PDA

View Full Version : remont ili profilaktika 155



krasyb
03-06-2004, 22:51
Pi4ove Zdrasti znachi,
Kupih si Alfa 155 TS 2.0 8V I sia triaa da pochvam edna po edna smenite.
Kajete kvo da vzimam … Naprimer maslo Selenia ?, filtri UFI, sveshti “Golden neshto si mi kazaha che bili OK, nakladki Ferodo Premium dobre li e? Filtri ? shte pregledam I verigite kak sa i t.n.

Tva koet me pritesniava za skorostite … trakat na jeliazo ot dolu I mnoo chesto hyrkat kat gi privkliuchvam po-byrzo neshto synhronizator li e kvo li ? Az ne razbiram mnoo ama ot pyrvia den stanah fen, baasi kolata

Po-princip iskam da ia vdigna malko niakoi znae li niakvi reguliruemi amortisiori za 155, shte gi smeniam – amort, prujinite, antishokovete, drugo ima li ? Kvi marki sa dobrite za nashte koli ?

twin spark
07-06-2004, 12:12
маслото селения вече не е толкова скъпо, алфа препоръчва свещи голден лоч, за накладките сам си избери, както и филтрите, въпрос на личен избор.
за скоростите - колегата Pooh имаше проблем със скоростната кутия "хъркане" на втора. Той може да ти каже за сервиз от който е доволен.
155 си е достатъчно висока, явно твойта е свалена с някакво спортно окачване
моля пиши на кирилица

WhitePower
07-06-2004, 13:30
purvo si sipi maslo v skorostite , shtyotoda ne stane mnogo zle rabotata
ot tam na tatuka nameri njakoi kaduren da ti napravi reglash na klapanite i da ti pogledne verigata , shtoto az kato gledah alfi na vsichki im trakashe neshto
ot tam fitri ufi ne sa koi znae kakvo po hubavo benzinovija da ti e hubav da njamash grizi s injectorite

krasyb
08-06-2004, 13:39
10X много, влизам в сервиза на Фиат в Бургас, пичовете са мноо готини, млади момчета и са мноо наясно с със 155иците, ще правим пълен оглед и смяна на масло /Селения/, спирачки Феродо, скорости -масло, щанги и ще огледаме синхронизаторите, филтри има Технеко някви Италянски сигурно ще стават, ще питам и Pooh да видим кво ще каже и той.
За таблото кат го направя ще ви покажа ония ден поръчах на авера ми /Хонда Сивик VTI 1.6 160 hp/ от Щатски сайт, страшно табло, ще ви пусна линк-а, обаче няма за Алфа мамка му, ама ще търся, междувременно ще направя няколко варианта.
Благодаря

hf hpe
08-06-2004, 14:19
1 обаче няма за Алфа мамка му, ама ще търся,
пробвай това
http://www.birba.com/shop/customer/home.php?cat=172

krasyb
08-06-2004, 14:42
а осветяването, скивай тва как свети, тез са готини, не ги знаех, ама как светят някой пробвал ли е ?

http://matrixracing.com/BI6307Details.htm