PDA

View Full Version : Tuba??????



Kefo
31-05-2004, 12:32
Zna4i imam sledniq problem :roll:

Tubata v Alfata bi4i mnogo zverski no vytre v kupeto ne se 4uva ni6to.V smisal treperi vsi4ko po kolata no nqma zvuk/bas.Tato vdigna kapaka na bagajnika 6e mi otnese glavata basa i napravo ne se sedi okolo kolata a v momenta v koito zatvorq kapaka pak ni6to ne se 4uva nito vytre nito vynka.4uva se lek bas ma ako samo minava6 okolo neq dori 6e si pomisli6 4e sa nqkakvi nai-obiknovenni elipsi :cry:

Ako otvirq kapa4kata m/u bagajnika i kupeto tam zad podlakytnika dali 6e ima polza?
I kak da si vkaram basa vytre? :cry:

Quadrifoglio
31-05-2004, 14:05
Prosto tubata ti e mnogo malka! Za tazi kola triabva da minimum 12 inchova drug problem niama
tvoiata kolko goliama e?

WhitePower
31-05-2004, 15:28
Prosto tubata ti e mnogo malka! Za tazi kola triabva da minimum 12 inchova drug problem niama
tvoiata kolko goliama e?

ne e zadalzitelno , prosto tojat koito e izchislil tubata ja e oburkal
padnal si pod rezonansnata chestota i sega samo naduva no zvuk njama- t.e. duha no ne duni nikakuv bas

probvai da zapushish dupkata za duhane , moze i da izleze neshto , inache nova kutija

napishi parametrite na govoriteljat , i shte ti izchilja kolko litra trjabva da e tubata

Bobo
31-05-2004, 16:08
Алфите не са за туби това е! ако сложите туба само си чувате дрънченето на ламарините.

WhitePower
31-05-2004, 18:15
Алфите не са за туби това е! ако сложите туба само си чувате дрънченето на ламарините.


mmmm ne badi tolkova siguren ;)) ima tubi i TUBI

Dexer
31-05-2004, 20:25
аз от опит знам, че ако отвориш ония капак на задната седарка е по-добре.
Иначе за 12 инчов говорител, съвсем ориентировъчно тубата тлябва да е 60 литра. Аз в момента също се боря с проблема - имам говорителят, нямам туба още, но ще стане

Kefo
31-05-2004, 21:15
Тя тубата не е слаба :roll: 350В е и е или 14-а или 15-а.Незнам то4но.Магнат е оригинална от Германия е внесена а 6то така :roll:

Сега пак я наби4их ма седнах на задната седалка то4но зад тубата и така ме блъска6е в гърба баса Че по едно време ме заболя кръста и цялата кола се тресеше даже и средното огледало от баса трепере6е и се размазва6е.Отзад би4и горе долу добре(не е като в багажника) ама отпред не се чувства че има туба.С едни по-добри колони на вратите и савсем няма да се чува. :cry:

Kuku
01-06-2004, 11:43
"Kefo", az ne se seshtam ti kakva "Alfa" karashe, no zamislial li si se, che edna tuba moje da ima hiliadi prednaznachenia :?: :idea:
Spored harakteristikite na moita tuba, samo ot zavurtaneto na 90 gradusa se promenia zvuchneto v kupeto (tvurdo/meko i t.n.) i spored tova se nastroiva ot ekvilaizera!
Osven tova ima dosta raznovidnosti na edna tuba, kato vsiaka ima svoite predimstva!
Proveri na kolko "Hz" e "otriazana" tubata i na kolko "Hz" sa "otriazani" sredite ot nastroikite na ekvilaizera, osven tova ako razchitash na rezonansen zvuk (govoritel v zatvoren obem s rezonator), niama da e losho da napravish otvori na bagajnika kum kupeto, prez koito da minava tozi rezonans, inache niama kak da go chuesh - toi si dumka v bagajnika i ti triabva da go "vkarash" v kupeto!
Drugoto koeto mojesh da opitash e da zavartish tubata s govoritelia kum sedalkata ili obratno (prosto ne znam kak e v momenta)!
No taka moje da si igraesh vechno :(
Niama da e losho, ako otidesh na maistor, ako iskash moga da te zaveda v "AVITEL", poznavam gi dobre i shte ti kajat absolutno vsichko za tubata - te sa vnositel na "Magnat" :wink:

P.S.
Mnogo se izviniavam za kirilicata, ama neshto si e*a mamata u PC-to :roll: :oops:

Kefo
01-06-2004, 19:55
Виж кой се друса под ника ми :D Такава е :D

Тя тубата е сложена успоредно на седалката с говорителя към десния калник а до нея от ляво е усилвателя :wink:

Ще я мъча пак нещо ше я въртя пък ше видиме.А багажника няма да дупча в никакъв случай :x

Kuku
02-06-2004, 12:54
E, znachi ne moje da ochakvash neshto po-razlichno, ot tova koeto ti se sluchva v momenta s tubata :roll: :(
Kogato montaja na basovite govoriteli e v obema na bagajnika, koito e otdelen ot obema na kupeto, se praviat dupki na zadnata kora prez koiato minavat rezonatorite i otvejdat zvuka v kupeto, kadeto ti veche mojesh go chuesh!
Drugia nachin e da se montirat basovite govoriteli direktno na zadnata kora, no togava ne sviriat tolkova "nisko"!
Ili po-prosto kazano, "Alfa"-ta ima strahotni uplatnenia na kupeto :lol: 8) :P 8)
Iskash li da otidem do "AVITEL", shte ti obiasniat vsichko na dulgo i na shiroko :?: :idea:

Nikiboy
21-06-2004, 09:30
Друг вариант е да изкараш тръбите от бас рефлекторите на кората, тогава ще избегнеш уплътненията.

JOVANI
02-09-2004, 16:06
tuba dobre, a obiknovenni kolono ot kade da si nameria??? Elipsite sa mi niakakv sreden razmar i nikade ne prodavat takiva :? :cry:

KGB
02-09-2004, 23:52
Джовани,

коя година ти е ГТВ...тоест кой модел е...за да мога да видя с какви колони е.

Иначе колони дал господ....ще намериме...

05-09-2004, 04:44
ami prekarai si trabi prez korata da vliza zvuka ot basa v kolata ;]

JOVANI
07-09-2004, 10:14
Джовани,

коя година ти е ГТВ...тоест кой модел е...за да мога да видя с какви колони е.

Иначе колони дал господ....ще намериме...
96 g. vav prednite vrati sa strannite elipsi, to ne che ima zadni vtari :oops: :lol: