PDA

View Full Version : Като светне лампта, колко литра остават?



street_fighter
24-07-2005, 01:12
Колеги,понеже не ми работи това за засичане,искам да ви попитам колко ми остава щом ми светне лампата,защото сега по някога ми се случва да ми премигва когато я стъпвам,накланям или по дупките.та колко е резервата и счита ли се е карам на резерва когато премигва.Съжелявам ако въпроса ми се струва глупав,но ще си го оправя чак в понеделник това за километрите.благодаря предварително

Bobo
24-07-2005, 02:49
Това е строго индивидуално за всяка кола :roll:

Aquila
24-07-2005, 10:47
Явно ти е мерак тази кола,като гледам не спираш да се занимаваш с нещо по нея :D Като светне трябва да имаш минимум за 50 и според мен максимум за 100,зависи колко е голям резервоара,в книжката за колата трябва да пише,но избягвай да караш на резерва,по принцип не е добре като остава бензин само по дъното.

bass
24-07-2005, 11:54
При мен лапмпата започва да премигва, когато стрелката показва около 1/3 от резервоара...

Red Devil
24-07-2005, 13:02
Принципно резервата по книжка се води 7 литра....демек ако караш спокоино за 70км стига....при мен лампата запо4ва да премигва дори и при нали4ие от 10-15 литра,демек от 3 до 8 литра над резервата...това го пиша само информативно,ти си направи сам тест
:))

Kostadin
25-07-2005, 09:09
Принципно резервата по книжка се води 7 литра....

ъ-ъ, резервата по книжка е 5 литра, резервоара пък е 63 литра, а иначе при мен като ми светне лампата и минавам към 120км.

hf hpe
25-07-2005, 17:51
и аз подкрепям Бобо че всяка кола е с различен характер
имах едно типо дизел дето на половин 1/3 резервоар светваше лампата и минаваше след това 200км

иначе за желаещите да бъзикат колата си мога да кажа че датчика за нивото на горивото, в долната си част има едно болтче с което се регулира

Bobo
25-07-2005, 18:46
и аз подкрепям Бобо че всяка кола е с различен характер
имах едно типо дизел дето на половин 1/3 резервоар светваше лампата и минаваше след това 200км

иначе за желаещите да бъзикат колата си мога да кажа че датчика за нивото на горивото, в долната си част има едно болтче с което се регулира

Да тя и ланчията сега ти е горе доле такава малко по малко минава след резерва от 200км :wink:

gigi
26-07-2005, 01:23
и аз подкрепям Бобо че всяка кола е с различен характер
имах едно типо дизел дето на половин 1/3 резервоар светваше лампата и минаваше след това 200км

иначе за желаещите да бъзикат колата си мога да кажа че датчика за нивото на горивото, в долната си част има едно болтче с което се регулира

Да тя и ланчията сега ти е горе доле такава малко по малко минава след резерва от 200км :wink:
На наща Ланча положението е същото това според мен си е малко като "дефект" на италянките между 90-94г но може и да бъркам :roll:

valjo
26-07-2005, 01:46
На наща Ланча положението е същото това според мен си е малко като "дефект" на италянките между 90-94г но може и да бъркам :roll:

е тя мойта като е 99та, та голема файда ....
лампата почва да примигва според ускорението, според наклона на автомобила, според 100 знайни и незнайни фактора :)

абе както каза колегата Бладеруннер днес, с Алфата никога не скучаеш ;) винаги ти осигурява какво да мислиш, да се притесняваш ...етц... емоции ;)))

ла белеза нон баста, верно е.

una macchina nevroza.... ;))))

MONI
26-07-2005, 10:05
На наща Ланча положението е същото това според мен си е малко като "дефект" на италянките между 90-94г но може и да бъркам :roll:

е тя мойта като е 99та, та голема файда ....
лампата почва да примигва според ускорението, според наклона на автомобила, според 100 знайни и незнайни фактора :)

абе както каза колегата Бладеруннер днес, с Алфата никога не скучаеш ;) винаги ти осигурява какво да мислиш, да се притесняваш ...етц... емоции ;)))

ла белеза нон баста, верно е.

una macchina nevroza.... ;))))

И при моята е така всичко зависи от 100 неща....светка ...гасне.....после като се кача на другия ден и като че ли се е качил малко(под 20 левовата граница като мине стрелката)....

А тва със скучаенето си е така много ми хареса как го каза

Dodo 155
26-07-2005, 21:16
Колеги,понеже не ми работи това за засичане,искам да ви попитам колко ми остава щом ми светне лампата,защото сега по някога ми се случва да ми премигва когато я стъпвам,накланям или по дупките.та колко е резервата и счита ли се е карам на резерва когато премигва.Съжелявам ако въпроса ми се струва глупав,но ще си го оправя чак в понеделник това за километрите.благодаря предварително
И при мен е така :wink: Като почне да присветва, което сигурно те дразни, сипи и 10-15л. и си я карай спокойно. Забелязал съм, че когато вземе да свети постоянно, а не да присветва, има около 5-6л. което е средно за 50км, така както изчисляват масово колите.

EvgeniiM
27-07-2005, 00:05
Такаа, айде и аз да споделя. На мойта светва като остават към 15, по мои сметки, после угасва и след 20-тина км пак светка. На второто светкане като покарах 10 км веднъж после налях и побра 58 литра. Като моя резервоар се води 63 + 7 резерв. Стана малко като задача по математика, ако някой иска да смята :?

valjo
27-07-2005, 00:10
Такаа, айде и аз да споделя. На мойта светва като остават към 15, по мои сметки, после угасва и след 20-тина км пак светка. На второто светкане като покарах 10 км веднъж после налях и побра 58 литра. Като моя резервоар се води 63 + 7 резерв. Стана малко като задача по математика, ако някой иска да смята :?

не е ли 63л с вкл 7л резерв ? :unsure:

EvgeniiM
27-07-2005, 00:29
E-per специалиста се изказа- 63 литра е ,това изяснява тия 58 литра

gigi
27-07-2005, 02:00
На наща Ланча положението е същото това според мен си е малко като "дефект" на италянките между 90-94г но може и да бъркам :roll:

е тя мойта като е 99та, та голема файда ....
лампата почва да примигва според ускорението, според наклона на автомобила, според 100 знайни и незнайни фактора :)

Еми значи твоя бензиномер е на принципа на по старите защото моя си отчита перфектно а и на един приятел с 145 е абсолютно същото като при мен. ама имай предвид че твойте уреди са на различен принчип от мойте но пък за Мони вече не знам явно зависи и от други неща и наблюденията ми трябва да продължат :?

kris11
28-07-2005, 00:06
Това е строго индивидуално за всяка кола :roll:

При мен започва да досажда на 1/2 резервоар =премигва и досажда докато стигне 1/4 и започне да свети постоянно. Като светне постоянно съм минавал 90-100км до зареждане без да спре.