PDA

View Full Version : V6 от 164 на трансаксиал



alfa_164
16-12-2007, 01:04
охоо V6,трансаксиал..... става интересно май? :twisted: :D [/list]

Venci
16-12-2007, 01:20
Колегата, ти избърза. Трябваше Nikoror да започне тази тема. Иначе, вярвам знаеш, че съществуват и фабрично. Има V6 от 75-те, така и от 90-те. Реално на мен ми е влязла една муха в главата. Искам да подменя двигателя на 90-та ми, който в момента е 2.5 V6. С такъв от 164 и чуденето ми е между 3.0 или 2.0 турбо. Искам ги тези лъсакви смукателипод моя капак :roll: .
P.S. Защо беше дал такова безумно заглавие на темата? Ще ти дърпам ушите, тук трябва да сме за пример :P

Grigor
17-12-2007, 01:16
Според мен пак няма да ги имаш лъскавите :-) Май няма да се съберат, а и ще ти дойдат много накриво...... :-)

Ама от теб зависи кога ще проверим това :-)

Venci
17-12-2007, 04:04
Ще станат ще кача снимки. :D

Nikoror
17-12-2007, 06:05
като цяло в в6 75ца влиза v6 двигател от 164 много лесно.

блока е общо взето същия. като цяло има "стара" и "нова" версия на в6 двигателите в 75ца (старта е до 87 някъде, новата е след това).
ако в6 двигателя е от новите:
- трябва да се ползва маслената помпа и дистрибутора от 75ца - дистрибутора на 164ката е вързан към вала и като се сложи в 75ца е отзад на двигателя и не се побира
-трябва да се ползва картера от 75ца - за надлъжно разположен мотор
-от двигателя на 164ката трябва да се махната няколко шпилки и едни втулки - нищо сложно
-трябва да се ползва от 75ца предния панел пред коляновия вал
-трябва да се сложи една пластина на главата там където е дистрибутора на 164 - новите в6 в 75ца си я имат
-трябва да се ползва водна помпа, хармоничния балансьор (това където стои отпред на коляновия вал и ремъците за алтернатора, водната помпа, климатика и сервото са по него) от 75 и маховик от 75
-всички аксесоари от 75 (стартер, алтернатор,...)
- за друго не се сещам
входящия колектор на 164 е доста различен дизайн и идва заедно с 2-оринг инжектори и едни пластини между главата и рънърите, други горивни релси, регулатор на налягането на бензина на 3бар-а (вместо 2.5) та ако ще се ползва л-джетроник компютъра от 75 по-лесно е да се ползва колектор от 75 заедно с инжекторите и всичко
за да се ползва колектор от 164:
-л-джетроника би трябвало да може да ги управлява дюзите, защото са високоомни, но са с по-голям дебит, та става сложно
-мотроник и да се мисли как да се прави място за дистрибутора от 164 -> може да се ползва всичко около колектора от 164 та и маслената помпа (която има по-голям дебит)
-стенд алоун еку - тука ясно че граници няма

да за да стане още по-сложно доли и да намери човек начин да сложи колектора от 164 в 75ца се оказва, че входа сочи назад, та трябва 180градуса коляно

та общо взето в л-джет кола да се направи колектора от 164 да работи е доста по-сложно от колкото си заслужава
- има доооста малък брой 91-92 75ци, които са с мотроник. не съм виждал на живо, не знам при тях как е -> но там двигател от 164 да се слага е безмислено, щото няма да се спечели нищо

ако двигателя е от старите в6
-горните неща +
-4мм плочка между коляновия вал и маховика, за да може да идва на място за стартера
-плочката за затваряне на дупката за дистрибутора трябва да си я направи сам човек
-други неща за които не се сещам сега

всичко това е доста добре документирано тук:
http://alfagtv6.com/msdocs/3L_update_Conversion.doc
i tuk:
http://www.alfamilano.com/verde_rebuild/finishingup.htm

a, само да добавя, че до колкото съм чел 4цилиндровите 75ци имат друго разположение на тампоните на двигателя (което не е края на света), други карета, друг кардан и други полуоски, т.е. 2.5 в6 е идеалната база за такава операция, 2.0 карбуратор не особено

Venci
17-12-2007, 17:43
Nikoror , ти си човека! Евала! Браво! Супер полезно инфо! А с V6 2.0 турбо предполагам стоят по подобен начин нещата? Нещо допълнително има, ли?

V_G_Z
17-12-2007, 20:40
Венци турбо в6 си е реално 2.5 с малки бутала ..важат същите неща за конверсия ... макар че ми се струва леко тъп мотор .. по добре атмосферен 3.0 или турбо 2.0 :) на 4 цил. купе да се сложи в6 конзолите за тампоните трябва да са 10мм напред .. предното каре на кардана на в6 е по голямо и предната част на кардана е по къса от на 4 цил .. другото никорор го е описъл със картери фланци подложки маслени помпи и т.н :D

Nikoror
18-12-2007, 03:42
a да добавя и още нещо: ако се ползват глави от 164 трябва да се махнат шпилките на всмукателния колектор и да се сменят с по-дълги или с по-дълги винтове, защото са много къси за рънърите и гарнитурите на 75цата.

mitaka_cs
18-12-2007, 11:23
Колегата, ти избърза. Трябваше Nikoror да започне тази тема. Иначе, вярвам знаеш, че съществуват и фабрично. Има V6 от 75-те, така и от 90-те. Реално на мен ми е влязла една муха в главата. Искам да подменя двигателя на 90-та ми, който в момента е 2.5 V6. С такъв от 164 и чуденето ми е между 3.0 или 2.0 турбо. Искам ги тези лъсакви смукателипод моя капак :roll: .
P.S. Защо беше дал такова безумно заглавие на темата? Ще ти дърпам ушите, тук трябва да сме за пример :P

Само един въпрос ,с който няма да помогна :? Каква е причината да смениш двигателя Венци ?

Аз имам предположение ,че ще има Джулиета V6 :P

Venci
18-12-2007, 13:43
Джулиета V6 няма да има! За сега... Първата причина е, че ми се причуват разни шумове от сегашния мотор. Втората и като, че ли основна е, че съм мазохист-експериментатор.