цялата броня не е ли кофти да зареждаш? В багажника не е ли по-добре?
Мойта зареждачка е там и не съм имал проблем до сега :wink:
Когато е вътре е по-кофти (според мен) защото 30мин. след зареждане смърди на чесън и не ми се кара с отворен багажник докато се изветри :D
Но както си решат хората, важното е да не си дупчат ламарините, защото това е много голяма ПЕРВЕРЗИЯ с колата :evil:

75 2.0 turbo
20-07-2005, 01:59
мнения, препоръки ?

потенциални проблеми, съвети при експлоатацията ?
Нека да е с вакумен изпарител, върви повече :wink: Иначе електрическия е по муден :hehehm:
Мотора е моноинжекцион и няма да има проблем с гърмежи, а марката ЛОВАТО е много подходяща, защото е много лесна за центроване и е стабилна :wink:
Не се лъжи на разни емулатори и ламбда контроли, това са си трикове за да ти вземат парите :wink:
Аз карах Уно-то с ЛОВАТО (вакумно) и бях много доволен. Беше даже същия мотор - А160.
УСПЕХ!

п.с. И да не сложите зареждачката на калниците някъде :evil: да надупчите като сирене ламарината :chair: Сложете го някъде долу на бронята, после по лесно се възстановява, а и пластмасата не гние :wink:еееее направо онемях!!! А бре додо 155 кои ти каза 4е това са разликите между електри4еския и вакуумния ИЗПАРИТЕЛ ??? И защо си мислиш 4е въпросната кола не се нуждае от емулатори ???

valjo
20-07-2005, 02:29
еееее направо онемях!!! А бре додо 155 кои ти каза 4е това са разликите между електри4еския и вакуумния ИЗПАРИТЕЛ ??? И защо си мислиш 4е въпросната кола не се нуждае от емулатори ???

ок де , кажи какво ти е мнението ? какво да се направи за да няма проблеми ?

75 2.0 turbo
20-07-2005, 19:56
еееее направо онемях!!! А бре додо 155 кои ти каза 4е това са разликите между електри4еския и вакуумния ИЗПАРИТЕЛ ??? И защо си мислиш 4е въпросната кола не се нуждае от емулатори ???

ок де , кажи какво ти е мнението ? какво да се направи за да няма проблеми ?ми то се подразбира бре трябва ел. изпарител и емулатори разни там

Dodo 155
30-07-2005, 14:03
... еееее направо онемях!!! А бре додо 155 кои ти каза 4е това са разликите между електри4еския и вакуумния ИЗПАРИТЕЛ ??? И защо си мислиш 4е въпросната кола не се нуждае от емулатори ???
Не искам да споря с теб, но както споменах Уно-то си го карах с вакумен 3г. без никакъв емулатор :!: Все едно бе карбуратор. Вървеше повече отколкото на бензин и харчеше 11-12/100 градско, което за вървежа си беше перфектно. Мотора на моето Уно беше същият като на това Типо :idea:
Малко след като го продадох, мацката която го караше се оплака, че не вървяло на ГАЗ. Отишла при "майстори" газаджии и те махнали вакумния и сложили ел.изпарител. Сложили и емулатори + стъпков мотор и и казали, че така ще харчи по-малко от на бензин и ще върви повече :lol: :lol: :lol: Нали се досещаш какъв е бил ефекта :?:
1. Колата почнала да харчи 14-15/100.
2. Спряла да върви като хората.
3. Много трудно палела на ГАЗ (преди интервенцията, палеше на 1/4 оборот независимо от температурата).
4. Пичовете изгорили помпата за бензина при монтажа на емулатори и др.екстри.
В момента Уно-то пак се движи, но без "екстрите" и с вакумен изпарител, като е с нова бензинова помпа :wink: Проблема с вакумния изпарител бил спукана мембрана, а тя не струва над 400лв. колкото е излязло цялото удоволствие на мойта позната :wink:
Сигурно си прав, че се слага ел.изпарител на моноинжекцион и емулатори, но специално на този мотор няма нужда, става по-зле - от личен опит правя заключението :wink: