PDA

View Full Version : Моторчето за празен ход



yovi
20-12-2007, 10:09
Колата е тази от подписа, газовата уредба е конвенционална LOVATO. Предварително искам да помоля всички, които биха започнали да ме убеждават, че трябва да я сменя с ГИ да не го правят - знам плюсовете и минусите и съм решил така. След време може да реша иначе.
Проблемът е следния - като цяло съм доволен от работата и от разхода, с изключение на това, че на празен ход при работа на газ оборотите са по-ниски от нормалните. При работа на бензин всичко е както трябва. Разбира се, поставих въпроса в сервиза, в които ми монтираха уредбата и момчетата съвестно се опитаха да го решат. Не успяха, като обяснението беше, че възможностите за регулиране без да се повиши разхода на гориво са изчерпани. Тука идва вече конкретният ми въпрос - може ли някой да ми каже дали е възможно (и как) да бъде променено поведението на стъпковото моторче, така че при работа на газ да осигурява по-голям дебит, а при работа на бензин да си запази сегашните параметри?

ALFA155Ts
20-12-2007, 10:27
в нищо няма де те обеждавам тази кола е създадена за конвенционално имах такава от подписа 40 000 км никакви проблеми беше като дизел винаги еднакъв разход винаги я палих само на газ нито един път даже не кихна на газ и обороти никога не съм пипал нямал съм такава кола .............. никакви миризми нищо и моита беше с ловато няма ли болче за оборотите на изпарителя от там да ги вдигнеш щом на бензин са на ред оборотите вдигни ги от изпарителя малко

yovi
20-12-2007, 10:34
... вдигни ги от изпарителя малко


...възможностите за регулиране без да се повиши разхода на гориво са изчерпани.

MUROMAN
20-12-2007, 14:00
1,8 -8V TS ще я бъде ли на газ.?Имаше нещо ,дали са метални колекторите или са пластмасови и разни др неща,пробивала кабелите на свещите и др твърдения.Така ли е или не е така?

fazana
20-12-2007, 19:58
Оборотите на газ се регулират само от изпаритела.Ако е нов оборотите ще са ниски но като изгориш 1-2ве бутилки газ ще се оправят.Поне при мен така беше.А колега кажи в момета колко ти гори на газ.

yovi
21-12-2007, 08:06
Оборотите на газ се регулират само от изпаритела.Ако е нов оборотите ще са ниски но като изгориш 1-2ве бутилки газ ще се оправят.Поне при мен така беше.А колега кажи в момета колко ти гори на газ.
:lol: :lol: :lol:
Изгорил съм доста повече от 1-2 бутилки газ и знам защо питам за моторчето. Разходът на газ ми е 8/100 магистрално, 10/100 градско.

Crusader
21-12-2007, 08:13
Не трябва да пипаш МПХ, това ще промени поведението на бензин, не че не възможно да се направи нещо, но 100% не е желателно!
А и тая работа с "..не може да се направи нищо повече от изпарителя.." не е истина, и ако го твърди "майстора" по-добре смени майстора и другото е глупост, че ако вдигнеш оборотите от изпарителя, ще се качи разхода!
Сам решаваш :!:

yovi
21-12-2007, 09:12
може ли някой да ми каже дали е възможно (и как) да бъде променено поведението на стъпковото моторче, така че при работа на газ да осигурява по-голям дебит, а при работа на бензин да си запази сегашните параметри?

Crusader
22-12-2007, 08:46
Тцъ....

yovi
18-02-2008, 12:44
След почистване на МПХ (както е описал колегата pr_00f в тази (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4161) тема) оборотите при работа на газ се нормализираха. На бензин си бяха нормални и преди това. Настройките на изпарителя не се наложи да ги пипам.

Zafo_84
12-04-2008, 20:41
Колега и Аз има су6тия проблем,наскоро сложих и силна мизика и не6тата съвсем се сговнясаха,ама Аз съм със 145
ако някои знае как се по4иства това мотор4е нека помогне ако има снимки о6те по добре,незнам като го махна има ли вероятност да обуркам като го монтирам,Помогнете