PDA

View Full Version : Алфа Ромео 145, 1.4, 16V, Twinspark



profesore
10-12-2007, 12:07
Здравейте колеги, аз от скоро съм фен и достоен собственик на Алфа 145, 1.4, 16V, Twinspark от '98г. та въпросът ми е следния, искам да я заведа на майстор за да ми монтира АГУ, но ме е малко страх данеби да се развали двигателя на моята любима първа колица. Ако някой знае нещо повече за този вид двигатели и по скоро за монтиране на Агу, ще ме устрои и цена горе-долу, благодаря за полезните Ви съвети предварително. :roll:
Попринцип следя редовно вашите теми, но никаде не открих коментари за позтавяне на АГУ на моя тип двигател !!!

Crusader
10-12-2007, 21:56
ГИ е твоята уредба колега, може и конвенционална, но ще имаш ядове /зависи/ а и разхода на ковенционалната зимата е 14-15 градско и 9-10 на дълго /карал съм такава/.
С хубав ГИ ще имаш 11-13 градско и 8-10 навън, пари са си обаче 1000+ лв.
И вземи ГИ с 4 инжектора а не с 1!

profesore
11-12-2007, 01:42
Благодаря колега за съветите, но каква е разликата при 1 и при 4 инжектора, в смисъл повече мощт или намаляне разхода. Но съм ти много благодарен за съвета... :bored: и от какво за виси и какви проблеми може да възникнат при конвенционалната, съжалявам за дългите въпроси но тази тема ме изключително интересува.

Crusader
11-12-2007, 21:12
По точно дозиране на горивото, от там икономия и повече мощност.
При конвенционалната понякога има детонации /противопоказни за дебитомера и въздуховодите/ разхода е по-висок /средно с литър и половина/ понякога самоволно мени настройките /то и ГИ го прави де/ иначе предимството е по-ниската цена, която не си струва ако минаваш по 15-20 К км. на година, икономията от тези 1.5 литра на ГИ ще ти ги избие.
Ако ти се намират финанси, вземи марков ГИ.
Успех!

profesore
11-12-2007, 22:57
Днес ходих до майстора, и той ми каза че трябва да си сложа оредба със газов инжекцион, търсими 1300лв, намерих една с четири инжекциона и с някакъв изпарител голям колко свит юмрук, тези неща са от катастрофирало браво и има от алфа бохер втора употребе и ми ги предлагат за 170лв заедно със ботилката, абе всичко за да си направя колата на газ, дали няма да е по добре да си взема втора ръка и майстора да ми я монтира, или да дам 1300 според теб кой е по добрият вариант :? Разгледай снимките на двигателя и ако разбираш от тея работи малко коментарче... БЛАГОДАРЯ ТИ

Crusader
12-12-2007, 08:46
Ами то всичко е според "зависи" ако състоянието на уредбата от катастрофиралотот Браво е добро, вземи нея, дай поне малко перце за да се хвана за нещо, състояние на уредбите, пробег, производители... "майстора" ще се навие ли да ползва уредба втора ръка и има ли с какво да я настрои после /имам в предвид има ли софтуера за този тип ГИ/

Това за гумените маншони е глупост, ако се монтира обикновена АГУ и се сложи кихаща клапа или друг вид клапа, тези маншони при детонация не излизат - карах такава 3 години, сега същата кола я кара мой колега, детонации е имало, но най лошото което е ставало е да се скъса гумата на клапата /и то от остаряване/ но пак казвам за да няма ядове ГИ, може и с конвенционална, но с нея след 2-3 г. ще си "специалист по АГУ" /както навремето с Москвича, щом си карал такава - си годен за механик :lol: :lol: :lol: /