PDA

View Full Version : Влияе ли чипа на характеристиките на газ



Crusader
02-01-2008, 18:45
Само да вметна че тоя чип, няма нищо общо с работата на колата на газ :!:

ivo098
03-01-2008, 00:44
прав си ако колата е с нормална газова уредба, при газовия инжекцион ефекта си го има и на газ :!:

Crusader
03-01-2008, 11:37
Грешиш :!:

ivo098
03-01-2008, 20:45
нека не спориме, приеми че не си наясно, ако не вярваш разпитай хора които са в час с нещата

Crusader
03-01-2008, 20:59
Младежо, що не поразпиташ ти малко!
Я сега като си много на ясно да ми обясниш как чипа дето е вграден в ЕКУ-то на колата ти, влияе върху работата на компютъра на ГИ и кво общо има горивната карта дето е записана на тоя чип, с горивната карта по която работи ДВГ-то ти на газ? И колко даде колата ти на Дино тест, като има ефект въпросния чип? И как ги даде /ако е ходила на дино/ на газ или на бензин?
По вероятно е компютъра на ГИ да има различни режими на работа, обикновено: икономичен, градски и спортен.
Не мисля че на българския пазар се предлага ГИ който да се управлява от ЕКУ на автомобила :!:
Много здраве и успех с продажбата!

ivo098
03-01-2008, 23:57
да младежо ECU-то на газовия инжекцион се взима информация от ECU-то на колата и да промяната на горивната карта на бензиновото ECU оказва влияние и върху работата на газовото ECU. И да не случайно правих замервания на колата на газ и бензин преди поставянето на чипа, и съответно след поставянето му, така че чул недочул не спори с мен, защото аз сам го тествал ;)

rijko
04-01-2008, 00:09
Абе Croseidara като не разбира що се меси ,аз гледах на един WV тоарег като мо махнаха датчиците na ABS-те и колата от 150Хп стана 175Хп ,Застото ECU-to зимало инфо и от компа на ABS-a ,пробваите с браво-то мо махнете датчиците мойе да стане 150Хп :crazy:

-------------------------------------------------------------------

Не разбрах връзката на коментара ти с темата!!!

MrX

Crusader
04-01-2008, 10:07
Блажени са вярващите....
А тва за чул-недочул :lol: доста АГУ-та са ми минали през ръцете за да съм чул-недочул :wink:
Къде е тествана колата и колко даде на ДИНО :?: Другото са глупости :!:
Рижко брат, познанията ти са като правописа ти...


Не ми се спори, пишете каквото искате - все ми е тая, който иска нека Ви повярва - ще си е за негова сметка :!:
Аз се чувствам морално задължен към колегите от Алфа форума, да ги предупредя пък от там нататък вски има глава на раменете си и може да си я счупи като намери за добре :!:

ivo098
04-01-2008, 12:15
на дино не е тествана, замервана е на ускорение
разликата 0-140 км/ч е около секунда по добро време след чипа и на газ и на бензин, като на газ е около половин секунда по-бавна от на бензин

botsos
04-01-2008, 12:33
на дино не е тествана, замервана е на ускорение
разликата 0-140 км/ч е около секунда по добро време след чипа и на газ и на бензин, като на газ е около половин секунда по-бавна от на бензин

Тая газ да не би да 1 използват за гориво за самолети?! Как е възможно разликата между газ и бензин да е половин секунда?! Или ти сипват керосин вместо газ или просто колата ти не върви на бензин!

П.С. Аз напълно съм съгласен с мнението на "Кръстоносеца" :)

code
04-01-2008, 14:16
"Чипосването" на газовата уредба става с газаджийския лаптоп :wink:
Газовия инжекцион има същата динамика като бензина- друг път. Лично мое мнение е, че газовия инжекцион не върви повече и от обикновена АГУ, само разхода е по-малък.

Crusader
04-01-2008, 17:31
Ха-ха гледам че някой е "измодерирал" темата, както и да е де!
Извода: /ако греша ме опровергайте/ чипа в ЕКУ-то на колата не влияе върху работата на ДВГ на газ, по причина факта че ГИ разполага с отделен компютър, който определя работата на инжекторите по горивна/и/ карта заложена в него. В зависимост от това коя горивна карта ще изберете се постигат и съответните режими на спортно, нормално и икономично каране.

Xtrime7
04-01-2008, 21:48
До;ISOISO-Моята е с ГИ и съм пробвал поне 10 варианта .ГАЗОВИЯТ ИНЖЕКЦИОН е с мощтност 99% ОТ БЕНЗИНА .За горенето ми е стигала и 15/100км зависи от карането.А ЗА КОЛЕГАТА С ЧИПА-ТОВА НЕМОЖЕ ДА СТАНЕ ,ДА СЕ ВЛИЯЕ ГИ ОТ КОМПЮТЪРА НА КОЛАТА ПО РЕД ПРИЧИНИ/КОЛЕГИТЕ ТИ ГО ОБЯСНИХА/ И колко коня ТИ Е КОЛАТА преди и след чипа ЩОТ МОЙТА Е 180КС :roll: :x :lol: .ПОЗДРАВИ.

VFTI
05-01-2008, 02:01
на дино не е тествана, замервана е на ускорение
разликата 0-140 км/ч е около секунда по добро време след чипа и на газ и на бензин, като на газ е около половин секунда по-бавна от на бензин

Мисля, че това беше мнението, което всички колеги чакаха...

ivo098
28-01-2008, 15:38
не мога да разбера какво странно намирате в това че колата върви на газ почти както и на бензин, който не вярва като отворят Божурище март месец ще му докажа, бая опити съм правил там ;)

Crusader
28-01-2008, 16:05
Грешиш, никой не казва че колата не върви а че чипа няма влияние върху работата на газ!
И това последното искам да го видя как ще натупаш бензинова бегачка при равни други условия....жокерче LPG гори по бавно от бензина - помисли върху последното и върху същността на горивния процес и отдаването на енергията!

koolio
28-01-2008, 16:17
не мога да разбера какво странно намирате в това че колата върви на газ почти както и на бензин, който не вярва като отворят Божурище март месец ще му докажа, бая опити съм правил там ;)
"Почти" е ключовата дума :lol: .

ivo098
28-01-2008, 17:15
няма да тупам бензинови бегачки, просто ще пусна едно време на бензин и едно на газ, няма да говориме празни приказки, като отворят пистата ще говоря с цифри, за момента 17.2 сек е най-доброто време на колата там

manolito
29-01-2008, 21:31
Единодушен съм с ivo098! ГИ само свалял разхода-дрън-дрън!!! Преди да го поставя карах Алфата с изпарител Ловато. Разликата е КОСМИЧЕСКА!!! При това с мъртва ламбда сонда. :lol: