PDA

View Full Version : Проблем със запалването



Emus
28-05-2004, 12:41
Здравейте колеги,

Проблемът е следният - От няколко месеца Алфата трудно пали. По-точно не иска да запали от първия път. Рядко успява и то след продължително въртене на стартера (4 - 5 секунди), а ако запали киха и кашля няколко секунди като болна :( Интересното обаче е че от втора проба пали от половин оборот :!: Достатъчно е първия път стартера само да е малко превъртял и при повторната проба пали без никакъв проблем. Имате ли идея на какво може да се дължи? Иначе двигателя си работи както обикновенно.

Забравих да спомена, че става въпрос за Алфа 145, Боксер.

Дайте идеи!

alfamilano
28-05-2004, 15:07
Какъв бензин слагаш?И какъв боксер е точно?

Emus
28-05-2004, 16:42
Ами зареждам 95Н от ОМВ или VPower 95 от Shell. И преди да почне да прави тия магарии пак от там зареждах.
В интерес на истината преди около месец смених бензиновия филтър защото предполагах, че може да е от него, тъй като нямах представа предишния собственик кога за последно го е сменял. В сервиза ми казаха , че стария филтър бил уникално мръсен :( След смяната обяче положението не се подобри, напротив като че ли постепенно се влошава.
Направо не знам каква може да е причината.
Интересното е, че винаги от втория път пали без проблем и двигателя работи без никакви неприятни признаци, ритмично и без каквито и да било притрисания, кихания и т.н. Има обаче леко падане на мощността от извастно време (или поне така ми се струва).

Каручката е Алфа 145, Боксер 1,3 (знам, че този двигател на това купе не го долюбвате, но на мене ми върши работа, въпреки че и на мене ми се иска да е по пъргава пущината :) )

hf hpe
28-05-2004, 16:55
неанам на този модел какво представлява клапана за регулиране на оборотите, но може би причината се крие в него

LRN
28-05-2004, 20:05
Най-вероятно тези съвети са ти ненужни тривиални, обаче понеже нищо не споменаваш... Пробвал ли си бензинови добавки - STP-примерно? Да не е замърсен автоматичния смукач и последно с к'ви свещи си и в к'во състояние са ти лулите? На мойта се почувства значитено подобрение.

Emus
28-06-2004, 16:53
Ами по въпроса за свещите и лулите. Вчера си направих труда да проверя свещите (измъчих се напрво, че много лошо са завряни пущините) и лулите - всичко изглежда ОК. Свещите са на 8 000 км. Имах някакви съмнения, че не са точните свещи за този двигател ама не! Оказа се, че са си GoldenLodge като по книжката! Лулите също изглеждат наред. Това, което ми направи впечатление обече е вида на нагара по свещите. В клуба на Volkswagen има кратко ръководство за избор на свещи ( http://vw.noxis.net/articles.php?id=6&page=2 ). Там за моя случай на нагар - Светло-сив цвят - пише, че "Горивната смес е твърде бедна" :( и съвет - "Регулирайте системата за подаване на горивото." - следователно май ще ходим с хубавицата на ремонт.
Та въпросът ми е някой имал ли е проблем с ниско налягане в горивната система и може ли да се вярва на статията от Volkswagen? Най-интересното е, че там нищо не се споменава как трябва да изглеждат свещите ако всичко е наред :roll: . Нагар все някакъв трябва да има ама какъв :?:

WhitePower
28-06-2004, 17:13
trjabva da sa keremideni , pri izvingradsko , inache gradko sa si cherni vinagi (ako ruchkash kolata )
verojatna prichina e zapushen goriven filtar za da durzi naljagane

WhitePower
28-06-2004, 17:14
ami mai problema e v filtara
inache trjabva da sa keremideni sveshtite izvungradsko dvizenie ako karash na benzin

DiStefano
28-06-2004, 18:20
Гледаш отдолу венеца ... има ли изронени зъбчета :lol:

Emus
28-06-2004, 18:57
Абе не би трябвало във филтъра да е проблема. Сменил съм го преди 2 месеца щото и аз мислех, че може да е от него. Вярно, че за стария ми кацаха, че бил много яко задръстен ама новия няма от какво да се задръсти. Освен това след смяната нямаше абсолютно никакво подобрение. Сега обаче ми идва нещо друго на акъла :D . Септември месец ми гръмна помпата на инжекциона и ми сложиха няк`ва неоригинална - даже нещо я насаждаха там да пасне щото не е за тоя модел. Уж била аналог като параметри ама може пък да е от нея проблема - да държи по ниско налягане. Интересно, че нямаше проблем като я сложиха ама може да се е разбъзикала нещо.
Абе ще скокна до някой сервиз и после ще пиша откъде е изкочил заека :D

Emus
07-07-2004, 14:50
Днес ходих до Vantotrade по въпроса за проблема. След почти два часа на компютъра нищо не можаха да ми кажат. Имало наистина проблем (нещо с управлението на инжекторите при запалване) обаче причината не можаха да установят - проблемът бил "нетипичен". Разбрахме се пак да отида и да я оставя за по дълго време да я гледат. Емо ми каза че се съмнява да не е нещо централата дефектирала :cry: Иначе диагностиката показа, че двигателя си работи ОК. Проблемът се явява само при палене.

Сега по въпроса за свещите. Казаха ми, че е напълно нормално при инжекционите нагара да е светло сив защото сместта по-принцип си била по бедна от тази на карбураторните двигатели и че по-скоро е индикация за проблем ако нагара не е такъв.