PDA

View Full Version : добре де колко е скапа тая подражка



BuTaMuH
13-12-2007, 21:39
аз имам мазда 626 компрекс мисля 4е подражката е долу горе еднаква нещо сам си заплюл тази алфа нбиии не кефи предницата супер зловеща стои и искам да си купя такава четох мнения но нз никои не се оплаква от нея а това е малко самнително :roll: все някав дефект тряя да има тая кола и наи ве4е мне интересува 2.4 JTD и долу горе ако може някои да ми каже до колко пари мога да си намеря читава алфа 166 дизел4е :?:

pinko
13-12-2007, 22:06
аз имам мазда 626 компрекс мисля 4е подражката е долу горе еднаква нещо сам си заплюл тази алфа нбиии не кефи предницата супер зловеща стои и искам да си купя такава четох мнения но нз никои не се оплаква от нея а това е малко самнително :roll: все някав дефект тряя да има тая кола и наи ве4е мне интересува 2.4 JTD и долу горе ако може някои да ми каже до колко пари мога да си намеря читава алфа 166 дизел4е :?:

Ми скъпичко е. За 15-17 000 може да се купи читава дизелова 166. Ако купиш такава за около 10-11 000, те чакат минимум 5 до 7 000 лева, за да я приведеш във вид, удобен за логаритмуване.


Научно доказан факт е, че в момента една читава дизелова 166 струва (или в крайна сметка излиза на купувача) минимум 15-17 000 лева. Всеки сам решава дали да даде толкова пари наведнъж за "нов набор, запазена и със сменени консумативи" или да даде около 10-11 000 и после за още около 5-7 000 лева да я направи кукла.

Такива са фактите. Идеална 166 за 10 бона е пълна химера. Не се заблуждавайте. Всъщност може и да си купиш 166 дизел даже и за 8-9 бона, но ще си се сдобил с едно тракащо, хлопащо и постоянно даващо некви дефекти "нещо", което ще ти скъса нервите. И ще намразиш Алфите завинаги.

И аз купих през февруари една такава 166 - супер-пупер запазена, отлична, превъзходна, направо неземна, без забележки, всичко сменено, абе направо нова всъщност и т.н. Само дето от жена не беше карана. Направо кукличка, ако вярваш на продавача...

Оттогава съм набил в нея над 5-6 000 лева (всичко е надлежно описано в съответния раздел) и още не съм стигнал до задното окачване - там ще потънат поне 1500 - 2000 лв. Предни и задни дискове също са за смяна - още ~500-600 лева.

Затова препоръката ми е - или дай много, ама много пари за някаква почти нова 166, или купи една средно запазена за 10-11 000, вложи в нея още поне 6-7 бона и ще имаш едни доста приличен автомобил, който само ще те радва.

BuTaMuH
13-12-2007, 22:16
тези дискове да не са позлатени 4е стрвеат 600 лева на мен единия диск ми е 70 лв а като ви гледах ангринажните ремаци и ролки е по евтино от мазда щотото аз дадох 300 лева за ангринажен ремак и ролка

pinko
13-12-2007, 22:21
тези дискове да не са позлатени 4е стрвеат 600 лева на мен единия диск ми е 70 лв а като ви гледах ангринажните ремаци и ролки е по евтино от мазда щотото аз дадох 300 лева за ангринажен ремак и ролка

това е цената със накладките - 534 лева. И като прибавиш труда става около 600 лв.


предни дискове 220лв
задни дискове 160лв.
общо 380лв.

предни накладки 94лв.
задни накладки 60лв.
общо 154лв

BuTaMuH
13-12-2007, 22:23
а някав по особен дефект да имат тези коли?????

code
13-12-2007, 22:28
Такива са фактите. Идеална 166 за 10 бона е пълна химера. Не се заблуждавайте. Всъщност може и да си купиш 166 дизел даже и за 8-9 бона, но ще си се сдобил с едно тракащо, хлопащо и постоянно даващо некви дефекти "нещо", което ще ти скъса нервите. И ще намразиш Алфите завинаги.



Тия факти аз се опитах да ги опровергая и си купих 166 с газов инжекцион и кожен салон за 9500. Еми вече гони 14000 :lol: Не може една кола да струва като нова 90 бона и да си мислиш, че ще поддържаш лада. Все пак поддръжката на 166 е наполовина на едно дърто А6 ! Това, което не може да се почувства в 166 от едно две сядания и да се обясни е перфектното окачване, което в завой ти пълни душата, ревящия мотор който подмята 16-ките като парцали, късите скорости, директния волан и усещането, че около тебе всички са еднакви :lol: Как да го обясниш това на някой който вика на Голфа - ноу хубу. Айде пак се отнесох . . .

pinko
13-12-2007, 23:00
а някав по особен дефект да имат тези коли?????

Не, не знам да имат дефект, чудесен автомобил, с почти перфектно поведение на пътя (само 159 може да се мери по управляемост със 166), чудесен дизелов двигател, забележително добре обезшумена, идеална за дълъг път кола.

Проблема е, че тези, които се продават в БГ, са убити от каране - средно са на 250 -300 000 км. Все пак това е кола, която нова е струвала ~40 000 евро и се е купувала от хора, които карат много - минимум 40-50 000 км на година.

Ще ти дам пример - в понеделник в 12 часа на обяд тръгнах за Тирана, вечерта в 19 бях там, настаних се в хотела, вторник сутринта в 9:30 си тръгнах за България и в 18 часа си бях в София (забавих се малко в Скопие).

1300 км по най-кошмарните завои на света ги минах като на шега, общо изгорих 85 литра нафта (разход 6,5/100, колата ми е с чип), хем почти през цялото време съм я юркал много, много здраво, и то по планиските пътища. По магистралите карах с 160-170, по нормалните пътища с около 120. По магистралите около Скопие се гоних с разни албанчета с Мерцедеси и наказах както нов ML 320 CDI (на лек баир тая жипка явно не върви добре, повече от 195 км/ч не можа да ускори, Алфата си поддържаше 215-220), така и една Е-класа 270 CDI.

По завоите разни БМВ-та се опитваха да поддържат темпото ми, но явно се озорваха и изоставаха - беше мокро, хлъзгаво, а завоите са толкова остри, че може да си видиш задния номер. Алфата влиза и излиза от завоите, все едно се движи по релси.

Пристигнах отпочинал, все едно съм минал 150 км до Пловдив. Ми това е. Няма толкова перфектна кола за пътуване за толкова малко пари.

Казвам това като човек, който е карал всички възможни коли, които се продават на пазара, и то по поне 500 км. Просто такава ми е работата. В момента Алфа 159 и 166 са колите, които имат най-добра управляемост и поведение на пътя. Факт.

В Тирана пред хотел Рогнер вдигнаха българския флаг в моя чест (и на Алфата естествено) :D


http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Tirana/IMG_4225.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Tirana/IMG_4226.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Tirana/IMG_4230.jpg

gigi
14-12-2007, 18:38
Съгласен с горните мнения и аз не един път съм написал че 15 000 за 166 е оптимистично. Колата вози меко и първоначално имаш усещането че не е стабилна но.... Пинко го е обяснил за завойте и управляемостта, аз тествах и на сняг и то с летни гуми ми какво да кажа страхотен седеж на пътя. Двигателя е супер особенно с чип, 6-тата скорост е голямо предимство, а разхода е чудесен ако не караш над 170 че тогава леко се качва. Проблеми не съм усетил до сега ако първоначално всичко е 6 аз смених естествено дебитомер и соленойд, в сервиза на Бобо ми изчистиха турбината на която и беше запекла геометрията вследствие на саждите бълвани заради дебитомера, също така смених само ангренаж и филтрите всичко друго беше сменяно преди да я купя и то по гаранция включително дискове и накладки и така от Май месец до сега 20 000 без никакви ядове и една смяна на масло всичко друго не е мрднало.
Тука в бг не съм видял една читава по пазарите все са фира. Успех

aMoHuaK
15-12-2007, 05:37
Возията е супер.. и е много стабилна - за оригинално окачване.. с 200 и нагоре влиза в завои..