PDA

View Full Version : ABS светна



TaNo
29-12-2007, 20:06
Ето ми го и първото писане в този раздел :) та тъка по същество, неска взе че ми светна на таблото в жълто ABS" та попринцип това какво означава спирачките май са си съвсем наред.Идеята е може ли да се е прецакал този датчик тъй като вчера е оставих да и измият двигатела и веднага след тва забелязах че светна. И попринцип като светне какви са и болките, накладките ли свършват или дисковете или незнам :roll:

DanewRomeo
29-12-2007, 20:09
Ееее, защо го михте? Датчик е сигурно ама....

TaNo
29-12-2007, 20:20
Ееее, защо го михте? Датчик е сигурно ама....

Ми щот беше мръсен и незнам дали щяхме да минем кат :) , иначе тоя двигател май никога не е бил мит :idea:

leshoiad
29-12-2007, 21:25
Ако действиетлно има проблем, не са спирачки а най-вероятно хидр. помпи или ниско ниво на спирачна течност, което пък означава ниско ниво на хидравлична течност, ако не се лъжа спирачната течност се захранва от хидравликата Ако е от това че е мит двиг мисля че като изсъхне проблема ще изчезне. Тва е мое мнение и не е 100%

TaNo
29-12-2007, 22:38
За спирачна течност погледнах и беше пълно, утре първата ми работа е да погледна за хидравлична и ще кажа какво е положението :wink:

proper
29-12-2007, 23:11
аз преди 2 месеца се гоних с едно Ауди в един як дъжд и при Хладилника го задминах и както се кефих, че оня позеленя....баммммм....няква зверска локва и направо яка ударна вулна в дясното колело предно сякаш удари...
Светна ми лампата на АБС-а и 1-2 седмици си свети нон-стоп.....20 секунди след тръгване не свети и компа яко тества системата и първото пипане на спирачката, колкото и да е леко е с АБС и после светва лампата и колата си спира супер, но без АБС...
Сега от месец почна 2 дена да свети 1-2 да не свети и да си бачка АБС-а....
Аз лично не съм го пипал още да видя какво е.....защото обожавам коли без АБС.....не съм фен на АБС-а......никак....затова сега се кефя малко така и като реша ще го погледна ама не щото искам АБС-а, а за да не ме дразни тая лампа :)

Скоро ще съм при Бобо за други неща и ще погледнеме датчика...

TaNo
30-12-2007, 16:56
Има си хидравлична течнос, не е от това. Проблемът май ми е същия като твоя proper щото и мойта като е запала не свети и като чукна спирачка вече светва на таблото. Ся след нова година като се пооправим с парите ще е караме на майстора да е погледне и ще пиша какво е станало :)