PDA

View Full Version : Въпрос за покупка на ГТВ (98-99г.)



ravanelli
11-12-2007, 23:36
Момчета,досега не съм имал Алфа и съм решил да си купя GTV,модел 98-99.В гаража имаме една "бутикова" S.Z.,която съм карал точно 3 пъти,но тя определено не е за БГ пътищата.искам да знам какъв разход има двигателя 2.0 и какво най-често се разваля по колата,изобщо струва ли си парите,които иначе не са много за кола 98-99 година.Иначе изглежда супер,особено с тоя кожен салон...спортната кола,която бих карал с удоволствие

PROPER
Колега разделих мнението в отделна тема, защото в "ремонти и цени" не и беше местото!

proper
11-12-2007, 23:51
Сега да ти отговоря вече отделно от модераторското :)

Разхода зависи много от стила ти на каране.
Може да бъде ако всичко е ок и 12л., а може да е и 16л. при по сериозно каране, че дори и отгоре...зависи от теб. Има не малко писано по темата и ако ползваш търсачката ще намериш доста.
Колата е прекрасна.
Ако е пазена от предишния собственик няма да имаш особени грижи.
Аз лично не мога да отлича нещо да има характерно да се чупи.
До някъде нашите пътища съсипват окачването, но не е нещо изразено...съвсем в нормите. Дори е по здраво от доста "популярни" марки в БГ.
Задното окачване наистина много добро. Скъпо е (ако сменяш с нови носачи), но има лек за него, с скойто излиза ефтино цялата смяна.
Има писано доста по темите. Можеш да го намериш. Има и цени споменати.

Обича добрия бензин. С кофти бензин се спъва ужасно. Аз ползвам 95% от зарежданията си ЕкоЕлда 100 октана и колата си лети.
Иначе по двигателя всичко е като при другите Туин Спаркове.... но ако имаш късмет с предходния собственик, а и ти си я гледаш....всичко е супер!

В Пловдив има вече доста колеги с ГТВ-та и мисля, че направо можете да се видите и да ти споделят на живо.

glavnia
12-12-2007, 12:19
Това е един спортен и много красив автомобил, който си заслужава всяка стотинка хвърлена за него. Запомни, че освен него трябва да имаш още един автомобил, обаче. Аз съм от Пловдив и мога да кажа, че имам определени маршрути, по които се движа. Тази кола е много деликатна откъм пътната настилка. Бул. "В. Априлов" е паваж и там въобще не минавам, на пожарната има спящи полицаи, там винаги застъргва отдолу, има и други места, но трябва много да изброявам... Едва ли италианците са си мислили, че може да има някъде по света пътища като нашите..., май само в Румъния са по-зле, но там не съм виждал досега такава кола :). Страното е, че досега не съм правил нищо по ходовата час, изглежда много здрав и стабилен автомобил, но хвърлих доста пари по двигателя и обслужване. Иначе модела си е супер и нямам намерение да се разделям с този автомобил. Това е една голяма любов, жалко обаче, че пътищата ни, са такива. Интересно е още, че стават и много "захапки" с други спортни коли по улиците, като те видят с тази кола всички искат да се дърпат с теб. Има много таратайки, направени и накипрени да изглеждат резачки, Алфата си е такава заводско, а и на финала винаги финишира първа.

KaTsArA
14-12-2007, 10:12
Аз живея до тета и тук е здрав паваж ,така че слагай малко по - високи гуми и внимаваи че завиването изисква внимание
На мен ми гори с добро каране и напълно обслужена 11/100 но като и задавам шамари чат пат гори и към ~ 13,14 ! успех с покупката и пиши след това да я видим :naughty:

DanewRomeo
14-12-2007, 14:56
Аз живея до тета и тук е здрав паваж ,така че слагай малко по - високи гуми и внимаваи че завиването изисква внимание
На мен ми гори с добро каране и напълно обслужена 11/100 но като и задавам шамари чат пат гори и към ~ 13,14 ! успех с покупката и пиши след това да я видим :naughty:

Ти не я продаде твоята?

dilian alfa gtv
14-12-2007, 17:52
виж в галерията алфата на dilian alfa gtv може са разберем нещо.по колата всичко е ок.

KaTsArA
14-12-2007, 21:32
Аз живея до тета и тук е здрав паваж ,така че слагай малко по - високи гуми и внимаваи че завиването изисква внимание
На мен ми гори с добро каране и напълно обслужена 11/100 но като и задавам шамари чат пат гори и към ~ 13,14 ! успех с покупката и пиши след това да я видим :naughty:

Ти не я продаде твоята?


като и слжа сега 18-ки мисля че няма да има по красива и да я махна скоро ! :loveeyes: