PDA

View Full Version : Инфо за Алфа 75



iiv_mortisha
31-12-2007, 17:19
Кажете нещо повече за тази алфаичка- ако си взема такава намират ли се често части като за нея.

cvetelin
31-12-2007, 17:57
а турбоделта твоя паметник имал сестричка бе :)

75 2.0 turbo
31-12-2007, 18:53
...................

cvetelin
31-12-2007, 19:06
отговори на момичето(ако е такова де) на въпроса... повозия да види и да си вземе 75-ца ;)

madboy
01-01-2008, 03:55
Павлине ТИ , или ако разрешиш аз да кажа нещо .Колега 75 е много яка машина без значение каква кубатура е ,е по добре ще е да е нещо ЗВЯРСКО 2.0ТС, V6 или някой турбо ЗВЯР ,но дори и по малките варианти доставят УДОВОЛСТВИЕ стига Машината да е в задоволително състояние за да ти доставя удоволствие ,това е истинскоCUORE SPORTIVO с което можеш да изпиташ безкрайно удоволствие , това е ИСТИНСКА АЛФА РОМЕО !!!

Kris
01-01-2008, 11:59
Същата Алфа от снимката се продава за 2000 лева.

75 2.0 turbo
01-01-2008, 20:39
....................

iiv_mortisha
01-01-2008, 22:55
Честита Нова 2008г- да сте живи и здрави както Вие, да са така здрави вашите алфички. Търся да си купя алфичка и се бях спряла на 146 1.3, но като я видях тая също много ми допадна но не знаех нищо за нея- намират ли се лесно части, къде й е слабото място. Виждам, че има хора от форума които си имат такава красавица- споделете нещо по- конкретно относно този модел. :rosso_racers:

madboy
02-01-2008, 23:14
Честита Нова 2008г- да сте живи и здрави както Вие, да са така здрави вашите алфички. Търся да си купя алфичка и се бях спряла на 146 1.3, но като я видях тая също много ми допадна но не знаех нищо за нея- намират ли се лесно части, къде й е слабото място. Виждам, че има хора от форума които си имат такава красавица- споделете нещо по- конкретно относно този модел. :rosso_racers: Колега ,ако действително ТОЗИ автомобил ти е хванал окото то може съвсем спокойно да се каже че ИМАШ ВКУС за РАЗЛИЧНИ и НЕОБИКНОВЕННИ АВТОМОБИЛИ .Ако ,ме питаш бих сподилил мое лично мнение ,което знам и съм сигурен че споделят и други маниаци като мен преобладаващи в този пост КЛАСИКИ .Този автомобил е за различни хора , много сложен технически и уникален , той няма нищо общо с новите АЛФИ това е автомобил със СЪРЦЕ и е за хора с големи сърца . Немисли , ние с КОЛЕГИТЕ сме до ТЕБ , ЗАТОВА СЕ КАЗВА СЕКТА , ЗАЩОТО ВСИЧКИ НЕ СА В РЕД !!!! :D :D :D

75 2.0 turbo
02-01-2008, 23:20
................

madboy
02-01-2008, 23:29
ако не друго поне ще ти успокоим нервите в моменти в които имаш нужда от това 8) но като цяло колата ще ти достави много емоции и положителни и отрицателни :D скука няма с тея класики :twisted:Ето , видя ли щом 75 2,0 турбо ти казва ,просто няма какво да МИСЛИШ и ми се ще да ти кажа ДОБРЕ ДОШЪЛ ,но това зависи изцяло от теб!!! :D :D :D

ne0
03-01-2008, 02:44
първо виж под мокета и под резервната гума ;)

pe6kata212
03-01-2008, 10:56
Няма какво да гледа,тая кола не се купува с разум а сърце

75 2.0 turbo
03-01-2008, 12:40
.....................

75TwinSpark
03-01-2008, 13:37
чей и аз да не остана по назад от сектата


Да това е АЛФАРОМЕО колега другото е .п........б....... нема да цитирам ТУРБО.
ако си наясно с модела просто го взимай и не му мисли изобщо

Lame_0ne
03-01-2008, 13:45
И аз да се присъединя. Взимай!!!

Venci
03-01-2008, 14:18
Току-що изпълзял от една гъста сянка в гаража ми да се "обадя" и аз :D . Първо искам да приветствам колежката iiv_mortisha . Браво на теб, че си се огледала в по стар модел Алфа Ромео. Това говори за теб, че си различна от масовите потребители на автомобили. А това е меко казано много хубаво.
По същество! Първо ще те предупредя, че този модел е със задно задвижване и, ако не си свикнала ще имаш нужда от известно време да свикнеш. После ще се постарая да ти дам съвет не само като болен сектант на тема стари алфи. Виждам , че си от Русе. В твоя случай най-добре ще бъде да се свържеш с колегата 75 2.0 turbo. Нека той да огледа колата и да си каже обективното мнение. Дали си заслужава и колко ще ти струва да се обслужи колата и приведе в състояние да си се возиш безгрижно с нея.
Аз лично много ще се радвам, ако се решиш да си вземеш такъв автомобил и винаги ще бъда насреща с каквото мога да помогна. :D

iiv_mortisha
03-01-2008, 14:53
Благодаря за коментарите, но ме интересуваше и дали ще мога да си намеря лесно части, ако нещо и стане- това е основния проблем. Двигателят е 1.6 110 к.с., редови- споделете моля :static:

pe6kata212
03-01-2008, 15:33
части има спокойно,ако няма се намират.

П.П.Попаднала си на правилното място

Venci
04-01-2008, 01:35
Потвърждавам и аз. Все още има вариянти да се намират чести за тези коли. Не е като да отидеш да си купиш каре за Голф 2, но си заслужават усилията.

75TwinSpark
04-01-2008, 14:42
Виждам , че си от Русе. В твоя случай най-добре ще бъде да се свържеш с колегата 75 2.0 turbo.


мда май нема по добър случай :D

alfonso_90
05-01-2008, 21:50
:D яка е е е

ALFA CORSE
05-01-2008, 23:53
вътре са я накичили много брутално :shock: :lol:

Abarth
06-01-2008, 04:12
Селяндурска е малко :lol:

cvetelin
06-01-2008, 10:04
Селяндурска е малко :lol:

никак не е малко ама айде ;)

Venci
06-01-2008, 17:35
Нищо непоправимо не е сторено с колата. Хайде да не показвам снимки на една черна Алфета ГТ... Колежката, iiv_mortisha , ако си си харесала модела 75, сигурен съм, че ще си намериш такава с оригинален вид. Ако пък точно тази ти харесва, не обръщай внимание на другите какво говорят. Моето лично мнение е, че малко е прекалено с тунинга, но единственото, което би било проблем макар и не голям е, че огледалата са различни - едното е сменявано и ги няма предните пластмасови вежди на калниците. Това да и е проблема на колата... :D

qash_qush
07-01-2008, 20:19
Е то по тая логика да купуваме всички коли нов внос от Перник с тамошен тунинг, пък то всичко е поправимо нали? ...

Моето мнение е да внимаваш какъв дарак купуваш, за да не ти излезе накрая през г... :butt:

alfonso_90
07-01-2008, 22:37
ам моето мнение е че е хубава от вътре може да се махнат някои аксесоари като цветенца и такия работи но сините светлини са яки мен ме кефят

Venci
08-01-2008, 03:14
Е то по тая логика да купуваме всички коли нов внос от Перник с тамошен тунинг, пък то всичко е поправимо нали? ...

Моето мнение е да внимаваш какъв дарак купуваш, за да не ти излезе накрая през г... :butt:


Какво общо има "Пернишкият тунинг" (да ме прощава колегата Мр. Х) с техническото състояние на колата?!? Ако първо на всичко купето е здраво изобщо не ме притеснява, че ще трябва да сменя един капак, табло, волан и стелки. Ти да не би да предпочиташ да правиш основен ремонт или да сменяваш лагери на главини отзад? Ако се налага да сменявам втулки на долните носачи, гумени карета на кардана или да дам 1400 лв за нов съединител... дали няма да предпочета "тунингована" кола в перфекто състояние пред изгнил курник в оригинален вид.

75 2.0 turbo
08-01-2008, 22:19
.....................

k.ko100v
09-01-2008, 23:01
Ако може и аз да се присъединя към темата. Почитател съм на автомобилите със задно предаване. това е за мен трансмисията. и от скоро време искам да си сменям колата (лада 2107 1500 5 скорости)
малко ми е свидно да е продавам и това още не съм го решил. та търся кола със задно предаване... бмв и мерцедес ги отписвах заради частите. и както си се чудя попаднах на колата. ония ден имах работа до кат и гледам алфа ромео 75 боксува на леда. "това е колата"
сега гледам и имат и бая хубави моторчета. :) обаче нещо не се продават много много. Така че няма ко да му се чудиш. Ако ги имаш парите я взимаи. Аз карам 70 к.с. кола със задно и ми е голяма тръпка представи си 110 к.с. ако няма да е зимаш се обади каде е да фърля едно око :)

75TwinSpark
09-01-2008, 23:49
да фърля едно око



фърли поне 4 очи да не фърлиш топа после

Venci
10-01-2008, 01:00
Колегата, е толкова болезнено прав... При тези коли важно е да се проверят гумените карета на кардана, съединителя, задните спирачки колкото и трудно достъпни да са (!), втулките на долните носачи отпред. Не че останалите неща не се чупят, но тези са по специфични и доста болезнени както за ремонт така и като стойност в парички. Скоростите задължително ще имат забележки , рядкост е да има такава, която да не и хърка втората. Специфично слабо място където гние купето е задния подкалник. При покупката трябва изключително много (!!!!), да се гледа и внимава.
Ако се попадне на добре поддържана кола последствията са свързани с умопомрачение на новия собственик, безцелно обикаляне и нежелание за отделяне от колата. Ако колата се окаже зле поддържана ще се наложи да се намери механик, който да е наясно със специфичната поддръжка на тези коли, който да върне живота. Иииии след това следва горното - заболяване, пристрастяване, поболяване... в една от последните фази съм аз - 200 км на нощ, а през останалото време се чудя от къде да си намеря оригинално радио или оригинален куфар :crazy:

k.ko100v
10-01-2008, 09:32
фърли поне 4 очи да не фърлиш топа после[/quote]

какво искаше да кажеш с това?

75TwinSpark
10-01-2008, 11:04
фърли поне 4 очи да не фърлиш топа после

какво искаше да кажеш с това? [/quote]



исках да кажа това







--------------------------------------------------------------------------------

Колегата, е толкова болезнено прав... При тези коли важно е да се проверят гумените карета на кардана, съединителя, задните спирачки колкото и трудно достъпни да са (!), втулките на долните носачи отпред. Не че останалите неща не се чупят, но тези са по специфични и доста болезнени както за ремонт така и като стойност в парички. Скоростите задължително ще имат забележки , рядкост е да има такава, която да не и хърка втората. Специфично слабо място където гние купето е задния подкалник. При покупката трябва изключително много (!!!!), да се гледа и внимава.
Ако се попадне на добре поддържана кола последствията са свързани с умопомрачение на новия собственик, безцелно обикаляне и нежелание за отделяне от колата. Ако колата се окаже зле поддържана ще се наложи да се намери механик, който да е наясно със специфичната поддръжка на тези коли, който да върне живота. Иииии след това следва горното - заболяване, пристрастяване, поболяване... в една от последните фази съм аз - 200 км на нощ, а през останалото време се чудя от къде да си намеря оригинално радио или оригинален куфар





и много други неща които можеш да намериш в форума :wink:

alfonso_90
22-01-2008, 21:22
и какво стана сега :? има ли си нов собственик тази пернишка красавица :wink:

75TwinSpark
12-04-2008, 10:37
И аз това се питам,може би си има,ама не е от форума :frown:

alfonso_90
12-04-2008, 10:54
И аз това се питам,може би си има,ама не е от форума :frown:е дано поне да си я пазят и да и се радват много независимо от това :D