PDA

View Full Version : Обикновена газова уредба на 1.6 16V



iventy
19-12-2007, 15:35
колеги на 155ца 1.6 16в става ли обикновена газова уредба


Колега

пиши смислени заглавия
писането на кирилица в този форум е задължително

ALFA CORSE

pr_00f
19-12-2007, 15:37
Първо пиши на кирилица дори и заглавята.
Второ - има си раздел Алфи на Газ.

ALFA155Ts
19-12-2007, 16:32
става с хубава плочка и свещи и кабели и пак има риск да направи детонация

Crusader
19-12-2007, 17:02
А с какъв всмукателен колектор е?

qnis3
19-12-2007, 20:27
Става става.

JORDI
19-12-2007, 20:28
А с какъв всмукателен колектор е?
Сорри, но бих добавил с пласмасов или метален колектор, защото може колегата да не разбира за какво го питаме и да отговори"италянски" и няма да излъже :?: :idea: 8)

75 2.0 turbo
19-12-2007, 22:39
явно на повечето от вас не им е ясно че дори и сметален колектор при евнтуална детонация (която е въпрос само на време!!!) дебитомера си отива а тоя мотроник без дебитомера е жив труп тоест очакват ви :неравномерна работа на бензин придружена със прилично завишен разход и липса на мощност на газ и отново завишен разход :idea: та щом не ви бърка това колата ви да е скопен кон на бензин и още по куц ба газ е да става с обикновенна газ па ко ще да е "с нови кабели хубав смесител и извънземен изпарител с ламда контрол" или няква друга екстра :wink: па недаи боже е с пластмасов колектор ........ох мамо :lol: те тогава филма става боен и цветен с мноого сериии 8)

с уважение един пишман газажия :wink:

qnis3
20-12-2007, 18:34
И с пасмасови става само трябва да се потруди малко повече за клапите. А и за дебитомера може да се помисли.

PEPI-2ALFA
20-12-2007, 18:43
трябва да се потруди малко повече за клапите.
Тия малките отгоре на колекторите клапи ли са - за пръв път виждам такива - ако е това.

qnis3
20-12-2007, 19:32
Позна от раз. Това са калапи за пласмасови колектори за сега няма ядове с това БМВ има 12клапи *може и по малко но за по сигорно* и 2 плюкалки на самия филтър *кутията*. Изминати км. до момента 50 000км. за една година не е гармяла нито веднъж. Имам и някоя снимка на Ситроен и на Пежо с такива клапи те са си гармяли доста за сега няма поражения. Номера е да успееш да намериш точното място на евентуалния удар на вълната и нямаш грижи.

JORDI
20-12-2007, 19:47
Позна от раз. Това са калапи за пласмасови колектори за сега няма ядове с това БМВ има 12клапи *може и по малко но за по сигорно* и 2 плюкалки на самия филтър *кутията*. Изминати км. до момента 50 000км. за една година не е гармяла нито веднъж. Имам и някоя снимка на Ситроен и на Пежо с такива клапи те са си гармяли доста за сега няма поражения. Номера е да успееш да намериш точното място на евентуалния удар на вълната и нямаш грижи.
Това с "точното място" не ми звучи много точно, защото виждам, че клапите са разположени на произволно различни места, особено долните! Как го намери това място? Или си пробивал няколко дупки докато го намериш? Дай повече инфо или за всеки цилиндър е различно :?: :roll:

qnis3
20-12-2007, 19:50
Е та ти искаш да те направя газаджия само от форума. А само ти така си мислиш че са произволно направени.

JORDI
20-12-2007, 20:17
Е та ти искаш да те направя газаджия само от форума. А само ти така си мислиш че са произволно направени.
Не колега! И аз като колегата 75 2.0 Турбо, съм пишман газаджия! Ама не знаех, че тази претрупана система представлява точна наука или пък някакво ноухау! Но ако е плод на твои дълги усилия, мога само да го адмирирам, въпреки,че не бих си монтирал такава уредба дори и на двуцилиндров двигател :!:

xaxobg
20-12-2007, 20:25
Мойта пък е точно тоя двигател и съм с точно обикновенната газова с изпарител Ловато. До сега съм изминал 3000км и нямам никви проблеми. Разхода ми е 9/100 и съм много доволен. Сменил съм си кабелите и свещите. И газаджията ми каза да сменям обикновенни свещи на 20000км, или да си взема денсото за 250лв и работата заспива.

qnis3
20-12-2007, 20:55
въпреки,че не бих си монтирал такава уредба дори и на двуцилиндров двигател :!:
Колега проблема си е твой. Но съм твърдо против да се слагат на коли на които може да се сложи обикновена газова, газ инжекция само за ради печалбата на самия газаджия да се заблуждават хората особедно като видят че са с такива колектори. Да и аз искам да изкарвам повече пари но защо трябва да се лъжат клиентите. :?:

75 2.0 turbo
21-12-2007, 01:03
въпреки,че не бих си монтирал такава уредба дори и на двуцилиндров двигател :!:
Колега проблема си е твой. Но съм твърдо против да се слагат на коли на които може да се сложи обикновена газова, газ инжекция само за ради печалбата на самия газаджия да се заблуждават хората особедно като видят че са с такива колектори. Да и аз искам да изкарвам повече пари но защо трябва да се лъжат клиентите. :?:
колега не искам да изказвам мнение за тая апликация с горкото бмв :wink: но както писах вече съм виждал газови уредби и с моя поглед над нещата де професионално де любителски мога смело и отговорно да ти заявя че такова нещо на кола сложено говори само за неграмотност и комерсиалност от страна на сервиза които го е монтирал :idea: вместо да си хабите времето за тая умряла схема да бяхте си купили малко софтуер и един компютър и да се бяхте научили как се работи с тях :!: а не да залъгвате себе си и клиентите с тоя таралеж как добре ставало :!: щото на тая кола не сте имали проблеми но ако направите 10 такива творения поне 8 от тях ще са мама миа :idea: :idea: :idea: тоест 80% от творенията ви няма да работят :!: демек тогава излиза че вие сте комерсиалистите дето само и само да земат некви умрели 200 леа далаверка сте преебали на човека колата :evil:
МОЯ СЪВЕТ КЪМ ХОРАТА КОИТО ЩЕ ПРОЧЕТАТ ТАЯ ТЕМА И СА ПРЕД ДИЛЕМА КАКВА УРЕДБА ДА СИ СЛОЖАТ : НА АВТОМОБИЛИ С ПЛАСТМАСОВ КОЛЕКТОР И ДЕБИТОМЕРИ С НАЖЕЖАЕМА ЖИЧКА УЛТРАЗВУКОВИ И Т.Н. КОНВЕНЦИОНАЛНАТА ГАЗОВА УРЕДБА НЕ Е УДАЧЕН ВАРИАНТ!!! ПО ДОБРЕ НА БЕНЗИН КАКТО ТРЯБВА ОТ КОЛКО НИ НА ГАЗ НИ НА БЕНЗИН КАКТО СИ Е РЕД

qnis3
21-12-2007, 19:35
Колега далаверата е малко над 1000лв. ли по точно 1360лв. :dunno: аз ще ги пренебрегна и няма да дам коментари. Ще ти снимам няколко коли. При мен има няколко коли с монтирана в Италия газова със същия мотор как са направени и са работили доста години и км. на газ по този начин. На колекторите имат сложена една клапа на ПОЛИАЛТО *ако ги знаете* а това с тези клапи не съм го измислил аз а някой луд италянец :P *ако се разровите в нета ще ги намерите в повечето листи стига да имате достап до тях*.
А за софта сигорно го имам повече от теб :D за газ инжекций и за ламбда контроли *междо другото това БМВ си има една от най добрите ламбда контроли*на повечето производители всички италяски и някой холански фирми а свен че го имам го и ползвам понеже имам и тапите за него. :idea:
А и не е нужно да викаш не е достойно понеже не ме познаваш.

qnis3
21-12-2007, 20:08
Забравих да спомена че ако колегата желае *но само колегата който се интересува на ЛП. ще я пратя* мога да му кача 20тина схеми на различните пройзводители и различните системи за тази кола как се прави на газ. :P

75 2.0 turbo
21-12-2007, 21:41
явно няма да се разберем с тебе аз ти пиша нещо ти не го четеш знаеш си своето :shock: пич давам ти 100% гаранция че която кола отговаря на горенаписаните условия и ти и монтираш това "некрасиво гърмящо газово"то тая кола е обречена друг е въпроса че на тебе ти убягва тоя момент :wink: дано някога разбереш какво съм имал предвид :idea: :!:

поздрави от един пишман газаджия :wink:
а сега заключвам темата а за колегите които питат може ли има вече достатъчно инфо по въпроса "може ли " :!: и ако решат че е по важно да имат газова кола пред здрава кола могат да пишат лично на колегата ще им даде поне 4-5 схеми и варианти както предлага :wink: