PDA

View Full Version : Печка



milko_166
13-12-2007, 15:32
Здравейте колеги.Забелязах не6то отдолу на колата,което прелича на печка за отопление на купето.На нея пи6е Webasto.Питането ми е следното:наистина ли е пе4ка това и ако е как се задейства защото има една тръбичка която отвежда изгорелите газове която не е почерняла с работата си,и незнам дали изобщо е работила.Как да я стартирам за да проверя.Благодаря ВИ.

pinko
13-12-2007, 16:08
Здравейте колеги.Забелязах не6то отдолу на колата,което прелича на печка за отопление на купето.На нея пи6е Webasto.Питането ми е следното:наистина ли е пе4ка това и ако е как се задейства защото има една тръбичка която отвежда изгорелите газове която не е почерняла с работата си,и незнам дали изобщо е работила.Как да я стартирам за да проверя.Благодаря ВИ.

Виж тая тема и ако нещо не ти е ясно, питай.

Вероятно имаш неавтономна печка, срещу около 400-500 лева може да я направиш автономна, а срещу още 900 лева може да си монтираш и система за дистанционно управление. Аз го направих и препоръчвам на всеки.

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15761

Ето така изглеждаше Алфата при -5 градуса сутрин, след като е валял сняг - и как изглежда Фиатчето.

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Webasto/IMG_4106.jpg

milko_166
13-12-2007, 16:37
Благодаря ти колега,но мисълта ми е след като я имам как да я стартирам да работи,няма как да са я сложили без управление.Или може би се пали автомати4но като падне температурата под 0 градуса.

pinko
13-12-2007, 16:43
Благодаря ти колега,но мисълта ми е след като я имам как да я стартирам да работи,няма как да са я сложили без управление.Или може би се пали автомати4но като падне температурата под 0 градуса.

Твоята е неавтономна, без електроника и циркулационна помпа за антифриза - пали се и се гаси автоматично, само за да подгрее по-бързо антифриза, когато е студено, НО САМО ДОКАТО ДВИГАТЕЛЯ РАБОТИ. Освен това вероятно е за профилактика (~240 лева), трябва да сменят някои консумативи - и тогава не пали даже и когато е студено.

Както ти написах по-горе, срещу 400-500 лева може да я ъпгрейднеш до автономна с часовник, а срещу още 900 може да си я направиш с дистанционно.

Пробвай утре сутринта, когато е около нулата - запали двигателя и погледни под колата - в момента на паленето на печката изкарва през ауспухчето малко черен дим, после, като врезе в режим, не би трябвало да пуши.

Ако не запали, значи е за ремонт/профилактика.

milko_166
13-12-2007, 20:03
ок много ти благодаря.А за профилактика непременно ли да идвам до София,защото съм от Плевен.

code
13-12-2007, 23:03
Това е страшна глезотийка и много ми хареса, ама за 3000лв ще сложа един циганин по чорапи да я духа цяла нощ със сешоара :o

AlfaRomeo
15-12-2007, 13:50
~pinko мноого добре изглежда Алфата за тази температура и за този сняг където има на Фиатчето :shock:

ЗМЕЯ!
13-11-2008, 01:09
Пинко забелязъл съм, че Рекстъна ми адски бързо вдига работната си температура буквално за 1-2 км.

Двигателя е на Мерц. 2.9 TDI и силно се съмнявам, че заводски има неавтономна печка, ти как мислиш?

pinko
13-11-2008, 01:20
Пинко забелязъл съм, че Рекстъна ми адски бързо вдига работната си температура буквално за 1-2 км.

Двигателя е на Мерц. 2.9 TDI и силно се съмнявам, че заводски има неавтономна печка, ти как мислиш?

110% има неавтономна печка. Тоя матор го познавам добре, баща ми преди време имаше Мусо 2.9 - побира 9,5 литра масло и 11 литра антифриз - през зимата без печка няма загряване :furious:

ЗМЕЯ!
23-11-2008, 11:03
110% има неавтономна печка. Тоя матор го познавам добре, баща ми преди време имаше Мусо 2.9 - побира 9,5 литра масло и 11 литра антифриз - през зимата без печка няма загряване :furious:

Силно го подозирах тоя Рекстън ейй :) не е възможно един мотор да загрява толкоз бързо, още повече двг с такива размери...
Мерси за просветлението Пинко... :thumbup:

Само да те питам, предполагам, че тази печка може да се преструктурира в автономна, а как мислиш?

rodeff
26-11-2008, 15:24
Само да се включа и аз :-)
Аз си взех модул за палене на колата от дистанционното. Също може да му се задава и в колко часа да запали колата.
Това е комлект аларма и модул за палене. Цялата глезотиика ми излезна $ 75.00 плюс доставка към $30.

Има ги в ebay. китайските са. Има и по-скъпи и бих казал че си заслужават, но аз минах ефтино.
Запалена кола на място гори колкото печката, и върши същата работа :-)
Подарих и на един приятел и е много доволен, той е с 164 бензин/газ.
Няма отказване.
Ето и линк на това което аз си взех: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-Long-Range-FM-LCD-2-Way-Car-Alarm-w-Remote-Start_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a570Q7c66Q3a 2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1308QQ_trksidZp3286Q2 ec0Q2em14QQhashZitem230304195219QQitemZ23030419521 9QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

На дистанционото показва дали колата е запалена, ако случайно се включи алармата ви писка и показва каква е причината. Отваряне на багажника си има, плюс че можете да си настроите да включва някои аксесоар, като нагряването на задния прозорец.

Да добавя и че срещу смешна сума можете да си вземете и модул за вдигане/сваляне на прозорците автоматично.
Не е най-добрата, но за тези пари няма какво да се коментира.
Линка който съм дал е на друг продавач и е малко по-скъпа, но и сами може да се поровите :-)


Ето линк и към други подобни:
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m38.l1311&_nkw=2+way+remote+start&_sacat=See-All-Categories

rodeff
26-11-2008, 15:31
И последно:
четете какво пише, има и същите които са без модула за палене, само алармата с дистанционите, така че, четете внимателно.

pacho_kardana
26-11-2008, 17:37
Ей т'фа е екстра голяма глезотийка

pinko
26-11-2008, 20:31
И последно:
четете какво пише, има и същите които са без модула за палене, само алармата с дистанционите, така че, четете внимателно.

Когато работи на празен ход, JTD-то изстива, а не загрява. Факт.

Пробвай при минус 7-8 градуса и загрял двигател да пуснеш яко парното и глей кво прави стрелката.


Лично аз съм правил проба - при минус 10 запалих двигателя и след 50 минути още не беше отлепил стрелката от първото деление.

nightroller
27-11-2008, 00:00
хммм. моето змейтиди е в некъф паркинг в кв. Лагера ... начи като го запаля на 5-6 минута почва да духа топло на прозорците ;) седалките се стоплят на 5 минута :) но дига тепричър до около 75 градуса за около 10 -15 мин. докато изляза от квартала :) (Лагера) сега не знам.... преди съм имал бензиново Ренде Модус, което загряваше за около половин ден - хммм - Алфата ме кефи!!!!!!

Lucky
28-11-2008, 10:19
Къде в лагера живееш,че и аз съм там.????

trustworthy
28-11-2008, 10:31
...Лично аз съм правил проба - при минус 10 запалих двигателя и след 50 минути още не беше отлепил стрелката от първото деление.

И аз съм правил абсолютно същия експеримент. Същата работа. Без натоварване на двигателя, може да свърши нафтата, но няма да дигне температура

nightroller
28-11-2008, 20:08
Къде в лагера живееш,че и аз съм там.????

ами аз не живея в Лагера - живея до Пирогов, но колата беше на паркинг зад бл. 36 до вчера :) м/у другото аз познавам страшно много хора от твоя квартал (някога там ми беше тайфата) ;)

rodeff
02-12-2008, 02:17
Когато работи на празен ход, JTD-то изстива, а не загрява. Факт.

Пробвай при минус 7-8 градуса и загрял двигател да пуснеш яко парното и глей кво прави стрелката.


Лично аз съм правил проба - при минус 10 запалих двигателя и след 50 минути още не беше отлепил стрелката от първото деление.

Прав си, но от части.
Както знаеш парното се пуска само на мах чак когато е позагряла колата.
Не говориме да влезнеш на 30 градуса вътре в купето. Говориме да позагрее за няколко минути.
А и това е алтернатива на 3000 лв. за печка :-)
за около 200 лв. горе-долу същият ефект.