PDA

View Full Version : Грешки в компютъра



kekc
24-07-2005, 14:24
Здравейте,
От събота съм собственик на Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark.
Още не съм и сменил масла, ремъци и т.н., но в понеделник това ще ми е първата работа и затова не съм я тествал много-много, та не мога да дам мнение все още.
На пръв поглед е перфектната кола.
Имам два въпроса, които не ми дават да спя.
1. След като ми сложиха алармата , почна да не работи индикацията за колан и лампата на еър бега почна да свети постоянно.
Казаха ми че било от грешки в компютъра, защото сваляли акомулатора.
Мога ли сам да си изчистя грешките или в понеделник на сервиза? Свалих плюса на акомулатора за около 5-10 мин., но не помогна.
2. Книжката ми е на италиански. Има ли начин да намеря такава на английски или на български, че много ми се чете :D

Отпочнах с въпросите, но като вляза в час, ще пиша и отговори. :P

Mury
24-07-2005, 17:18
Зна4и по принцип за 4истене на грешки се сваля минуса а не плюса на акумулатора а колкото до книжката незнам дали ще намериш на английски но има линкове с някои неща но незнам дали има вси4ко :wink: :wink: :wink:

pumukle
24-07-2005, 17:32
Това което са ти казали алармаджиите е абсолютна простотия!
Истината е че са осрали нещо и най-добре им закарай още утре колата да си оправят бакиите.
Като се свали акумулатора не само че е абсурд да се отчетат каквито и да било грешки, ами дори така се изтриват старите такива/ ако е имало/
А щом не работи индикацията за колана, напълно нормално е да ти "светне" еърбег-а, защото при srs airbag тази индикация е задължителна за сработването му.
Според мен най-вероятно са прекъснали по някакъв начин веригата на датчика от колана при монтирането на алармата /букса, реле или нещо подобно/и оттам идва всичко.
Моя съвет е да отидеш при въпросните алармаджии да си го оправят, защото съвсем не е безобиден проблема...т.е. нямаш еърбег

EvgeniiM
24-07-2005, 17:48
Честито колега, страшна машина си избрал, дълго време да си я караш :clap2:

Относно грешките Pumukle e прав, това им е изчистването. Тия алармаджий сигурно за пръв път пипат такава кола че и глупости говорят, аз не бих стъпил повече там- дал си пари, дал, имаш аларма , но ако вземат да ровят да се чудят какво са скъсали само ще направят още бели. Иди във Ванто,смени си консумативите, и на теста ще се види какво е скъсано. Аз бих дал още някой лев отколкото да мисля с какво още ще ме изненадат невежите.

п.п. И аз си слагах музиката при който не трябва и после сам си закачвах кората на шофьорската врата. Направо трябва да има списък със сервизи където да не се ходи :evil:

hf hpe
25-07-2005, 18:03
подкрепям Евгени бягай далече от там

а иначе искам да поправя pumukle
еърбезите са една от най-подсигурените системи в колата
и дори да ти свети лампата да имаш прекъснат кабел на един от компонентите или нещо друго подобно, еърбега ако може се отваря
свидетел съм на това как на една мареа и се беше отворил пасажерският еърбег, като лампата преди това си светеше, шофьорският не се беше отворил защото беше прекъсната спиралата на волана